knihovna1 knihovna1 komentáře u knih

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Sbírka mě mile překvapila. Napsali ji talentovaní čeští spisovatelé. Nejvíc mě pobavila povídka o návštěvě vyšetření kolonskopie. U ní jsem se fakt mlátila. Doporučuji všem, kdo má zrovna před výkonem nebo se chystá. Jinak pro mě bílý plášť znamená komplikace. A povídky komplikaci vystihly. Povídky se dobře čtou.

18.06.2020 4 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Tima Weavera jsem četla poprvé. Záměrně jsem si vybrala jako první tuto knihu. Hezky 4 kratší příběhy v jednom. A moc se mi kniha líbila. Je čtivá, napínavá. S výběrem jsem byla spokojena a doporučuji.

13.06.2023 4 z 5

Místa ve tmě Místa ve tmě Lidmila Kábrtová

Moc hezky napsané. Autorka mě mile překvapila svou vyspělostí a zkušeností. Umí vystihnout a popsat lidské charaktery a jejich životní příběhy. Knížka je taková smutná psychologická analýza lidí. Povídky jsou provázané podobně jako v Bábovkách od R. Třeštíkové. Tady je to víc na dřeň, ale zabalené do poetického papírku.

31.08.2022 4 z 5

Můj vysvlečenej deník Můj vysvlečenej deník Johana Rubínová

Mně se kniha líbila jako rodiči a dokázala jsem se vžít do mladých a zavzpomínat na své mládí. Při čtení se mládne. Kniha je svižná a čtivá. Líbil se mi i film natočený dle knihy. Měl brilantní obsazení, scénář a režii.

27.07.2022 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Ano kniha je depresivní v tom, že hrdinka je nešťastná. Ale kraviny nedělá. Udělala to nejlepší co mohla, popadla auto a vyjela se osvobodit od všech nánosů a traumat. R. Třeštíková umí psát. Dobře napsáno. Těším se na její Tajemství.

23.07.2022 4 z 5

Dopisy Ježíškovi Dopisy Ježíškovi Robert Fulghum

Moc milá knížka s bohulibým charitativním projektem. Dojemné i zábavné dopisy Ježíškovi vám připomenou dětství a navodí vánoční atmosféru. Přinutí Vás zamyslet se a vzpomenout na své blízké.

28.11.2021 5 z 5

Jediný příběh Jediný příběh Julian Barnes

Po knize jsem sáhla po přečtení Vědomí konce (čteno pro Výzvu). Věděla jsem, že mě tento autor nezklame. Píše opravdu skvostně. Je mistrem anglické moderní literatury. Téma vztahy jsou zde hlavní a bohužel i závislost-jak na člověku, tak alkoholu.
Těším se na další jeho knížku Než mě potkala, kterou už mám koupenou z antíku.

20.07.2021 5 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Poslouchala jsem audioknihu v úžasné interpretaci Zuzany Stivínové. Její hlas je takový blues-swingový přesně k paní Obamové. V komentářích vše již vystihla agatha2. Naprosto ve všem s ní souhlasím. V tomto příběhu se dostanete z obyčejné rodiny do Bílého domu. M. Obamová je velmi schopná a zdravě sebevědomá žena, která neztratila úctu a pokoru.
Je to bravurně napsaný životopis s bezprostředními pocity a touhami.
Doporučuji spíš ženám.

19.04.2021 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Ano, taky se mi kniha líbila více než Bábovky. Bavila mě a byla i ke konci napínavá. Paní Třeštíková umí hezky až precizně vykreslit atmosféru jednotlivých scén. Dalo to určitě velkou práci i vybudovat jednotlivé postavy, charaktery. Bavila mě ta psychologie. Díky.

21.08.2020 4 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Kniha se dobře četla. Zajímavý příběh. Činy hlavního hrdiny jsou motivovány nostalgickými vzpomínkami, první láskou a smyslem pro spravedlnost. Odvaha a vytrvalost hrdiny není v naší zemi a v této době tak častá a samozřejmá. Pro nespavce tato kniha může být i spřízněním.

14.07.2020

Ženy, které čtou, jsou nebezpečné Ženy, které čtou, jsou nebezpečné Stefan Bollmann

Je to poučná a vkusná obrazová galerie v knize. Většinu autorů obrazů jsem neznala. Potěšila jsem se, vzdělala a mile překvapila. Pokud máte velkou pauzu od návštěvy výstavy, tato kniha Vám bleskurychle poslouží k uměleckému zážitku. Z knihy cítíte ty obrazy, galerie, sbírky a muzea.

05.03.2019 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Kniha mě potěšila a překvapila. Byla to 1. přečtená kniha od p. Hartla, který se pro mě tímto stal sympatičtějším. Bravurně zde popsal život, vztahy, pocity a co se může v životě všechno možné přihodit. Doporučuji všem, kdo má rád, život, lásku a překvapení.

03.03.2019

Tíživá láska Tíživá láska Elena Ferrante

Poslechnuto na ČRo, Elenu Ferrante mám ráda. Umí vše popsat precizně, že je cítit ta jiskřivá, někdy i surová Itálie. Příběh ženy, kde za touhu po lásce se platí.

25.04.2024 3 z 5

Dost dobře nenormální Dost dobře nenormální Denise Linke

Poslech na ČRo. Ujasněný pohled na lidičky a autismem a ADHD. Líbilo se mi. Mělo to rytmus plynoucích myšlenek a prožívání. Odhalení zkušeností.

08.03.2024

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Camilla Läckberg

Tak to byla jízda. Přečteno za 2 dny. Velmi čtivá knížka. Moc se mi kniha líbila. V tak tenké knížce tolik bolesti a touhy po pomstě.

18.02.2024 5 z 5

Mezi nimi Mezi nimi Veronika González

Kniha je velmi čtivá a její postavy jsou tak rozporuplné. Nejvíc se mi líbil Jirka. Všechny ty ženy, každá své starosti a komplikovanou povahu. Žárlivost, podezíravost zde perfektně popsána, co vše přináší a za sebou zanechává. Život je nejlepší spisovatel.

11.02.2024 5 z 5

Zítra přijde Olah Zítra přijde Olah Martin Sichinger

Také jsem poslouchala ČRo Dvojka. Moc se mi líbilo. Pobavila mě vynalézavost a představivost dětí a tupost některých soudruhů. Kniha mě přenesla do totalitní ČSSR. Autor bravurně vykreslil tehdejší dobu. Přednes pana Davida Viktory neměl chybu.

29.01.2024 5 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Kniha je velmi čtivá a dobře napsaná. Přečteno za pár dnů. Téma těžké a mrzuté. Věřím oběma stranám. Oběť se může dostat až hodně daleko a nechat se i zlikvidovat. Nebo může dohnat své okolí taky do velmi svízelných situací. Těžké soudit takovouto problematickou a křehkou záležitost. Každopádně pro mě zajímavé setkání s autorem a napínavý zážitek.

08.01.2024 4 z 5

Kniha o kundě Kniha o kundě Karel Utte

Kniha potěší a rozšíří obzory, že i klasikové sem tam psali o nemravnosti čili běžných radovánkách a opěvovali ženské přednosti. Mě knížka vždy hezky naladila před spaním.

05.01.2024

Kritik Kritik Peter May

Další Enzo a moc se mi líbil. Bylo tam taky napětí i přeskakovaly jiskry. Kdo má rád francouzské vinice a víno tomu doporučuji. Další dva Enzy mám půjčené a těším se na ně.

20.08.2023