kolacky kolacky komentáře u knih

Vodník Vodník Tereza Bartošová

(SPOILER) No, nevím. Vadí mi ty divné konce, jak tady, tak u Klekánice, protože hlavní neřád z toho všeho vyvázl. Od začátku bylo jasné, že jeden z bratrů je úchyl, že Pavla do toho moc nezapadá a že Ema pátrání nenechá. A nesnáším bezskrupulózní ha.zly.

10.02.2024 4 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Tak šeredný námět a tak skvěle zpracovaný... Takovou hrůzu bych nikomu nepřála. To se potom opravdu nechce žít.

Ale mimochodem - Erben napsal Polednici, nikoliv Klekánici.

09.02.2024 4 z 5

Hříchy pro pátera Knoxe Hříchy pro pátera Knoxe Josef Škvorecký

Souhlasím s kolegy, seriál s krásnou mladou Zlatkou Adamovskou je mnohem lepší než knížka. Četla jsem kdysi, četla jsem teď (kvůli Výzvě) a názor mám pořád stejný.

08.02.2024 4 z 5

Mordýř Mordýř Jan Patrick Adámek

V nynějším rozmachu historických detektivek se Mordýř rozhodně neztratí. Zajímavě psaný, postavy dobře vykreslené, netradiční bažinaté okolí... Heřman a jeho kůň a kluk a zrzavá kobylka a především černý Ronald, to jsou hlavní a vynikající postavy. Pachatele jsem si - a kupodivu správně - tipla nějak v polovině příběhu. Věděla jsem kdo, ale ne proč, a to Heřman na konci objasnil. Doporučuju!

07.02.2024 5 z 5

Pozoruhodně bystrá stvoření Pozoruhodně bystrá stvoření Shelby Van Pelt

Moc hezké vyprávění. Obdivovala jsem Tovin elán a to, jak se vypořádávala se situacemi v jejím životě. Líbily se mi její kámošky pletařky. Líbil se mi hokynář Ethan a nakonec i ten popleta a smolař Cameron. A Kocour ! A nemohla jsem nemilovat Marcella, jeho chobotničí pohled na lidský svět a jeho náklonnost k Tově. A smírný konec...

06.02.2024 5 z 5

Tajemství domu Thornů Tajemství domu Thornů Margaret Rogerson

Milá, odlehčená jednohubka ke knize. Kouzla a čáry a jedinečný Silas, který by si VÁŽNĚ zasloužil samostatnou knížku.

04.02.2024 4 z 5

Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Sophie Claire

Jeden z hezkých, příjemně napsaných příběhů, kdy dopředu víte, jak to dopadne, ale stejně jste napjatí, kterak si ti dva zkomplikujou situaci, aby ji spolu mohli rozmotat.

04.02.2024 4 z 5

Takové maličkosti Takové maličkosti Claire Keegan

Nádherně popsaná vánoční atmosféra, Billovy úvahy, jeho váhání a rozmýšlení a nakonec pochopitelný skutek.

Nenápadný popis toho, jak moc pokřiví charakter, tím hůř, když jde o ty, kteří/které by měly být milosrdné a plné Boží lásky.

03.02.2024 4 z 5

Princezna zakletá v čase: Povídky a svět Princezna zakletá v čase: Povídky a svět Lukáš Daniel Pařík

Hezký, pečlivě sestavený doplněk k filmové pohádce. Moc povedené ilustrace a krásná mapa na předsádce.

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Knížka o knížkách. Prostě něco pro mě. Hezky napsaný příběh o nehezké době, se kterou se musí člověk vypořádat, jak nejlépe dokáže, a ideálně s přáteli po boku.

Zrádný bůh Zrádný bůh Cameron Johnston

Kroana3 má naprostou pravdu. Škoda, že se knížka nedostala do lepších rukou. Ale příběh byl fajn, trochu krvavý, ale co bychom od ničemného boha mohli čekat, že. A další fakt je, že by to chtělo pokračování!

Výzva '24: 1. obrýlený autor, 2. jeho prvotina.

02.02.2024 4 z 5

Zločiny dvorního rady II: Až přiletí kometa Zločiny dvorního rady II: Až přiletí kometa Jaromír Jindra

Výzva 2024: 1. knížka ze série, 2. vydáno 2023.

Doufám, že tímhle to nekončí, aspoň ještě jednu!

31.01.2024 5 z 5

Crota Crota Owl Goingback

Takový až lovecraftovský horror, co se jeskyní týče, se mísí s úžasnými indiánskými rituály. Šerif Skip kráčel z jednoho světa do druhého a s pomocí přátel... však víte. Skvělé čtení.

30.01.2024 5 z 5

Spolek Jane Austenové Spolek Jane Austenové Natalie Jenner

Miluju lidi, kteří milujou knihy! Nejen ty od Jane Austen. A k tomu pár párů, které se dřív či později najdou.

Výzva '24: 1. autorčina prvotina, 2. obsahuje mapu.

29.01.2024 4 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Hodně dobrá knížka. Prapodivné osoby, prapodivná situace na světě, lidi upíři obludy monstra policajti a malá holčička... Klasický Kulhánek. A skvěle si s tím vším poradil. Tři obludné strýčky jsem podle zpotvořených jmen a popisu poznala poměrně rychle. Nejlepší byl Kocour a pan L. Zvlášť na konci.

"Otče, ty to vidíš!" zvedl ruce, "vidíš, ale kašleš na mě, " zase ruce svěsil. " Dívá se na nás jako na kabelovku. Pchááá. "

"Vy máte bibli?!?"
"Jistě! - nejsem žádný neznaboh!"

28.01.2024 5 z 5

Křídločky (lesní obálka) Křídločky (lesní obálka) Ursula K. Le Guin

Nádhera. Miluju kočky, takže i přes můj věk to byla knížka přesně pro mě! Děti, pokud se k ní dostanou, z ní budou nadšené.

24.01.2024 5 z 5

Hrozba Hrozba Mats Söderlund

Mně se ta poetika právě moc líbila. Pomalu se s hrdinkou noříme do neuvěřitelných skutečností, které jí naprosto převrátí život. Sníh a povodně a hurikány, postapo a do toho ty neskutečné změny... Jsem zvědavá, jestli někdo přeloží i dva další díly, přečetla bych si je.

"Může si člověk pamatovat místa, na kterých nikdy nebyl?"

"Je možné, aby se člověku stýskalo po něčem, o čem ani neví, že existuje?"

23.01.2024 5 z 5

Kdo se směje naposled Kdo se směje naposled Amy Gentry

Nemám ráda estrády. A tohle byl veliký kamarádčin omyl, když mi knížku dala. Jako stand-up komička? Hotová hrůza. Ani naznačení dalšího děje mě nepřesvědčilo, abych knížku dočetla. Ne-e.

22.01.2024 odpad!

Klaun v kukuřičném poli Klaun v kukuřičném poli Adam Cesare

Nebylo to nejhorší. Americké, young, ujeté. A je fakt, že ty děti byly nejmenší problém, který v Kettle Springs měli.

21.01.2024 4 z 5

Řeka osudu Řeka osudu Jiří Brabenec

Souhlasím s Galadwen. Zajímavé, ale trochu nepřehledné. A rozčilovala mě všudypřítomná politika... Zato jsem obdivovala, jak autor dokázal tvořit ohnivé a sáhodlouhé rozpravy zúčastněných. Rozhodně uměl pracovat s jazykem. A rovněž se ke knížce vracet nehodlám...

Dvě témata do Výzvy - šestnácté století a zakázaná láska.

21.01.2024 4 z 5