KodalSa KodalSa komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádherné a strašně silné. Líbil se mi i film, ale knížka má ještě něco navíc. Moc se mi líbí styl, jakým je psaná. Ten příběh mě opravdu zasáhl.

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Tohle bylo silné a zdrcující. Ani se nechce věřit, že se takové věci opravdu děly, jsem ráda, že jsem v tom režimu nemusela žít. Chtělo se mi u příběhu brečet.

08.01.2024 5 z 5

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

Nechápu jak je to možné, že jsem tuhle knížku objevila až teď. Ani nevím, co říct... Překrásné, dojemné čtení, které člověka vtáhne do příběhu a už nepustí. Ještě dlouho na ten příběh budu myslet.
"Bůh má mnohem větší smysl pro humor, než bych se nadála".

31.07.2023 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Nádherná knížka! Příběh Juliet a Declana mě úplně strhnul, na pokračování se už těším.

18.03.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tuhle sérii romantických útěků zbožňuji! Je to pohodové a milé a nejradši bych se na to místo vždycky hned vydala.

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Mám ráda napínavé příběhy a dá se říct, že tenhle mě nezklamal. Jenom bych šla možná trochu víc do hloubky, pokud jde o pocity Moniky. A trochu mě mrzel ten otevřený konec. Ale jinak se mi líbila celková atmosféra.

14.03.2023 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Všichni milují Jojo Moyes a nevím jak je to možné, ale mě až doteď úplně míjela. Tuhle knížku jsem vlastně zaznamenala až když byla zfilmovaná. Takže mám opravdu co dohánět! Naprosto mě dostala. Je vůbec možné chtít pomoct člověku, který o to nestojí? Je možné se zamilovat, když to stejně nemá cenu? A co má vlastně v životě cenu?
"Všechno chce čas, Wille. A to je něco, na co si vaše generace hrozně těžko zvyká. Všichni jste vyrostli s představou, že všechno okamžitě půjde tak, jak chcete..."
Jsem rozhozená a dojatá.

04.10.2022 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Tak to bylo úžasné! Četlo se to úplně samo, ten příběh je samozřejmě předvídatelný od začátku do konce, ale nevadilo mi to vůbec. Strašně jsem to s oběma hrdiny prožívala, to střídání vyprávění byl skvělý nápad, navíc bylo hodně zajímavé nahlédnout do zákulisí šoubyznysu. Být slavný asi není úplně vždycky výhra.

22.05.2022 5 z 5

Co je odtud vidět Co je odtud vidět Mariana Leky

Překrásné pohlazení po duši. Jinak se tahle knížka ani definovat nedá. Tolik lidskosti, čistoty a lásky... A navrch psáno úžasným jazykem! "Stejně celou dobu nedělám nic jiného, než že tě nelíbám".
Do tohoto příběhu se prostě člověk musí zamilovat!

09.12.2022 5 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Ten začátek byl skvělý a myslela jsem si, že dám určitě pět hvězd, protože se mi to skvěle četlo. Ale pak mě trochu nudila ta druhá část, když se to všechno točilo hlavně kolem kapely. A zase konec byl moc hezký. Líbí se mi moc, jak autorka píše.

14.03.2022 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Hurá, nová Colleen je tu! A její další příběh je stejně krásný jako většina předešlých. Líbí se mi, jak skvěle umí skloubit romantickou linku s vážnými tématy, líbí se mi styl jejího vyprávění a vlastně se mi na těch knížkách líbí všechno :) Příběh Beyah mě chytl za srdce. Kosti v srdci řadím spolu s Námi to končí a To nejlepší v nás mezi nejlepší autorčiny knížky.

30.11.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Tahle knížka donutí přemýšlet člověka o tom, jaký smysl má život... Mluvilo se o ní tolik, že jsem se bála, abych neměla moc vysoké očekávání, ale líbila se mi moc. Ještě teď o ní musím pořád přemýšlet.

07.04.2022 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Od téhle knížky jsem nevěděla co čekat, příběhy o Harrym Holeovi mě doteď míjely, ale chtěla jsem si od autora zkusit něco přečíst. A jsem úplně nadšená, ten příběh byl výborný, napínavý a krásně se četl. Takže se teď na Nesba určitě zaměřím.

21.03.2022 5 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Tak tohle se podle mě moc nepovedlo. Těšila jsem se na knížku, pak jsem teprve zjistila, že má i první díl, který jsem ještě nečetla. Možná kdyby ano, líbilo by se mi to aspoň o něco víc. Nelíbil se mi styl psaní, ale to je možná můj problém. Ale nelíbil se mi celkově ani ten příběh. A hrozně mi vadilo chování hlavních postav. Odkazy na filmy mám ráda, ale tady už to bylo přehnané.

18.03.2022 3 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Další báječná Colleen... Málokdy jsem od ní četla něco, co mě zklamalo, tahle patří mezi ty nejlepší věci, co napsala, aspoň z mého pohledu. Prožívala jsem to spolu s Kennou a bylo mi do pláče.

31.07.2023 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Moc se mi to líbilo a chytlo to za srdce. Ale pravda je,jak tady napsal někdo přede mnou, že mi tam taky chybělo víc popisů afrických zvyků a tradic, takových věcí, díky kterým bych se toho toho příběhu mohla víc ponořit. Jinak ale krásný příběh.

27.09.2022 4 z 5

Vězeň času Vězeň času Matt Haig

Musím přiznat, že Půlnoční knihovna mě oslovila víc, ale i tak se to četlo dobře. Nápad je hodně zajímavý, ale celkové provedení mi připadlo zbytečně rozvláčné. A konec se mi zdál trochu uspěchaný.

22.02.2023 4 z 5

Prázdniny za trest Prázdniny za trest Petra Langová

Tak tohle bylo prostě skvělé. Krásný a vtipný příběh, četl se mi jedním dechem a strašně jsem oběma hrdinům fandila. Úplně jsem se při čtení začala těšit na léto. Kdo by takovouhle krásnou prázdninovou lásku nechtěl aspoň jednou zažít?

19.03.2022 5 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Skvělá knížka, oddychová a s moc sympatickými hrdiny. Hlavně Cam mě bavil! Přečtu si určitě další díly.

Výměna Výměna Beth O’Leary

Příjemná oddechová četba na jeden večer. Kapitoly Leeny se mi líbily víc než Eileen, byl tam milý humor a romantika, ale myslím, že to bude knížka, kterou si nebudu dlouho pamatovat.

08.01.2024 4 z 5