knihomols.r.o. knihomols.r.o. komentáře u knih

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Naprosto děsivá kniha, četla jsem ji dvakrát a myslím, že mi to prozatím stačilo. Jedna z těch, která ve vás nechá hluboký dojem. Je úžasně napsaná, nikdy by mě nenapadlo, že se mi bude líbit kniha psaná z pohledu jednoho z největších nacistů, který ale vše dělal jen protože "to byl rozkaz." Autor nám dovoluje nahlédnout do života Rudolfa Hesse (přibarveně), dítěte a dospívajícího v silně katolické rodině, muže který měl vlastní děti, ale děti jiných posílal do plynu, byl to muž, který snad miloval svou ženu a kvůli rozkazu nechal zabíjet miliony jiných. Rozhodně doporučuji, určitě nezůstanete lhostejní.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Jedna z mých nejoblíbenějšách knih... Lizi, ani její pan Darcy nikdy neomrzí, ať už v knize, nebo ve filmu. I když jsem to četla několikrát, pokaždé najdu něco nového, co mě rozesměje a nebo i naopak zachmuří (to není moc časté) a dojme. Kniha je velice čtivá a já osobně jsem do ní vždycky zažraná a opravdu cítím s postavami, ať už je to jakákoliv z nich.

15.02.2013 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Pýše a Předsudku se nemůže vyrovnat, ale je to velice čtivá a vtipná kniha. Člověk se dobře sžije s postavami a to má u mě velké plus :)

07.05.2013 4 z 5

Emma Emma Jane Austen

Po přečtení Pýchy a předsudku to bylo zklamání... Asi jsem si měla dát odstup :) celkově ale nepatří mezi nejhorší, spíš k lepšímu průměru.

15.02.2013 4 z 5

Tajemný protivník Tajemný protivník Agatha Christie

úžasná kniha, kterou čtu pravidelně každý rok :) vřele doporučuji

06.02.2013 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Darla Milne

Naprosto skvělý příběh člověka, který byl zločincem, dokonce vrahem, a to už jako náctiletý, ale rozhodl se, že nechce žít prázdný život. Rozhodně doporučuji ( ale jako první si přečtěte Dýku a kříž ☺).

05.09.2017 5 z 5

Škorpion se vrací Škorpion se vrací Anthony Horowitz

Nejsmutnější a zároveň jeden z nejlepších dílů, asi i proto, že je poslední. Sérii mám opravdu ráda, sem tam na nějaký díl narazím a znovu se začtu ☺.

04.09.2017 5 z 5

Vesmírná archa Vesmírná archa Anthony Horowitz

Už trošku přehnané, přesto se to čte velice dobře

04.09.2017 4 z 5

Orlí úder Orlí úder Anthony Horowitz

První kniha s Alexem, kterou jsem četla, musím říct, že zaručeně nejlepší díl, ráda si ho po těch letech připomenu ☺.

04.09.2017 5 z 5

Rodinná čest Rodinná čest Dick Francis (p)

Jestli se dá vůbec vybrat nějaká úplně nejlepší kniha od D.F., tak je to právě tahle, ráda se k ní zase brzy vrátím.

01.12.2016 5 z 5

Souboj v letu Souboj v letu Dick Francis (p)

Jedna z nejlepších knih od Dicka Francise, a že jsem jich přečetla hodně. Henry Gray by všechny strčil do kapsy :).

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

No, první díl byl určitě lepší než tenhle. Bylo tam více akce, měl vetší spád. Ale i tento díl rozhodně zaujal. I zde jsou zvraty, které nikdo nečeká, a jako v prvním díle, člověk si musí mnoho domyslet, kniha se čte jedním dechem, prostě ji musíte dočíst! Každá kapitola přínáší něco nového, s čím se musíte jak vy, tak postavy v knize vypořádat. Je jedna z nejleších, co jsem v poslední době četla. Mám jen jednu výtku...Jak už tady někdo psal, co třeba trochu rozvést i ostatní členy výpravy a ne jen Toma?! Doufám, že alespoň něco bude ve třetím díle, Thomas mi začíná s tím, co všechno si nechává pro sebe lízt na nervy :D

10.01.2015 4 z 5

Škorpion se vrací Škorpion se vrací Anthony Horowitz

Super! Nečekanější konec byl nečekala :D Jen jediná věc byla zklamáním,...že se musím rozloučit s Alexem Riderem

06.04.2013 5 z 5

Prosinec Prosinec Gabrielle Lord

Nechce se mi psát komentáře ke všem dílům, a tak to spojím do jednoho... Knihy byly zajímavé, líbily se mi, ale až na listopad nebyla ani jedna taková, že bych si řekla jo, tak tohle by mohla být jedna z mé sbírky oblíbených knížek. Zklamalo mě, že knihy byly trochu moc předvídatelné, konce byly sice napínavé, ale když víte, že je 12 knih, tak je vám jasné, že se z toho prostě vždycky dostane. A prosinec mi absolutně vůbec nepřišel jako nejlepší díl, jak bych očekávala. Zklamala mě scéna s Ryanem - Samuelem, na kterou jsem čekala tak strašně dlouho, a pak celá rozmluva s ním byla na jednu a půl stránky! Ale to nebylo nic oproti prologu... kniha mi přijde trochu nedokončená, dokonce tak, že když jsem to četla, musela jsem si dopsat vlastní konec :D Teď to asi zní, jako kdybych všechno odsuzovala, ale abych to uvedla na pravou míru... Všech 12 dílů bylo skvělých! :)

06.04.2013 4 z 5

Údolí strachu Údolí strachu Arthur Conan Doyle

Vím, že lidé říkají, že to není prostě Sherlock Holmes, že je polovina knihy o někom jiném...., ale já na to odpovím no a co? Občas si každý potřebuje oddechnout, třeba i od světoznámého génia. Myslím, že takovéhle zpestření knize vůbec neuškodilo. I když na prvních stránkách 2. části mě to taky trošku mrzelo.

06.02.2013 4 z 5