knihomolka525 knihomolka525 komentáře u knih

Mstitel Mstitel Frederick Forsyth

nelíbilo,nezaujalo.Možná kdyby byla část uceleně z války ve Vietnamu a další část z Jugoslávie kde jsou hrdinové vždy ti, kteří tam vlastně neměli co dělat...Záliv...Přitom Forsyth patřil k mým oblíbeným.Klasicky dobrá grafika obálky.Ale to je tak všechno

04.07.2020 1 z 5

Tři slepé myši Tři slepé myši Mikäel Ollivier

spisovatel vydal knihu v roce 2002 v době rozmachu internetu.Děj je fádní,místy hluchý a jen ze zvědavosti,jak autor uzavře děj, jsem ji dočetla.Příběh se odhrává ve světě šmírování web kamerami.A trochu úsměvné mi přišlo že jsou použita i příjmení aktérů ze světa internetu:naříklad inspektor Tomlinson - přičemž Ray Tomlinson dal světu znaménko @.Vyšetřovatel Hayward nápadně připomene hardware.Playston jako by z oka vypadl playstacionu.Možná tam toho je víc ale já zase historii internetového světa neovládám.Pro změnu příjmení Wilkinson je značka holicích strojků

06.06.2020 1 z 5

13 hodin 13 hodin Deon Meyer

kniha mě absolutně nezaujala.Překombinovaná,rozvláčná se spoustou, někdy i zbytečných, postav.Spíš mi to celé přišlo jako scénář k filmu.Spousta dialogů.

02.06.2020 1 z 5

Finklerovská otázka Finklerovská otázka Howard Jacobson

Kniha mě nijak neoslovila.Je příliš specifická.Místy i vtipná ale nadmíru se zaobírá náboženstvím.Jsem zarputilý ateista.To na vysvětlenou.Ale nechme každému ,co jeho jest.Je moje krédo.Ale musím zdůraznit že mě nadchl velmi dobrý překlad.

31.05.2020 1 z 5

Krvavé lži Krvavé lži Luca Veste

děj se táhl až k nudě

28.02.2020 2 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

každý spisovatel svůj příběh zasadí do nějakého prostředí jako obměnu.Mě ale čínská sada nesedí.Neříkám že je špatná ale pro mě je velmi obšírná.Stačila by možná třetina stran aby děj nebyl tak rozvleklý.

02.02.2020

Kouřová clona Kouřová clona Sandra Brown

podle anotace jsem čekala víc napětí.Kniha je psaná převážně formou konverzace - vyprávění tam je pomálu.Detektivka pro ženy.Nechybí víc než vřelé vztahy hlavních aktérů.Takové to jo a pak zase ne..ale tak teda jo!V době kdy mě chřipka uvěznila doma docela fajn čtení

01.02.2020 3 z 5

Soukromé životy Soukromé životy Tasmina Perry

příběh mě nijak neoslovil čekala jsem víc akce.Spíš nuda.Ale milovnice vztahovek si přijdou na své

31.01.2020

Rozkaz Rozkaz Leena Lander

Rozhodně zajímavější byl film.Scénárista moudře usoudil že scénář bude muset mít jisté odchylky od předlohy ,jinak o film nebude zájem.Kniha byla vcelku nudná ale to bude asi tím,že Finové mají jiný život.I války tam probíhaly jinak.

29.01.2020 2 z 5

Španělský milenec Španělský milenec Joanna Trollope

kniha mi dala přesně to,co jsem od ní očekávala -Trollopeovou.Její jedinečný styl.I když tady mě kniha tak do tří čvrtin bavila a pak už to nějak nebylo ono.Asi postavou španělského milence.Nepasoval mi do rodinky která si žila svůj život s radostmi a strastmi

29.01.2020 5 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

kniha měla zlatou nálepku bestselleru...Ponaučení :nevybírat knihy bez brýlí a i na internetu.Čtenářům je podsouván pod zlatou nálepkou laciný děj kdy sama spisovatelka jakoby se trápila jak dál...do toho dvě tři pornografické vsuvky protože Crawford je nejen udatný svalovec ale i dobrý milenec což na soudkyni Holly udělá náramný dojem.Ponaučení?Věřím jenom tomu,co jsem držela v ruce a mohla posoudit styl psaného.

12.08.2019 1 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

třetí kniha od spisovatele a oproti předešlým slabota.Zkrátka mystery -ózno není moje parketa a ani nebude.Dávám přednost příběhům ,které plynou jak voda.Komfort.Tady toho přeskakování v čase sem tam bylo příliš.

26.04.2019 1 z 5

Provdaná proti své vůli Provdaná proti své vůli Lajla

těžko uvěřitelný příběh - skoro přitažený za vlasy.Možná se něco ztratilo v překladu?

02.12.2018

Chci jen dítě Chci jen dítě Susan Elizabeth Phillips

Neměla jsem možnost dlouhou dobu číst (potíže s očima) a tak abych se nastartovala jsem sáhla po něčem odlehčeném.Příběh je hóóódně odlehčený.V oficiálním popisu není nic o tom,že je v tom lehká pornografie.Aspoň mě to tak přišlo.Vztah dvou lidí z nichž ona to pojala jako poslední příležitost mít potomka.Ze svých kruhů nechtěla(při jejím IQ180 je to s podivem) takže za oběť propíchlému kondomu padl sportovec.No nic.Ale pokud v tom nějaká čtenářka našla něco, co jí zaujalo a vyplnilo chvilky s kávou,tak ani tato kniha není zbytečná.

06.09.2018 1 z 5

Bohové viny Bohové viny Michael Connelly

zkrátka Connelly u mě neboduje.Už se k němu nebudu vracet.Jeho styl psaní mě,bohužel,neoslovil

09.07.2018 1 z 5

Černá skříňka Černá skříňka Michael Connelly

Opět zdlouhavé ,chvílemi nezáživné osvětlování situace která právě probíhá

08.07.2018

Pád Pád Michael Connelly

Ani tady jsem se nemohla začíst.Velice rušivým elementem bylo až protivné šťourání se v minulosti postav.Dočteno na přeskáčku.Za málo peněz bylo málo muziky.

07.07.2018 1 z 5

Nebe je naše Nebe je naše Luke Allnutt

I já jsem se nechala ovlivnit komenty!Kniha je psaná velice divně.Citlivé téma jako je ztráta milovaného dítěte (nikdo to nechce zažít) je pojato veskrze komerčně.Až mi přišlo že popis některých situací ja až násilně podrobně rozepisován.Nebo se něco ztratilo v překladu?Nelíbil se mi ani styl knihy a písma.Zbytečně těžká!

27.06.2018 2 z 5

Ajša Ajša Jesper Stein

na knihu jsem se těšila ,mám tři předešlé, tahle byla pro mě velkým zklamaním.Jako by ji ani nepsal Stein.Rozvláčný děj.Celkově nepříjemný zážitek z četby navíc umocňuje nepřirozené "nafouknutí"knihy při výrobě =spousta bílých míst,málo řádků na stránku,zbytečně těžká.To snižuje komfort při čtení

26.06.2018 1 z 5

Horká linka Horká linka Michael Connelly

strašně roztahané,děj neustále se točící kolem telefonního čísla (samořejmě je to ústřední motiv) ale proto je tak těžkopadné posouvání ku konci.Nuda.

18.06.2018 2 z 5