Krkonošská pohádka přehled

Krkonošská pohádka
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431373/bmid_krkonosska-pohadka-8GM-431373.jpg 5 148 148

Všem dobře známé večerníčky v knižní podobě! Příběhy o hezké, ale hubaté Anče, jejím milém Kubovi, nenasytném a nepřejícím Trautenberkovi a spravedlivém Krakonoši, který nenechá žádnou sousedovu podlost bez potrestání, Zná snad každý z televizní obrazovky. Předlohou pro oblíbené večerníčky byly pohádky Boženy Šimkové.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krkonošská pohádka. Přihlašte se a napište ho.

Emik87
13.02.2024 5 z 5

Nejdříve jsem viděla večerníček a pak dostala jako dárek i knížku. Když chtěl člověk pohádku s poučením i pobavením, měl kam sáhnout. Moje milované Krkonošské pohádky. :)

flosik
25.09.2023 4 z 5

Nádherná kniha, kterou je radost číst. Zejména, když jste s dětmi na horách, v Krkonoších na výletě, a předčítáte jim před spaním. Knížka obsahuje barevné fotografie, takže vás vtáhne do děje. Jediné mínus jsou možná takové netradiční výrazy, nebo slovní obraty, kterým děti nemusí vždy rozumět. Ale nakonec - ty jsou i v tom televizním večerníčku. Doporučuji!

Kontryhelka
28.01.2023 5 z 5

Velmi krásné pohádky našeho dětství. Byla radost na ně koukat a každý večer se těšit, až zase uvidíme další skvělý příběh, co zase hloupý Trautenberk vymyslí, aby zavařil pánu hor Krakonošovi. Úžasný počin, který mně fascinoval už jen tím, že to není klasický kreslený či loutkový Večerníček, ale hraný opravdovými herci. Skvělé herecké výkony našich výborných a nezapomenutelných pánů herců té doby a samozřejmě skvělé interiéry a suprová užalovaná Krakonošova donašečka Sojka. Nádhera.

Knižní novinky (8. týden)

16.02.2020

Kniha Krkonošská pohádka v seznamech