koki.veru koki.veru komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Opravdu nádherná kniha. Dlouho jsem jí viděla na předních příčkách v žebříčku nejlepších knížek a dlouho jsem se odhodlávala, že si ji přečtu. Nyní jsem se konečně donutila a udělala jsem moc dobře. Silný a emotivní příběh, od kterého se člověk nemůže odtrhnout.

13.08.2018 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Ty jo tak to byl masakr. Celá kniha se četla velice dobře, bylo to napínavé a velice dobře napsané, i když mě občas mátlo, jak to bylo z pohledu jiné osoby (nejvíc se mi to líbilo z pohledu Louise). Když už jsem si myslela, že jsem skoro u konce a už jsem přemýšlela, co budu číst dál, tak přišla ta rána a ten šok. Opravdu jsem nečekala, že by to mohlo takhle skončit. Opravdu super závěr :)

08.08.2018 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Opět podobný příběh jako "Za zavřenými dveřmi" či "Poslední paní Parrishová", ale svým způsobem originální. Přečteno během chvilky a jsem ráda, že jsem tak krásnou knížkou ukončila čtenářskou výzvu :)

14.06.2018 5 z 5

To To Stephen King

Nejprve jsem se bála do této knížky pustit kvůli množství stránek, ale nakonec mi počet stránek absolutně nevadil. Ze začátku mi chvilku trvalo, než jsem se pořádně začetla, utřídila si jména a zorientovala se v přítomnosti a minulosti, ale pak už to šlo raz dva, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Jednotlivé postavy hlavní party byly úžasné a prožívala jsem s nimi všechna dobrodružství. Bohužel konec knihy mě trochu zklamal, čekala jsem více napětí, ale připadalo mi to, že se konec strašně táhnul a nebyl tolik napínavý. Kniha ale celkově velmi povedená.

14.11.2017 5 z 5

Myši - Každému jednou dojde trpělivost Myši - Každému jednou dojde trpělivost Gordon Reece

Velmi povedená kniha. Jak se jednou začtete, už Vás to nepustí. Velmi zajímavý děj, zajímavá zápletka, překvapivý konec. Hodně rozebírána psychika, povaha, charakter. Rozhodně 5 hvězdiček.

12.10.2016 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

K této knize jsem se dostala až letos díky čtenářské výzvě. A rozhodně nelituji,že jsem ji četla. Chvilku mi tedy trvalo,než jsem se pořádně začetla a rozlišila jména,ale potom už to šlo samo a bylo mi velice líto,když kniha skončila. Nádherný a čtivý příběh.

25.04.2024 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Knížka jako taková dobrá,pěkně se četla,zajímavá zápletka. Ale když bych to měla hodnotit jako knížka od Bryndzy,tak za mě zklamání. Rozhodně jsem od tohoto spisovatele čekala víc. Měl by se vrátit k sérii o Erice

21.02.2024 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

(SPOILER) Jelikož mám sérii Hunger Games moc ráda,těšila jsem se,až se dostanu k této knize. Ze začátku jsem byla dost překvapená, jaký Snow byl, chvílemi jsem ho měla i docela ráda,ale postupně se začal pěkně vybarvovat. Konec byl velice překvapivý, zvlášť co se týče Lucy,ale na druhou stranu jsem to asi měla čekat,že ti nějak takhle dopadne. Byla jsem trochu zklamaná ze samotných hladových her,že tam nebyl víc popisovaný ten jejich souboj a že byly takové nijaké,ale je pravda,že on je teprve Snow (jakmile se stane prezidentem) více rozvine a "zlepší". Každopádně se velice těším na film.

01.01.2024 5 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Další díl s Fabianem Riskem a opět super příběh a velice zajímavý a zapeklitý případ. Moc se mi líbí, že tam autor zakomponoval i Fabianovu rodinu. Těším se na další díl.

09.06.2023 5 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Zajímavá knížka, originální děj. Líbilo se mi, jak každá kapitola byla o někom jiném a navzájem se prolínala přítomnost a minulost. A závěr byl docela překvapivý.

01.06.2023 5 z 5

Když jsem viděla ve výzvě knihu od ukrajinského autora, tak jsem se docela bála, co budu číst. Objevila jsem však tuto knihu a byla jsem příjemně překvapená. Kniha se četla krásně, příjemně utíkala a jelikož jsem taky matka, tak mě hodně vzala za srdce. Nedovedu si představit, že bych musela od své dcery odejít a nemohla bych ji poskytnout jídlo, případně další věci k pohodlnému životu. Mrzí mě, že kniha nekončí jinak. Zajímalo by mě další pokračování osudu Oxany a jejich dětí.

31.03.2023 5 z 5

Miluj mě vším Miluj mě vším Jennifer Probst

Velice povedená série. Občas si rada odpočinu u tohoto romantického žánru

14.09.2022 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Překvapilo mě, že kniha byla úplně jiná, než série o Servazovi. Ale docela se mi to líbilo. Konec byl velice překvapivý a děj také zajímavý.

20.06.2022 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Opět super thriller, napínavý příběh a nečekané odhalení vraha.

27.02.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Konečně další díl této super série. A opět super thriller. Mám moc ráda jak Kate tak Tristana a jejich vyšetřování. Těším se na pokračování.

11.01.2022 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Pěkná oddychovka. Knížka se četla velice dobře, jako ostatně i další knihy (které jsem měla zatím možnost přečíst) od této autorky. Zajímavý a romantický příběh.

07.11.2021 5 z 5

Beze stopy Beze stopy Mary Torjussen

Zajímavá a pěkně napsána kniha. Četla se velice dobře a konec byl docela překvapivý, nečekala jsem, že to takhle dopadne.

30.09.2021 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Miluju tyhle knížky. Člověk si uvědomí, co museli naši předci prožít a kde bychom se my ocitnout rozhodně nechtěli. Obdivuhodný život Cilky. Rozhodně stojí za přečtení.

17.04.2021 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Mně se knížka moc líbila. Mám ráda knížky od této autorky a tahle není výjimkou. Zajímavý příběh v podstatě ze života :)

09.12.2020 5 z 5

Tonoucí Tonoucí Paula Treick DeBoard

Knížka se četla dobře, zápletka taky docela zajímavá ale něco mi tam chybělo. Hlavně závěr byl docela odstřižený a dle mého ne úplně dokončený. Ale jinak docela pěkná knížka, takový ne moc napínavý thriller.

25.09.2020 4 z 5