kolacky kolacky komentáře u knih

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Znovu přečtené, pouštím se do celé série a doplním k ní Encyklopedii. Je moc pěkně udělaná.

11.03.2024

Pekař příběhů Pekař příběhů Carsten Henn

(SPOILER) Hezké povídání o chlebu a jeho přípravě a pečení. Sophie tápala, Florián taky, o Else nemluvím, ta se přímo propadala. Skvělá byla Anouk/Marie. A zase se mi potvrdilo, že gayové jsou nejlepšími kamarády žen.

11.03.2024 4 z 5

Prázdné úsměvy Prázdné úsměvy Katherine Arden

(SPOILER) Za mě a Stephena Kinga fuj klaunům! Dobře napsaný poslední příběh o naší známé partě, nečekaně doplněné o Phila. Konečně se přátelé zbavili té prapodivné entity, která jim tak dlouho působila noční můry, ale za cenu děsuplné coulrofobie - fobie z klaunů. Mám stejný problém, proto děti naprosto chápu.

11.03.2024 5 z 5

Temné vody Temné vody Katherine Arden

(SPOILER) Duchové starých námořníků se setkali a došli klidu... Jinak takové vyplňující dobrodružství, ovšem zaplacené strýčkovým životem... a pak Ollie. Snad se v posledním díle dočkáme toho, že si usměvavý muž přestane dělat z dětí loutky.

11.03.2024 4 z 5

Zaklínač – encyklopedie Zaklínač – encyklopedie Alain T. Puysségur

Nevěřila jsem vlastním očím, když jsem tuhle knížku viděla v nabídce! Je skvěle zpracovaná, ilustrace, mapy, popisy - tak, aby se hned nevykecal celý příběh dotyčných postav. Jenom jednu věc musím vytknout, chybí mi tam písař Jarre. Byl přece s Ciri od začátku, měl ji rád a prostupuje příběhy až do konce, do bitvy u Brenny a dál, kdy si i jako jednoruký našel ženu, respektive ona jeho... A vypráví vnoučatům, jak to všechno bylo. Mohl být místo toho kontroverzního Vissegerda. Nu což, nikdo není dokonalý. Ani skvělá knížka.

09.03.2024 5 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Mě to celkem zklamalo. Hodně hnusného násilí, nějak divně pomotané to bylo a v Paříži to vyvrcholilo. Ještě že jsem měla knížku jenom půjčenou.

09.03.2024 3 z 5

Kdyby Ogden uměl česky Kdyby Ogden uměl česky Ogden Nash

Kvůli Výzvě, ale je to paráda! V angličtině dost plavu, ale i tak žasnu nad úžasným přebásněním pana Jiřího Weinbergera. Vtip je v tom ukázat smysl, ne doslovný překlad. Nejlepší příklad je Lama/Labe. Fantastické!

25.02.2024 5 z 5

Šeptající mrtví Šeptající mrtví Darcy Coates

Nový začátek, nová série a úvod je fantastický. Něco úplně nového. Keira získala nové přátele a nový život... Otázka je, jaký byl ten starý. Nabízí se kariéra agenta tajné služby nebo vycvičeného zabijáka, natolik cenného, že ho/ji nechtějí pustit ??? Uvidíme příště. Určitě nakoukneme trochu víc do Keiřina tajemství. A prožijeme další tajemno.

25.02.2024 5 z 5

Falešné růže Falešné růže Jessica S. Olson

(SPOILER) Mně se to četlo moc dobře. Myra to měla opravdu hodně těžké, ale při síle ji držela úžasná láska k Lucy. August byl nejdřív trochu ťuhýk, co se vztahu o Myře týkalo, ale to bylo dané prostředím. Naštěstí se nakonec ukázal jako chlap i co se týkalo té příšerné rodiny. Jen škoda těch ostatních malířů.

25.02.2024 4 z 5

Smrt ve vrbové čtvrti Smrt ve vrbové čtvrti Frédéric Lenormand

(SPOILER) Krapet zmatené a zavádějící. Na večírku byl imitátorem Liou Tuo-tuo. Na večírku byla rovněž jak slečna Jasmín, tak slečna Čchiou-čchiou, která zpívala, nikoliv imitovala. A přesto je vysvětlení založené na jejím imitování slečny Jasmín. Achjo.

24.02.2024 3 z 5

Půlnoc opět přichází Půlnoc opět přichází Dana Stabenow

(SPOILER) Tak... musela jsem číst a číst až do konce, za jeden den přečteno, protože jsem musela vědět, jak se Kate vyrovnávala s minulými událostmi. Naštěstí v sobě našla tolik síly, že vyřešila další záhadu... Seznámila se s Rayem a Stephanií, což bylo pro ni docela zásadní, a našla i sílu vrátit se domů.

22.02.2024 5 z 5

V hrůze a krvi zrozeni V hrůze a krvi zrozeni * antologie

Mně to moc horrorové nepřipadalo. Kapku strašidelné, ale jenom něco (Legenda z hory Pancíř, Snílek ve tmě, Bestie z Alcatrazu), spíš ale nechutné, zvlášť když šlo o děti (Mozky, Larva naděje, Šťastné a krvavé...). Něco mi přišlo nedotažené, chybí pohnutky (Zima. Tma. Ticho., Otesánek, Dokud ještě teče). Lepší se mi zdály Krvavá lázeň a studená sprcha, Déšť a Bratr, i Výlet. Líbil se mi Balzamovač.

Lepší obrázek na titulu než obsah.

22.02.2024 3 z 5

Bitevní mág Bitevní mág Peter A. Flannery

Plnohvězdičková nádhera. Z mírného začátku hned do super jízdy, místy prostřídané "oddechovými" chvilkami. Všechny hrdiny si musíte zamilovat a jen trnete, jestli přežijou až do samého konce...

21.02.2024 5 z 5

Ztracené dívky z Willowbrooku Ztracené dívky z Willowbrooku Ellen Marie Wiseman

Opravdu silné čtení. Bohužel kdo má moc, často ji zneužívá. Tím hůř, když se jeho oběti nemají jak bránit. Místy jsem až nedýchala, když jsem sledovala Saginy osudy v ústavu. Bohudík za detektiva Nolana.

18.02.2024 5 z 5

Propadlíci Propadlíci Petr Heteša

Nenáročné počtení, spíš pro mládež, ale i mně stařence se to líbilo. Pěkné autorovy ilustrace. A kočky, bonus navíc!

Hned několik variant Výzvy - brožovaná, milovníci koček, někdo se ztratil...

17.02.2024 4 z 5

Noc splněných přání Noc splněných přání * antologie

Každá jiná, některá super, jiná slabší, ale všechny povídky byly originální. Ilustrace značně zajímavé.

16.02.2024 4 z 5

Odražená střela Odražená střela Sandra Brown

Klasická Sandra! Nervy a napětí, na druhou stranu romantika a trochu toho muchlování. Dobře se to četlo.

16.02.2024 4 z 5

Pověsti o hradech Pověsti o hradech Adolf Wenig

Moc hezky vypravená knížka.

12.02.2024 4 z 5

Skleník Skleník Karel Václav Rais

Četla jsem kdysi u babičky a pamatovala jsem si knedlíky s hrušicemi, mňam. A když jsem tenhle malinký skvost našla v Knihách do vlaku, byla hned moje. Budu muset najít nějakou na výměnu.

12.02.2024 5 z 5

Ilustrovaná bible pro mládež Ilustrovaná bible pro mládež Josef E. Krause

Zkrácená, vyhřebelcovaná verze Knihy knih. Pravda je, že originál se čte hodně těžce a musí na to být čas a nálada. Tahle varianta je velice přístupná a velice pěkně ilustrovaná... i když mě docela pobavilo, že můj milovaný Jan Křtitel má na té své poušti hladce oholenou tvář.

12.02.2024 5 z 5