KnihomolkaOli KnihomolkaOli komentáře u knih

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Tuto knihu jsem četla ve stejné době jako Na větrné hůrce, takže se neubráním srovnání. Za mě bylo toto povedenější dílo. Sympatičtější postavy (o hodně), jejichž trápení jsem dokázala lépe prožít. Pro mě milejší a hezčí prostředí. Někdy až moc zdlouhavé dialogy, nepřímé, postavy pořád odbíhají od tématu a vlastně si celkově nic neřeknou.. to však k těmto románům asi patří, akorát na mě je to až moc románové.

13.02.2020 3 z 5

Bohové Gothamu Bohové Gothamu Lyndsay Faye

Historické knihy mám ráda, ale této knize, tomuto příběhu, jsem tu dobu prostě nemohla uvěřit. Pořád jsem zapomínala, že se to odehrává v době koňských povozů a salonů s dvoukřídlými dvířky, které ve westernech pořád někdo rozrážel.. Příběh zajímavý, ale jako ve většině knižních detektivek dle mého názoru jaksi nedotažený. Po dočtení jsem knihu odkládala s pocitem, že je nehotová, něco v ní prostě chybělo.

31.01.2020 3 z 5

Medikus z Heidelbergu Medikus z Heidelbergu Wolf Serno

Mám ráda příběhy z dřívějších dob. Asi jako jedna z mála nepřemýšlím nad tím, jestli v době, ve které se příběhy odehrávají, byly možné určité lékařské praktiky, existovaly konkrétní technické vymoženosti nebo stála ta či ona budova. Prostě čtu příběh a nepřemýšlím nad jeho věrohodností co se těchto historických bodů týče. Ano, souhlasím s komentáři ohledně neuvěřitelného štěstí hlavního hrdiny, kterého se problémy s penězi, vrazi, mor a mnoho dalších špatných věcí obloukem vyhnuly. Ale já osobně nechci číst pořád jen příběhy, které aby věrohodně popsali to, jak je život těžký, nespravedlivý a smutný, musí obsahovat samou smrt, násilí a špatný konec. Naopak musím říct, že jsem tento zvrat celou knihu očekávala, protože to tak přeci správně má být, a vždy mě mile překvapilo, když to dopadlo jinak.. lépe. Také se mi líbilo, že příběh popisoval život hlavního hrdiny v průběhu mnoha let, mohla jsem vidět jak dospívá, mění názory a chování, místo aby byl příběh zaměřen na popsání krátkého časového úseku a na pár stránkách ke konci přeskočil o x let dopředu. Takhle si můžete o hrdinovi udělat lepší představu a pochopit jeho jednání. Knihu mohu opravdu jenom doporučit, byla prostě skvělá!

31.01.2020 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Tato kniha je podle mě jednou z nejslavnějších. Zmínky o ní slyším ve filmech, seriálech, dalších knihách.. všude. Tak jsem si ji musela přečíst také. Mrzí mě (jakožto milovníka románů z této doby), že jsem si v knize nenašla to všechno dobré, co jsem o ní slyšela... Chápu problémy té doby, krásu a surovost prostředí, ve kterém se příběh odehrává i lásku která mezi postavami vzniká.. Ale! Jedinou postavou, která mi v tom všem byla trochu sympatická (jelikož se projevovala nejméně) byl pan Lockwood. Zbytek byl buď rozmazlené děti, jejichž světlejší chvilky nedokázaly zastínit to, jací doopravdy jsou, chudáci rodiče nebo drbny služebné. Za mě velice těžké čtení.

31.01.2020 2 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Já nevím čekala jsem, že z toho budu vystřelená jako většina lidí, ale bohužel.
Za prvé mi trvalo opravdu dlouho se začíst, na nějakou dobu jsem knihu i odložila.. zkusila jsem to proložit seriálem a Jamie trochu zabral, i když hlavní herečka mi moc neseděla.
Ke konci mě to ale docela chytlo, možná proto, že jsem zapomněla na to, jak byl zvláštní začátek. Ocitnout se 200 let zpátky a vlastně se z toho vzpamatovat hned druhý den, to je záviděníhodná vlastnost. Já bych byla nepoužitelná aspoň měsíc.
Zkusím další díky a budu doufat, že mě nadchnou více.

21.02.2024 3 z 5

Tajemství čokoládovny Tajemství čokoládovny Paula Brackston

Musím říct, že první díl mě bavil víc. Toto mi přišlo takové pomatené, nedovysvětlené.. ale oddechovka dobrá.

30.04.2023 3 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Na to, že mě tam štvala snad každá postava, to bylo překvapivě čtivé.
Děj byl zamotaný a podezřelý opravdu každý, ono taky aby ne když tam vůbec nikdo neříkal pravdu. Nechutně prolhaná dcera která by zasloužila pár facek, matka pokrytec která sama lže ale obviňuje všechny kolem ze lži a opakuje tak snad v každé kapitole, vyšinutý kolega který nemá nic lepšího na práci než se pořád vtírat, 11ti letý syn který se občas chová jako 30ti letý dospělák…
A vlastně i výpadek paměti byl takový nepochopitelný…
No, byla jsem ráda že se to četlo rychle, protože si dokážu přestavit, že by to mohlo být opravdu velké trápení.

31.01.2022 3 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Rowlingovou miluju za to, že přinesla světu Harryho Pottera, a i tato kniha byla čtivá, ona to prostě umí napsat tak, že to odsejpá. Jinak mi ale příběh vadil. Šlo o bandu nespokojených lidí z malé obce, kde už nevědí čím se zabývat. Do toho naprosto příšerní puberťáci, kteří by zasloužili pár facek všichni do jednoho a jejich rodiče, neschopní získat si jakoukoliv autoritu… pro mě tohle čtení rozhodně nebylo.

05.08.2021 2 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Krásný příběh, který dokáže rozesmutnit, potěšit, rozplakat... příjemná četba.

23.09.2020 4 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Vcelku docela čtivá kniha. Jen příběh byl na můj vkus trochu zvláštní. Asi třikrát jsem se sekla s odhadem, o čem bude kniha vyprávět. Nakonec to bylo o všem (všech) a o ničem (nikom) zároveň. Na mě trochu zbytečně obsáhlé, plné úmrtí a nedořešených vztahů a osudů lidí.

03.08.2020 3 z 5

Mrazné květy na skle Mrazné květy na skle Jiří Hanibal

Tato kniha mě nezasáhla tak, jak bych čekala. Mělo to všechny ingredience: válka, láska, mládí... Ale! To pro mě důležité bylo popsáno nepopsáno. Prostředí jaksi nastíněno, ale jinak šlo jen o to, aby se chudák Tomáš zavděčil Denise (která mi extrémně nesedla a vadilo mi každé její prohlášení) a na několika posledních stránkách se rychle rychle dohánělo to, aby příběh někoho oslovil. Čtivá, vlastně neškodná četba, ale po dočtení ve vás nic nezanechá.

13.02.2020 3 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Zajímavý příběh a rozuzlení, dobrý styl psaní a pro mě osobně úžasné prostředí, ve kterém se příběh vyprávěný prostřednictvím deníků odehrává. Některé postavy mi nebyly sympatické, ale nenarušily mi celkový zážitek z četby. Není to nejlepší kniha co jsem četla, ale rozhodně ji neberu jako ztrátu času. Jsem ráda že jsem si ji přečetla.

10.02.2020 3 z 5

Ostrov tisíce pramenů Ostrov tisíce pramenů Sarah Lark (p)

Nejdříve jsem se bála tloušťky knihy, říkala jsem si, že pokud mě příběh nezaujme, bude to skoro 600ti stránkové trápení. Dopadlo to tak, že jsem knihu přečetla během několika dní a je mi líto, že těch stránek nebylo víc. Historické romány miluju a jsem vážně šťastná, že se ke mně tato kniha dostala. Mohu jedině doporučit a to i těm, kdo se historickým románům vyhýbá, protože vás příběh hlavních hrdinů rozhodně zaujme.

27.01.2020 5 z 5

Noc v Orient expresu Noc v Orient expresu Veronica Henry

Jasně, není tam toho moc o samotném vlaku, takže název trošku zavádějící, ale příjemná oddechovka… pořád jsem čekala, že se něco pokazí, vždycky se totiž něco pokazí. Ale tady byli milí lidé, atmosféra, příběhy… takže za mě celkem fajn.

19.05.2024 3 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Divné postavy, divné dialogy, divná kniha.

26.11.2023 2 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Čekala jsem trošku jiný směr, kterým se bude příběh ubírat. Myslela jsem, že to bude víc o léčení a problémech s tím spojených, vzhledem k nepříznivé době pro jakoukoli odlišnost v názorech na léčebné postupy. Ale kniha byla velice čtivá a nevadilo mi, že měla hrdinka i trochu štěstí a ne jenom trápení a nesnáze.

07.11.2023 4 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Začátek byl trochu kostrbatý a bála jsem se, že mi bude dělat kniha potíže stejně jako jméno hlavní hrdinky (nevím proč, ale dráždilo mě). Nakonec se příběh rozjel, zápletka mě vtáhla (dost tomu pomohl Samuel) a najednou se to četlo samo.

15.04.2023 3 z 5

Jedna z mála knih, kdy musím přiznat, že se s filmem nedá srovnat…
Všechno mi přišlo nějak zkrácené, odbyté, nedokončené…
Chyběla mi ta atmosféra, prostředí, hudba, postavy z filmu, LEGOLAS!
Trpaslíci se mi zdáli spíš nesnesitelní, ustrašení.. zatímco ve filmu jsou to odvážní bojovníci, se kterými bych chtěla podnikat takovou cestu i já.
Kdybych neznala film, asi bych to hodnotila jako zajímavý fantasy příběh, bohužel film znám, takže kniha až na druhém místě.

30.09.2022 3 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

Příběh dobrý, akorát jsem už od poloviny knihy vytušila, jaký bude konec. Nebylo to pro mě tedy až takové překvapení. Hlavní hrdina z roku 1938/39 mi trochu vadil, byl na můj vkus až moc velká bačkora (což je vzhledem k době pochopitelné, ale od hlavního hrdiny se čeká pravý opak), a ve srovnání s Elenou, která byla pravým opakem, bylo jeho bačkoráctví ještě více do očí bijící. Ale jinak nenáročná a celkem příjemná četba.

21.06.2022 3 z 5

Uchopit sen Uchopit sen Beatrice Colin

Příjemná a nenáročná oddechovka. Po přečtení několika komentářů jsem se bála, že bude kniha obsahovat až moc technických informací ohledně stavby Eiffelovy věže, ale podle mě tam bylo informací o stavbě akorát a nenašla jsem nic až nic odborného. Příběh se mi četl dobře, i když mě občas některé postavy štvaly (Alice), ale v té době se tak slečny asi opravdu chovaly, jelikož to není první kniha z této doby, ve které se setkávám s takovou pro mě nemilou povahou..

12.12.2020 3 z 5