Krvavá lázeň

Krvavá lázeň https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232397/bmid_fredrik-broman-krvava-lazen-RnF-232397.jpg 4 66 17

Fredrik Broman série

< 4. díl

Kriminální inspektor Fredrik Broman leží v bezvědomí v záchranářském vrtulníku vysoko nad Baltským mořem. Utrpěl těžká poranění hlavy a nikdo neví, jak to s ním dopadne. Tři týdny před tím byli na statku v Levide nalezeni dva mrtví. Žena, zavražděná jediným bodnutím, a muž, zmasakrovaný k nepoznání. V okamžiku objevení leželi na zkrvavených luxusních parketách v přepychovém obývacím pokoji už dva dny. Arvid Traneus, majitel domu, se před nedávnem vrátil domů po několika letech v Japonsku, kde pracoval jako konzultant velké, úspěšné firmy. Zpočátku se předpokládalo, že právě on je oním zavražděným mužem. Žena po jeho boku byla identifikována jako Kristina Traneusová, jeho manželka. Záhy se ale ukáže, že v tratolišti krve neleží Arvid Traneus, nýbrž jeho bratranec, a tak vyšetřování nabírá nový směr. Podezřelí však mizejí beze stop. Vypjaté rodinné drama s rozuzlením až na samém konci napínavého, nervy drásajícího příběhu. Krvavá lázeň je čtvrtým dílem v sérii kriminálních příběhů Håkana Östlundha o inspektoru Bromanovi, jedná se však o naprosto samostatný příběh.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Baronet

Blot

janastok
13.04.2024 4 z 5

Dobrý díl série z mého oblíbeného Gotlandu (ne, že bych tam někdy byla). Tragédie jedné nefunkční rodiny, perfektně vykreslené postavy, jen jsem měla trochu zmatek v těch švédských jménech.

MonikaAbs
16.02.2023 3 z 5

Kniha mě moc bavila (nejvíce z celé série). Mělo to spád a velmi dobře se kniha četla. Děj se prolíná v několika časech, ale to mi vůbec nevadilo. Bez problému se dá v knize orientovat. Za mě povedené.

čef
18.12.2022 4 z 5

Složité rodinné vztahy, samý výbušný bratranec, domácí násilí atd. Trochu obtížnější se v těch jménech orientovat, ale jinak to docela zapadá do dnešní severské detektivky, hodnocené vesměs na špičku tohoto žánru.

Abia
16.09.2021 4 z 5

Pro mě zatím nejvyváženější a nejlepší z celé série. Bavila mě.

kalache
18.08.2021 4 z 5

...nečíst v zimě,kniha snižuje pocitovou teplotu o 5 stupňů...

Péťa1950
17.12.2020 4 z 5

Kniha zajímavá, vadilo mi stálé přeskakování v čase i postavách. Tragický příběh rodiny vzniklý neřešením násilí hned v počátku. Děti chápaly špatnou atmosféru různě, podle věku. Vše nakonec skončilo sérií vražd . Atmosféra života na ostrově, klimatické podmínky, rozdíly od života na pevnině, to vše dokresluje ponurý příběh. Přečtěte si.

zp87
04.01.2020 1 z 5

Mně se kniha moc nelíbila. Nemohla jsem pořádně začíst, pletly se mi postavy (možná kvůli podobnosti cizích jmen), neseděl mi autorův styl, celé mi to přišlo zmatené, dějově nekonzistentni. Dala jsem autorovi šanci 100 stran, kniha mě spíš nudila a nutila jsem se do ní, takže jsem ji zase vrátila. Nerazím teorii číst za každou cenu, na světě je tolik knih, že je lepší sáhnout po té, co vás bude bavit, než se trápit u té, která vám nesedne.

000nugatovej
02.12.2019 3 z 5

Příběh jak z antické tragédie. Jenže se mi zdá, že Ostlund ho dostatečně nevytěžil. Trochu jsem postrádal napětí, které dělá severské krimi tolik čtivým.

koolsavage
16.05.2019 4 z 5

Dobře se to četlo, a i když jsem sérii Frederik Broman vůbec neznala, vůbec nevadilo, že jsem začala až posledním dílem. Zajímavý případ, uspokojivé rozuzlení.

Devil-Ivet
10.12.2018 5 z 5

Tenhle díl byl hodně dobrý. Akce, napětí. Po celou dobu jsem byla zvědavá, co se stalo Fredrikovi. Jen ta Stephanie mě štve... Těším se na další díly, pokud budou přeloženy.

katerina5544
23.04.2018 5 z 5

Vyborna. Moc se mi libila. Moje prvni od tohoto autora a nenudila jsem se ani na chvili. Urcite si prectu i dalsi a doporucuju!

kn23
10.03.2018

Dobra,lepsia ako teror

Vlak7
19.06.2017 2 z 5

Severskou krimi si představuji jinak, průměr, celou dobu vyšetřování o ničem...

MarieH
20.11.2016 5 z 5

Přečetla jsem celou sérii a musím uznat že se vydařila, perfektně vykreslené prostředí, atmosféra i postavy, zápletky jsou reálné a knihy jsou čtivé. Dávám 5 hvězdiček !
Doufám že autor pokračuje v sérii.

Aymira
28.04.2016 4 z 5

Zatím nejlepší kniha z celé série.

konicekbily
24.10.2015 4 z 5

První moje kniha autora. Napětí, tempo, záhady, úvahy účastníků příběhu a měnící se cíle vyšetřovatelů - kdo to udělal - přispívají k tomu, že se kniha podařila.

Temný snílek
10.09.2015 5 z 5

Krvavá lázeň je krimi thriller, jenž donutí čtenáře k soustředění na příběh a nenechá jej od čtení odtrhnout. Knihu ženou dopředu hlavně dialogy a myšlenky jednotlivých postav, a tak je děj čtivý. Věřím, že si složitý případ užijete. Jde o skvělé čtení.

severská krimi

Håkan Östlundh