konicekbily konicekbily komentáře u knih

Spi, děťátko, spi Spi, děťátko, spi Carin Gerhardsen

Vyšetřování je záměrně protahováno nenavštívením první manželky otce zavražděných dětí a propad policie při nahlášení události se opakuje jako ve druhém dílu - tentokrát kolabuje akce "prasečí chlívek" a vyvolané umělé nebezpečí dvou chlapců "detektivů- amatérů".

31.01.2016 3 z 5

Zločiny pro dva Zločiny pro dva Agatha Christie

Celkem mi bylo jedno, jestli je to parodie nebo skutečná detektivka, má to humor, napětí a je to dobře zapletené a čte se dobře.

29.01.2016

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Jako detektivka nebo krimi příběh je to velice dobrá kniha.
Přečetl jsem toho již více o stalinistickém Sovětském svazu (nikoliv Rusku jak píší někteří kolegové), a knihu nepokládám až za tak strhující. Porovnám - li například s "Doktor Živago" či jinými díly o totalitě, ať již komunistické nebo fašistické Dítě 44 mi připadá poměrně jednoduché nastavení malého zrcátka pro ty, kdo znají historii pouze z dějepisu a zatím neměli možnost toho více o zrůdnostech dvacátého století přečíst. Jak zpívá Jarek Nohavica "Ještě, že člověk neví, co ho čeká!". Utajovaný projev téhož autora mi připadá mnohem lepší.

22.01.2016 3 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Počáteční "červená knihovna" je hodně zmatená a jejím jediným cílem je nějaké zapojení/vtažení pachatele do děje a vysvětlení, jak se tam dostal. Střední část snese srovnání s Agathou Christie - tak dobře to zamotala, že podezřelých - pachatelů se zdá být více, než je obětí. Posledních 100 stran thrilleru - poté, kdy se pachatel přizná, je vlastně nadbytečných. Celkově se kompozice více literárních žánrů čte velice dobře.

20.01.2016 4 z 5

Máma, táta, děti Máma, táta, děti Carin Gerhardsen

Připadá mi to horší než Perníková chaloupka, napětí je přítomno, ale vyšetřování obou vražd se neúměrně vleče a je nereálné, že by policie tak zpackala včasné nenalezení Hannu po udavačských /oznamovacích akcí Barbro. Snad Spi, děťátko,spi bude lepší.

19.01.2016 2 z 5

Pátá žena Pátá žena Henning Mankell

Zbytečně natahovaný děj - podle mne by stačilo o 250 stran méně, překlad se také moc nevyvedl.
Dřívější knihy se mi líbily více.

13.01.2016 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Návrat velkého komisaře se vydařil. Možná až příliš moc zamotané, Joona se však z toho dostane.

10.01.2016 4 z 5

Noc plná lží Noc plná lží Dominik Dán

Plné humoru, tři dějové rámce výborně se doplňující, politický thriller ve slovenském prostředí. Ještě, že podsvětí pomáhá slušným policajtům!

04.01.2016 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Zbytečně moc rozvětvený děj, na závěr mi připadá urychlené vyústění obou směrů vyprávění špatně zpracované. Dva souběžné happyendy tomu dávají korunu. Po slibném začátku se děj vytrácí a končí to nějak zmateně. Průměr.

03.01.2016 3 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Kruh je mnohem horší než Mráz! Zbytečně roztažený děj do šířky, místo toho, aby se pohnul kupředu. Naivní stopařské schopnosti detektiva Servaze a i "týmu jeho dcery" podle mne ubírají knížce na kvalitě. Hodně místa zabírají upoutávky na krásná místa v Pyrenejích, ještě, že je znám z Tour. Tedy dobrý průměr, autorovu další knihu si rozhodně přečtu.

31.12.2015 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Podle první dvě HH Netopýr a Švábi jsou nejslabší. Ale doporučuji obě přečíst vzhledem k nadcházejícím dílům

27.12.2015 3 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Carin Gerhardsen

Dětská šikana, negativní prožitky mládí mohou ovlivnit celý další život. Zbytečné kličkování děje, jednoduchá zápletka, moc mne nepobavila.

27.12.2015 3 z 5

Cela 17 Cela 17 Dominik Dán

Bývalý kriminalista dokonale zná prostředí vyšetřovatelů a i vězení a je dobře, že se rozhodl nám o tom něco sdělit.

23.12.2015 4 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Moucha byla podle mne lepší, Mucholapka nezklamala. Četl jsem knihu v češtině, mám za to, že překladatel odvedl velice dobrou práci

20.12.2015 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Jako důchodce, jemuž se v životě něco stalo a něco prožil, jsa požádán kolegyněmi o názor na bestseller - je to červená knihovna, anebo je to porno? Odpověď - rozhodně záměrně protahovaný vláčný děj je zacílen na obě kategorie, aby se tam každá čtenářka našla a hodně se toho prodalo.

20.12.2015 2 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

20.12.2015 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Více mne baví humorné dialogy vyšetřovatelů než vleklé - rozvláčné vyšetřování 17 let staré vraždy se souběžným krimiipříběhem vymyšlené sekty. Kdyby se mu to povedlo napsat na méně stránkách, dostal by hvězd pět.

18.12.2015 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Každý je prý nahraditelný! A Jo ukázal, že to půjde i bez HH.

17.12.2015 5 z 5

Vždyť je to hračka Vždyť je to hračka Agatha Christie

Z pomalé procházky dvou hlavních se vyklube postupné představování možných pachatelů. A jako obvykle nás vede po falešných stopách až jedinému možnému logickému vyústění, neb nám vše po malých dávkách ukryla v předchozím ději.

14.12.2015 5 z 5