konicekbily konicekbily komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Četl jsem ji několikrát, a vřele ji
doporučuji!

17.07.2015

Vrah v temnotě Vrah v temnotě Helene Tursten

Doporučuji nejdříve přečíst Ohnivý tanec, potom Vraha v temnotě. Pravá detektivka, jak má být, bez zbytečných popisů prostředí - atd.

16.07.2015 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Hledání motivu vraždy podle předlohy z knihy znám již dlouhou dobu, rozvleklé vyšetřování, Agatha by to popsala na 200 stránkách. Styl příběhu by byl dobrý pro historický román, třeba jako Loukotková, ale pro detektivku mi to připadne na dlouhé lokty. Rowlingová by čtivě napsala snad i kuchařku, jak píše kolegyně čtenářka, ale detektivka mi od ní nesedí.

10.07.2015 2 z 5

Dvojí tvář Dvojí tvář Helene Tursten

Irene a Helene se povedla dobrá detektivka. Pomářádně to holky zamotaly, jeden se v tom nevyznal, ale závěr vše logicky vysvětlil. Velice dobrá zápletka i rozuzlení.

08.07.2015 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Připadá mi to příliš zdlouhavé.

02.07.2015 3 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Kdyby to mělo o 100 stránek méně, lépe by se to četlo!

02.07.2015 3 z 5

Cesty za oponu času 2 – Ozvěny lidické noci Cesty za oponu času 2 – Ozvěny lidické noci Stanislav Motl

Podle mne jedna z nejlepších knih týkající se druhé světové války, opírá se o známá fakta a autor nic nepřikrašluje.

23.06.2015 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Pomalejší začátek mi nevadí, prolínání minulosti se současností vítám, pěkný popis prostředí oblíbeného švédského ostrova a strhující závěr - to jsou důvody proč půjdu číst Smršť.

23.06.2015 4 z 5

Třikrát superintendent Alleyn Třikrát superintendent Alleyn Ngaio Marsh

Pěkné příběhy dnes již klasické spisovatelky.

15.06.2015 4 z 5

Oběť Molochovi Oběť Molochovi Åsa Larsson

Larssonová zraje jako víno, první dva díly byly na rozjezd, třetí a čtvrtý o stupeň lepší a toto je super vyvrcholení. Prolínání děje vůbec neruší, naopak pěkně do sebe zapadá. Jsem rád, že jsem všech pět knih přečetl během dvou týdnů, zanechaly ve mně moc velký dojem.

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

Jako první kniha ušla, přečtu si další a uvidíme, proč autora tak opěvují.

14.06.2015 3 z 5

Než přijde mráz Než přijde mráz Henning Mankell

Dobře napsáno, dobře přečteno, jdu na dalšího Kurta.

14.06.2015 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Dobře napsáno, doporučuji.

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Opět napsáno skvěle.

Než pomine tvůj hněv Než pomine tvůj hněv Åsa Larsson

Propracované charaktery postav, dobře popsaná minulost ve vztahu k současnosti, posmrtná vypravěčka, krásná severská příroda - to jsou mé důvody pro tolik hvězdiček.

Temná stezka Temná stezka Åsa Larsson

Je to krimit-thriller, složitý děj, hodně postav, časté a někdy trochu nejasné návraty do minulosti.

11.06.2015 3 z 5

Spartakus: Smrtí boj nekončí Spartakus: Smrtí boj nekončí Jarmila Loukotková

Četl jsem oba díly: Před námi boj a Smrtí boj nekončí a nevím, který z nich je lepší.

19.05.2015 5 z 5

Spartakus: Před námi boj Spartakus: Před námi boj Jarmila Loukotková

Moc krásná kniha!!!

19.05.2015 5 z 5

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Četl jsem ji za svůj život několikrát, patří mezi nejlepší.

29.04.2015 5 z 5

V roce 1986 jsem byl nucen po operaci zůstat v nemocnici celý týden. Ponořil jsem se do všech dílů za sebou a považuji ji za jednu z nejlepších knih.

29.04.2015 5 z 5