knihomolkaMist knihomolkaMist komentáře u knih

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Uf. Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst a do knihy se musela nutit. Naštěstí byla velmi čtivá a kolem půlky mě děj pořádně chytil a nepustil až do konce.
Hezky promyšlený děj a na to, že je to prvotina to bylo fakt dobré.
Tilly byla top postava a části s ní byly prostě nejlepší :D

28.09.2021 4 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Jako povinná četba je to asi fajn. Pan Neruda měl neskutečně poetický a fakt nádherný styl psaní. Bohužel se mi to ale špatně četlo. V ději jsem se občas ztrácela a některé povídky byly úplně o ničem. Třeba ta u Tří lilií... to bylo úplně o ničem.
Naopak třeba povídky Přivedla žebráka na mizinu či Psáno o letošních dušičkách jsem si skutečně užila.
Je to nádherně napsané, ale určitě to není pro každého.

28.09.2021 3 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Já to prostě miluju!
Prázdninové čtení, které se prostě nejlíp čte u moře (nebo u vody obecně).
Postavy byly moc fajn a celé to bylo moc roztomilé.
Narozdíl od předchozí knížky Jenn mi tam chyběla nějaká ta mapka :D Kdyby tam byla třeba mapa té promenády a jeskynního paláce, bylo by to ještě lepší.
Můžu moc moc doporučit, protože Jenn to fakt umí!

11.08.2021 5 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Tohle bylo neskutečně skvělé! Příběh totálně boží. Recepty jsou fantastické zpříjemnění knihy.
Taky se mi líbilo množství jídla a vaření - mnoho takových knih jsem ještě nečetla.
Mohu jedině doporučit :)

25.07.2021 5 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Byla to moje první audiokniha. A byla neskutečně zajímavá! To množství těch průzkumů? Těch informací, po kterých se nad spánkem fakt zamyslíte? Mohu jen a jen doporučit :)

21.07.2021 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Jednoznačně nejlepší díl série. Velmi se mi líbila část knihy z pohledu Jacoba, kterého mám stále radši než Edwarda. Bella i již zmíněný Edward mi místy lezli na nervy, ale to odčinilo neskutečné odsýpání a čtivost příběhu :)
Mohu doporučit

06.07.2021 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Velmi zajímavý příběh. Neskutečně čtivé a ten nápad? Klobouk dolů. Neskutečně zajímavý retelling.

03.06.2021 5 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Tohle se mi líbilo ještě víc než Navždycky.
Velmi se mi líbily ty playlisty, odkazy na písničky a knížky.
Avu jsem si hodně oblíbila a Chris byl taky boží.
Knížka se četla naprosto sama. V poledne mi přišla a večer už jsem ji měla přečtenou.
Knížka asi není pro všechny, ale fanoušky Star Wars, písniček a všemožných dalších fandomů s velkou pravděpodobností opravdu nadchne.

29.04.2021 5 z 5

Za hranice království Za hranice království Chris Colfer

Další díl a další skvělý zážitek. Skutečně by mě zajímalo, jak autor dělá, že čtenáře ten svět po chvíli neomrzí. člověk by si řekl, že už nemůže přijít nic lepšího. To je ovšem chyba.
Miluju to! Jsem neskutečně vděčná, že jsem na tuto sérii narazila, protože tohle... Tohle bylo skvělé!

15.04.2021 5 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Tohle bylo skvělý! Stran s mi líbil ten poměr mezi závažností tématu a milostným románkem hlavní hrdinky, který byl mimochodem fakt super. Četlo se to úplně samo a člověk se touhle nenásilnou formou dozví spoustu zajímavých věcí, o kterých jsem třeba ani neměla ponětí. Určitě doporučuji!

21.08.2023 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Tak tohle bylo skvělý! Poté, co jsem viděla pár dílů seriálu jsem se toho trochu bála, ale to bylo o tolik lepší! Neskutečně dobrá styl psaní, kdy stránky doslova mizely pod rukama! Taky neskutečně vtipné postavy (paní Bridgertonová, koukám na vás :D) a fakt skvěle vykreslené jak už sourozenecké, tak i milostné vztahy. U knížky jsem se nasmála a už se těším na další díly :)

12.08.2023 4 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Tohle bylo něco trochu jiného, než obvykle čtu. O to víc jsem si to ale užila! Kniha psaná z pohledu dítěte, které je naivní a neumí si některé věci spojovat, či vyhodnocovat, co je správné či morální. Manipulace. Prostě skvělý :)

23.07.2023 4 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Tak tohle bylo mega! Šla jsem do toho naprosto bez očekávání. Moje první okušení autorky (v knihovničce na mě čeká i její předchozí série, na kterou se velice těším) a musím říct, že takhle čtivou knížku už jsem nějakou dobu nečetla! Nebyla jsem absolutně schopna se odtrhnout a přečetla jsem ji v podstatě během jednoho dne a kdyby to šlo, tak i na jeden zátah! Absolutní bomba! Skvělá zápletka, uvěřitelné postavy, které ve vás zanechají nějakou stopu a to prostředí Itálie? Jako bych cítila to polední slunce na kůži a zvuk racků a šumění moře! Romantika tam byla decentní (dá-li se tak vůbec brát), ale přesto naprosto dokonalá!
Závěr? Podle tohohle mého chvalozpěvu asi můžete soudit, že knize nemám co vytknout a doporučuji ji celým svým srdcem!
Jdu se hned vrhnout na druhý díl a doufám, že ani vy nebudete se čtením téhle dokonalosti otálet :D

31.12.2022 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Tohle bylo tak krásné. Tak jemné a křehké a ... Naprosto skvělé čtení, které vás pohladí po duši a zároveň vás dojmou. Sledování problematik, kterými se Kemmererová zabývá, je neuvěřitelně krásně a nenuceně podané! Doufám, že od autorky brzy vyjde další contempo knížka :)

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Naprostá dokonalost! Ani nevím jak jsem si zamilovala všechny bratry (mému srdci tedy vládne Xander a Jameson, ale všichni jsou dokonalí) a hlavní hrdince jsem fakt fandila!
Aaaaah, já už chci další díl! Já to prostě neberu! Chci jiné vysvětlení, chci víc důkazů! Nemohu se dočkat a doufám, že nebudu čekat dlouho :D
Doporučujuuu!

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Tohle byla krásná dětská fantasy, která prostě vtáhne a nepustí! Čtení jsem si neskutečně užila a zavzpomínala na dětství :D
Doporučuju!

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Tohle bylo ještě lepší než Smrtka! Poznáváme nové postavy, sledujeme ty staré. Skvělé. Velice mě to bavilo a od čtení jsem se nemohla odtrhnout :D

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Od Vernea jsem si chtěla už dlouho něco přečíst a tohle jsem uviděla v knihovně. A bylo to fakt dobré! Zajímavý děj, který mě okamžitě přenesl zpět do dětství! A ty ilustrace? Krása! :)

Šepot v bouři Šepot v bouři Aleš Novotný

Aleš je jeden z mých nejoblíbenějších českých autorů, proto není divu, že jsem si pořídila i tuto knížku.
Opět skvělá zápletka a naprosto dokonalý styl psaní, ten mi prostě fakt sedí!
Ale není to za mě tak dobré jako Pamatuj na smrt, Zvěsti a potažmo i ta povídka v Nejkrásnějším dárku.
I tak mohu ale knihu doporučit, protože Aleš si prostě zaslouží mnohem větší pozornost!

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Další krásný příběh. Kasie to prostě umí!
Jen mi to přišlo trošku slabší, oproti těm ostatním, ale to může být taky tím, že jsem to četla hned po dočtení dokonalé série Nedotýkej se mě :D
I tak jsem si to ale užila a postavy oblíbila. Už se těším na další autorčiny knížky (zbývají mi už jen dvě - co si pak jen. počnu?!)
Mohu určitě doporučit!

06.11.2021 4 z 5