knihomolka525 knihomolka525 komentáře u knih

Umírající detektiv Umírající detektiv Leif G. W. Persson

Detektivka podle mého vkusu.Děj je plynulý bez spousty neustále přidávaných postav.Psáno stylem kdy v představách vidíte kde se děj odehrává.Jen mohla být kniha o třetinu lehčí je zbytečně objemná.Špatně se s ní při čtení manipuluje.Vyzdvihnout se musí i kvalitní překlad

09.05.2021 5 z 5

Muž, který zapomněl, že má ženu Muž, který zapomněl, že má ženu John O'Farrell

už dlouho jsem neměla po přečtení knihy tak silný pocit pohody.Jedna z mála ke kterým se vrátím.

17.07.2018 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

film se knize ni zdaleka nevyrovná mám doma tohle vydání a vynikající překlad - to se hned tak nepovede.Na knihu jsem si vystála řádně dlouhou frontu a evokuje to ve mě vzpomínku že kousek dál byla další fronta na pořadník na embéčka .

01.04.2018

Modrý motýl Modrý motýl Camilla Grebe

kniha je čtivá,o tom žádná.Seveřani se s tím nepářou.Jenom chvílemi jsem měla pocit že autorka váhá, komu dá babu.Postav, ze kterých by se mohl vyklubat vrah ,tam bylo hned několik

20.03.2018 4 z 5

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

moje třetí a poslední kniha s Dupinem.Ta popisnost se nedá skousnout.Ztrácejí se v ní podstatné momenty.Udělala jsem hloupost že jsem podlehla hodnocení a zakoupila hned tři knihy najednou.Knihy mají famozní přebal a velice dobrý překlad.A všechny tři byly svázany do menších ,lehčích knih které se dobře držely v rukou ale to je taky jediné plus

12.03.2018 1 z 5

Panství Downton Panství Downton Jessica Fellowes

na tuto knihu jsem netrpělivě čekala.Zarazila mě její objemnost a váha.Udržet ji v rukách nešlo.Tak nastlat na klín polštáře a bylo vymalováno.Dobře se u ní popíjelo kafíčko.Celkově velice zajímavé čtení o natáčení,informace o kostýmech, spousta fotek.I rozhovory s herci.Můžu jen doporučit všem kdo viděli seriál.Ti se s knihou víc ztotožní.Opačně by čtenář mohl mít chvílemi pocit že neví která bije.Někoho by mohla odradit cena.Ale za ni dostanete spoustu výživného čtení.Stojí za to.

13.07.2016 5 z 5

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

V jednoduchosti a nažranosti je krása..Už jsem toho podle něj dělala spoustu a u mě dobrý.Někomu z vás se to nelíbí?Ale to je mi srdečně jedno!

13.07.2016 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Přes 500 stránek napětí.Ale i humoru.Zejména poslední odstavec na straně 313 mě dostal :-))) U mě je tato kniha zatím nejlepší z těch,které jsem od Olsena četla.

12.07.2016 5 z 5

Poprvé Poprvé Joy Fielding

příběh mě fakt dostal.Ale takhle to chodí možná jen v knihách

03.07.2016 5 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

skvělé počtení - budu pořizovat všechny knihy od Taylora.I když jsou nabité dějem a vy ji musíte odložit a potom ji znovu vezmete do ruky není problém vzpomínat co jste v ní přečetli před tím.Mě se to u některých knih stává

03.07.2016 5 z 5

Otázka za deset Otázka za deset David Nicholls

dlouho jsem nečetla tak vtipný koment jaký dal uživatel JIZI níže .Klobouček :-)))

05.11.2022 5 z 5

Můj policista Můj policista Bethan Roberts

podle anotace jsem čekala opravdu procítěný příběh a našla jsem jen snahu o společný život a že všichni tři pak vlastně živořili.Ničili se navzájem.A snaha omluvit se za to ,že do toho vtáhli ti dva vlastně i Marion.Tom s Patrikem si žili své štěstí a Marion čekala co spadne pod stůl pro ni.Uchýlila se k zoufalému činu a s tím spustila lavinu potíží.Konec mi přišel takový cik cak kostrbatý.

09.07.2022 1 z 5

Silnice č. 9 Silnice č. 9 Tina Frennstedt

druhá a pro mě poslední kniha od této spisovatelky.Vzhledem k tomu, že má stejnou dějovou linku jako předešlá a přidaný příběh malířky která namalovala obraz svojí poslední menstruační krví aby poukázala na nerovnost a nespravedlnost,souběžné příběhy labilních postav.Dysfunkční rodiny..zkrátka a dobře dvě třetiny knihy jsem jen prolistovala.A s touhle spisovatelkou končím .A upřímně:za ty nemalé peníze jsem mohla mít kvalitnější knihy.

27.01.2022 1 z 5

Neklidné zlo Neklidné zlo Ann Granger

Parádní zážitek z knihy.Opět velká spokojenost.Příběhy z viktoriánského prostředí mě nijak nenadchly.Spíš mi sedí tyhle.Tahle "posedlost"Granger u mě došla tak daleko,že si některou kapitolu přečtu ještě jednou ,abych co nejvíc protáhla čas ke konci.Vychutnat si psané.

04.07.2021 5 z 5

Mrtvá ve vodě Mrtvá ve vodě Ann Granger

absolutní spokojenost.Pošušňáníčko s každým písmenkem.Nic překombinovaného.Děj plyne jak ta voda v řece.Žádné brnkání na psychiku čtenáře.I když jste nenápadně udržování ve zvědavosti jak to bude dál??Famozní překlad.Už mám na stolku další Ann........

23.06.2021 5 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Ann Granger

Další příběh od Ann.Opět spokojenost.Dosti jsem do jejích knih investovala ale zatím nelituji.I když mě nepřekvapí pokud u ní bude v některé knize platit,že i mistr tesař se někdy utne.Spisovatelka udržuje klasicky pomalé tempo.Seznamuje nás s postavami,s jejich odlišnostmi .Udržuje až do konce v napětí: kdo teda vraždil.Styl psaní Granger je pro mě přijatelnější než Christie.Není překombinovaný a je klidnější.Komornější.Výrazně zdařilý překlad

11.06.2021 5 z 5

Trosky Trosky Ann Granger

jsem navýsost spokojená.Děj odkrývá plynule rodinné vztahy několika generací a jejich soužití.Obálka asi poněkud zavádí.Sídlo Balaclava není řadový domek.Je to místo o které se svede až "krvavá"řež.Podle mě velmi dobrý překlad v němž se neztratil duch anglického venkova.Který si ctí svou historii.

22.05.2021 5 z 5

Rodinné pouto Rodinné pouto Susan Mallery

vůbec mě kniha nezaujala.Rozvleklý příběh kdy se to neustále motá kolem Keiry a její kočky .Které je mimochodem i věnována celá kapitola a neustále se s ní setkáváme i jinde.Podle anotace jsem si představila jinou jízdu.Než jen neustálé zdůrazňování jaký byl otec proutník.Spisovatelka jako když bloudí v kruhu.Nelíbilo . Ale musím vyzdvihnout fakt, že kniha je hustě psaná a ve formátu kdy se vejde do kabelky.

17.05.2021 1 z 5

Není úniku Není úniku Cara Hunter

na můj vkus táhlý , rozvláčný děj,kdy už jsem se v polovině začala nudit.Zakomponované spisy z výslechů ,zpráv z tisku k případu byly sice atraktivní ale dosti nezáživné i když právě tam spisovatelka ukryla možného pachatele.

31.07.2020 2 z 5

Střevíčky smrti Střevíčky smrti Peter James

Typický Peter James.Několik dějových linek ,spousta konverzace.Spousta zvratů A pachatel je překvapivě na konec někdo jiný..Zaznělo tam i toto:proč jsou ženský jako hurikán?Protože když přicházejí jsou vlhký a divoký.A když odcházejí tak ti vezmou barák i auto...

28.02.2020 5 z 5