konicekbily Online konicekbily komentáře u knih

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Historické romány Jarmily Loukotkové mám rád. Villon má tímto románem zajištěnu nesmrtelnost v Čechách a možná i na Slovensku.

26.10.2015 5 z 5

Křižáci 2. díl Křižáci 2. díl Henryk Sienkiewicz

Na to, že kniha má více než 100 let, je dobrá a donutila mne více prostudovat historické souvislosti středověku.

26.10.2015

Terapeutické využití kinesio tapu Terapeutické využití kinesio tapu Jitka Kobrová

Je vhodná i pro amatérské tejpovače.

26.10.2015 4 z 5

Akupunkturní tejpování Akupunkturní tejpování Kay Liebchen

Dobrá kniha i pro amatéry, popisy jednotlivých postupů tejpování

26.10.2015 4 z 5

Kůže Kůže Mo Hayder

Dobrá zápletka kolem "pozorovatelny" a celkově velmi čtivé, moje první kniha této autorky. Děkuji za rady z předchozích komentářů, knihy budu číst v pořadí jakém byly napsány

26.10.2015 3 z 5

Vánoční plavba Vánoční plavba Mary Higgins Clark

Už jsem od Mary a Carol četl lepší knihy.

25.10.2015 2 z 5

Leningrad Leningrad Anna Reid

Vzhledem k tomu, že jsem měl možnost se třikrát během mého života podívat do Leningradu, a pokaždé jsem tam byl týden, tedy celkem tři týdny a měl jsem možnost hovořit s přímými potomky blokády Leningradu, tedy vnuky prarodičů přeživších blokádu. Proto vítám podobné knihy, které alespoň naznačují utrpení obyvatel, ale také silnou vůli k přežití.

25.10.2015 5 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Håkan Östlundh

První moje kniha autora. Napětí, tempo, záhady, úvahy účastníků příběhu a měnící se cíle vyšetřovatelů - kdo to udělal - přispívají k tomu, že se kniha podařila.

24.10.2015 4 z 5

Dívčí hrob Dívčí hrob Jeffery Deaver

Napnuto až to samého konce, povedlo se mu to!!!

22.10.2015 4 z 5

Neviditelný muž ze Salemu Neviditelný muž ze Salemu Christoffer Carlsson

Pokud tohle má být nejlepší švédská detektivka roku 2013 - tak tomu nerozumím - asi se budu muset polepšit ve čtení detektivek, abych porozuměl porotě.

21.10.2015 2 z 5

Zlověstný podzim Zlověstný podzim G.M. Malliet

Pokus napsat detektivku - podobnou těm, jaké psala Christie - (kde místo slečny Marplové vystupuje místní vikář), není podle mne úspěšný.

19.10.2015 2 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Někde děj natahuje, komplikuje, ale je to výborné čtení.

17.10.2015 5 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Soudce Ti , variace čeký středověk, u mne prošel.

17.10.2015 3 z 5

Učebnice šachu pro samouky, začátečníci s historií a pravidly hry Učebnice šachu pro samouky, začátečníci s historií a pravidly hry Karel Pliska

Velice dobrá učebnice pro začátečníky, je vhodná i pro samouky.

17.10.2015 5 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Povedený druhý díl a je zaděláno na třetí."Učedník" popisuje nekompromisní souboj mezi geniálním psychologem a inteligentním sériovým vrahem.
Závěr slibuje další pokračování!!!

14.10.2015 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Velmi dobře napsaná kniha, po úvodu se mi děj protahoval, ale vydržel jsem, a dobře jsem udělal.
Jdu číst Učedníka, od série se neutíká!

12.10.2015 4 z 5

Tři vteřiny Tři vteřiny Anders Roslund

Dobré spisovatelské dvojce se podařilo napsat výbornou vězeňskou krimi a výkon Pieta hodnotím maximální známkou. Další případnou knihu těchto autorů nevynechám!

07.10.2015 5 z 5

Až na vrchol hory Až na vrchol hory Arne Dahl (p)

Pokud knihu neotevřete tak o nic nepřijdete.

07.10.2015 1 z 5

Zlá krev Zlá krev Arne Dahl (p)

Začátek je slabý, konec nečekaný. Jako tvůrce příběhů dostane ode mne další šance.

07.10.2015 2 z 5

Neunikneš Neunikneš Christina Larsson

Christina se věnuje hodně i popisu práce policejního sboru a jejich soukromého života. Tím jsou nastaveny další dva dějové rámce - kromě hlavního. Patrně se chystá nějaké nové pokračování hrdinů.

07.10.2015 4 z 5