Komaeda Komaeda komentáře u knih

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Naprosto super, v každé kapitole se stane něco záhadného a nečekaného.

27.04.2019 5 z 5

Odstíny smutku Odstíny smutku Saigjó

Me se to teda upřímně nelíbilo. Verše byly "přebásněné", coz vubec neodpovida japonske poezii, ktera se nerymuje. Tim padem se vytratilo kouzlo japonských veršů a dilo na me pusobi nejaponsky. Doporucuju si radsi přečíst Manjóšú.

16.04.2019 odpad!

Manjóšú – Deset tisíc listů ze starého Japonska. Sv. 1 Manjóšú – Deset tisíc listů ze starého Japonska. Sv. 1 * antologie

Mega boží :D kniha obsahuje asi 1000 básní, které jsou velmi krátké na pár řádků, ale vyprávějí mnoho. S milostnými básněmi o tajné lásce, metafory s přírodou, všechno ke nadčasové a da se použít i na dnešní dobu, přitom tohle jsou nejstarší japonské básně vůbec :) doporučuji

04.04.2019 5 z 5

Kočičí host Kočičí host Takaši Hiraide

Kniha mě moc neoslovila. Bavily mě jen pasáže s kočkou,ale jinak se nic moc nedělo, jakoby kniha neměla děj, význam...

04.04.2019 2 z 5

Přátelé Přátelé Kóbó Abe

Dobrá divadelní hra podle povídky Vetřelci. Hra splnila svůj účel - byla jsem hodně naštvaná na lidi, kteří hlavnímu hrdinovi vtrhli do bytu :D

01.04.2019 3 z 5

Zlatý pavilon Zlatý pavilon Jukio Mišima

Zajímavý příběh psychopata hledajícího krásu

26.03.2019 3 z 5

Červený kokon Červený kokon Kóbó Abe

Zvláštní surrealní povídky ve stylu Franz Kafka

26.03.2019 3 z 5

Za sklem Za sklem Sajaka Murata

Okay, tak jsem to přečetla, a fakt to stálo za to. Jsem náročná, ale tohle je fakt super knížka. Přiměla mě zamyslet se nad svým životem a přehodnotit ho. Komu přijde hlavní hrdinka sympatická nebo koho láká přesně vystižená atmosféra japonských supermarketů a příjemných prodavaček, nebo koho zajímá téma vyhoření, asociálů, asexuálů, sociopatů a tak, tak ať si ji hned přečte :)!

16.03.2019 5 z 5

Ti, kteří raději kopřivy Ti, kteří raději kopřivy Džuničiró Tanizaki

Tanizaki píše suprově, líbil se mi začátek knihy, pak to bylo slabší, ale ráda jsem si ji přečetla.

15.03.2019 4 z 5

Kniha pěti kruhů Kniha pěti kruhů Mijamoto Musaši

Zajímavé

12.03.2019 3 z 5

Člověk ve stínu Člověk ve stínu Osamu Dazai (p)

Kniha je z autobiografických vzpomínek autora, což není moc zajímavé, ale pak obsahuje povídku Selhání, která je fakt super :) Řekla bych, že je o životě člověka, který celý život jen předstíral a nebyl sám sebou. Sociopat.

10.03.2019 2 z 5

Písečná žena Písečná žena Kóbó Abe

Nic moc... Dějově se skoro nic neděje, jen písek, žena, nezodpovězené otázky. Až na konci mě napadlo, že je to možná metafora na život?

08.03.2019 2 z 5

Vyborna knizka, ve které je napinava zapletka.
Akorat me trochu zklamal konec,kde jedna věc zustala nevyřešená. Vim ze to je záměrně, ale přesto...

27.02.2019 5 z 5

Hlava plná přízraků Hlava plná přízraků Paul Tremblay

Začátek knihy byl super, pak ty blogove clanky me nebavily a konec byl normální. Ale ta prvni cast stála za to.

18.02.2019 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Supeeeer

15.02.2019 5 z 5

Hipík Hipík Paulo Coelho

Super čtení! A to me Hippies nezajímá a spis odpuzuje xD Ale kniha je uzasna

15.02.2019 5 z 5

Sestup Sestup Tim Johnston

Knížka se dobře čte, je napínavá. Nezvykle se skládá z 78 kapitol, které jsou velmi krátké a nenavazují na předchozí kapitolu. Musíte se tedy sami zorientovat na začátku každé kapitoly, o kterou postavu jde, což je originální a napínavé. Jakoby jste se dívali na film.
Ovšem něco mi tu chybělo a nevím co. Přijde mi, že autor pouze popisovat, co se děje a ne co kdo cítí. Jakoby neutrálně a s nezájmem vypravoval něco, co je velmi zajímavé.

11.02.2019 3 z 5

Zrcadlové peklo Zrcadlové peklo Edogawa Rampo (p)

Strašné ilustrace, ale výborná knížka :D Jedná se o povídky, které vám naženou hrůzu

02.02.2019 5 z 5

Japonská dráma nó: žáner vo vývoji Japonská dráma nó: žáner vo vývoji Ivan Rumánek

Suprová kniha s vysvětlením her nó a také jejich ukázky a překlady

02.02.2019 5 z 5

Japonsko-český / česko-japonský velký slovník Japonsko-český / česko-japonský velký slovník kolektiv autorů

Je řazený tak, že se vám pletou dohromady kandži s kanou. Pro mě tedy je těžké ve slovníku něco najít, když chci něco přeložit z japonštiny. Jinak překlady slovíček jsou super, protože jsou v češtině, ale kvůli způsobu řazení je to teda zklamání.
Možná bych ho i prodala (Brno).

02.02.2019 1 z 5