KnihomolkaOli KnihomolkaOli komentáře u knih

Dům na Baker Street Dům na Baker Street Michelle Birkby

V celku příjemná kniha, velmi čtivá. Jako mínus bych zmínila často se opakující myšlenky hlavní hrdinky a to, že rozuzlení bylo na můj vkus moc stručné (když vezmu v úvahu to, že celá kniha směřuje právě k němu), ale to je můj osobní problém s většinou detektivek, kdy se mi konec zdá odfláknutý vzhledem k tomu, jak je samotna kniha obsáhlá.

29.11.2020 4 z 5

Nalezení ztracené Marty Nalezení ztracené Marty Caroline Wallace

Tak tohle opravdu nebylo pro mě. Dočteno jen díky mé neschopnosti nechat knihu nedočtenou.
Všechny postavy byly divné, jejich chování, mluva.. i vzhled. Vadila mi hlavní hrdinka, vadilo mi věčné opakování slov, vadil mi příběh celkově, jelikož mi přišel absurdní jak vztah mezi 16ti letou hrdinkou a dospělým mužem, tak i to, že hrdince všechno trvá věčnost a nikdo z dospělých okolo není schopen vyřešit její problémy.
Můj šálek kávy to rozhodně nebyl.

13.08.2020 1 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Chápu, že je tato kniha o autismu a že Ginny má problém a není to lehké.. ale nezávazně na její chorobě mi neuvěřitelně vadila.. nevím vlastně proč, ale vůbec mi nepřirostla k srdci a čtení bylo jenom z nutnosti knihu dočíst. Vadilo mi stálé opakování těch samých slov.. Já vím že se jednalo o jakési ukázání, jak funguje mysl autisty, ale způsob, jakým to bylo podané, mi rozhodně není blízký. Pro mě velice náročné čtení.

18.02.2020 2 z 5

Než přišla bouře Než přišla bouře Susea McGearhart

Když je něco podle skutečné události, ať už kniha nebo film, je to vždy o něco zajímavější. Mně se kniha líbila, i když jsem možná ovlivněna filmem, který jsem viděla jako první a byl to pro mě silný zážitek. Kniha se hodně věnuje technickým popisům a názvům, které já jakožto neplachtící člověk vnímám jako vedlejší informace. Věřím ale, že pro někoho, kdo tomuto tématu rozumí více, jsou informace velice přínosné a díky tomu procítí trápení hlavní hrdinky jinak než laik. Za mě zajímavá četba o vůli přežít.

13.02.2020 3 z 5

Věčně zpívají lesy Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Chvíli mi trvalo, než jsem si zalíbila styl psaní, ale po chvíli se mi začal dokonce zamlouvat. V knize nejde o popsání nějakého konkrétního příběhu, ale života několika generací, proto nás provádí v celkem rychlém sledu desítkami let. Prostředí bylo krásné a surové, takto si skandinávský venkov představuji (aspoň tedy v té době) a hrozně mě láká. Těším se na další díly.

31.01.2020 3 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Ať se snažím sebevíc, nejde to. Příběhy tohoto autora jsou dobré. V těch, které jsem četla, hraje hlavní roli vážná nemoc, mentální porucha nebo nezačlenění se do společnosti. Ale proč proboha musí mít pokaždé tak (aspoň pro mě) nesympatické hlavní hrdiny (většinou teda hrdinky). Cítím z nich pouze sobeckost a některé jejich jednání naprosto nechápu a nesedí mi ani k té dané postavě (ať si je divná sebevíc). V případě této knihy mě hlavní hrdinka opravdu vadila a nemyslím si, že to jakkoliv souvisí s její poruchou. A rádoby detektivní příběh, který se odehrává na pozadí její poruchy, mi k tomu všemu vůbec neseděl. Zdál se mi odfláknutý a dá se říct že i celkem zbytečný.. Asi se prostě budu muset smířit s tím, že tvorba tohoto autora pro mě zůstane pouze jako námět na romantický film pro puberťáky, který v televizi přepnu, než jako něco, co bych cíleně vyhledávala.

30.01.2020 2 z 5

Statečná srdce Statečná srdce Ariana Franklin (p)

Číst historické knihy mě baví. Takové příběhy se mi do tištěné podoby hodí víc než ty z moderní doby a každé otočení stránky na mě působí zvláštním kouzlem. Konkrétně tento příběh mě bavil, více hlavních postav dovoluje vybrat si tu svojí oblíbenou a těšit se na kapitoly, ve kterých se objevuje. Vcelku moc povedená kniha, která dokáže vtáhnout do děje.

27.01.2020 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Nooo můj šálek to tedy rozhodně nebyl. Postavy nesympatické, příběh takový nijaký. Nečetlo se to snadno a upřímně jsem byla ráda, že je konec.

10.12.2023 2 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Čekala jsem od toho přesně to, co jsem dostala. Příběh sice na můj vkus občas trochu nereálný, ale jako oddechovka příjemné a čtivé, takže dřív než vás kniha začne štvát tak skončí.

26.09.2023 2 z 5

Řeka času Řeka času Beverly Swerling

Kniha se četla dobře, akorát mě nebavila. Příběh mě bohužel nezasáh a dotčeno bylo pouze pro klid duše.

31.07.2022 2 z 5

Hořící stránka Hořící stránka Genevieve Cogman

Všechny tři díly byly prozatím čtivé, bavily mě a je to příjemná oddechovka. Tento díl konkrétně mě ale zatím bavil nejméně. Něco mi tam prostě chybělo… a vadilo mi neustálé opakování, že na tohle není čas a na tamto není čas.. kdyby místo toho rovnou jednali, byl by čas na vše.

12.12.2021 3 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Ano, souhlasím s některými komentáři, že má hlavní hrdinka až moc štěstí při svém pátrání po původu houslí… ale proč ne? Podle mě by se měli všichni chovat mile a ochotně k ostatním a pomoct když je to v jejich silách. Pak by to pro nás nebylo tak nereálné, že se někdo cizí chová hezky k někomu cizímu. Pro mě příjemné čtení s pár až moc telenovelovými prvky.

23.07.2021 4 z 5

Zapomenutá Zapomenutá Catherine McKenzie

Příjemná a čtivá oddechovka. Nečekala jsem nic převratného, takže jsem nebyla zklamaná. Možná jsem čekala trošku více od zápletky s Afrikou, kam byla Emma poslána matkou (třeba že tam Emma najde otce). A také popis postav byl často velice podobný - každý starší člověk měl prošedivělé vlasy, které byly několikrát popsány dost stejným způsobem.

09.02.2021 3 z 5

Podivuhodná odhalení Artura Peppera Podivuhodná odhalení Artura Peppera Phaedra Patrick

Milá kniha, příjemná oddechovka. Některé pasáže mi přišly trochu nedotažené, ale celek opravdu není špatný.

22.12.2020 3 z 5

Mapa k tobě Mapa k tobě J.P. Monninger

Kniha je celkem čtivá, ale mě úplně nepohltila. Postavy jsou neosobní, dialogy často zdlouhavé na můj vkus až zbytečné. za celou dobu jsem si nedokázala k postavám vytvořit jakýkoliv bližší vztah, jelikož jsem nevyčetla, co jsou vlastně zač.. příběh není špatný, za mě byl však pojat trochu z jiného konce než bych si představovala, nedokázal ve mně vyvolat žádnou hlubší emoci, a vlastně asi vůbec žádnou.

31.10.2020 3 z 5

Lovec zločinců Lovec zločinců C. S. Quinn

Kniha nebyla špatná, četla se dobře a příběh mě dokázal vtáhnout. Líbilo se mi londýnské prostředí. Jen asi nejsem dobrý čtenář detektivek, protože se mi rozuzlení zdá vždy odfláklé a nedokončené, na to, že bylo celé zápletce věnováno tolik stran. Jinak byl příběh zajímavý, od začátku bylo jasné, že padouch je někdo, kdo se v knize objevuje a celou dobu jste mohli hádat, kdo že to je.

29.08.2020 3 z 5

Záhada tří čtvrtin Záhada tří čtvrtin Sophie Hannah

Můj problém s detektivkami je, že se mi vždy zdají jaksi nedokončené. Rozuzlení, vlastně ta nejdůležitější část, mi kolikrát přijde odfláknuté. Asi vždy očekávám, že mi prostě spadne brada z toho, jak to bylo zamotané a rozpletené. To ale není problém této konkrétní knihy, ale mého pohledu na tento žánr. Jinak se kniha četla dobře, pana Poirota mám ráda a jako oddechové čtení to byl dobrý výběr.

13.02.2020 2 z 5

A co kdyby to bylo jinak? A co kdyby to bylo jinak? Laura Barnett

Kdybych měla říct o čem tato kniha je, řekla bych prostě: O životě.
Bylo zajímavé sledovat tři různé verze, i když na začátku chvíli trvalo, než jsem si zapamatovala, co se v jaké verzi odehrává. Líbilo se mi také vyprávění v průběhu mnoha let. Díky tomu bylo vidět, jak se postavy vyvíjejí a jejich chování se mění. I styl psaní byl velice zajímavý. Na začátku každé kapitoly nás autorka přenesla o několik let rovnou do děje a v průběhu dané kapitoly se postupně dozvíme, jak se postava, které je kapitola věnována, do tohoto bodu dostala. Bylo to příjemné čtení.

11.02.2020 4 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Mám problém s knihami, ve kterých mi vadí hlavní hrdina, čtení je potom neskutečné trápení.. V této knize mi hlavní hrdinka vadila extrémně. Jeden magor vedle druhého a vlastně není jasné proč. Zařazeno mezi přečtené pouze proto, že nerada nechávám něco rozečtené.

27.01.2020 odpad!