Finklerovská otázka přehled

Finklerovská otázka https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112761/bmid_finklerovska-otazka-5vq-112761.jpg 3 51 51

Julian Treslove je bývalý zamestnanec rozhlasovej spoločnosti BBC, jeho niekdajší spolužiak Samuel Finkler je filozof a trio dopĺňa ich bývalý učiteľ, český emigrant Libor Ševčík. Dvaja z nich ovdoveli a tretí má podobnú, hoci menej tragickú, ale už trojnásobnú skúsenosť. Stretávajú sa na večeri v Ševčíkovom luxusnom londýnskom byte, kde rozjímajú nad svojimi životmi. Jacobson s pichľavou iróniou opisuje postavenie muža v modernom svete, situáciu súčasných britských Židov, ako aj peripetie priateľstva medzi mužmi. Román získal cenu The Man Booker Prize 2010. Kniha je na prvý pohľad vážna i smutná, no miestami až tragikomická.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Marenčin PT

The Finkler Question , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Finklerovská otázka. Přihlašte se a napište ho.

Greenfingers
29.01.2021 4 z 5

Kniha k pobavení a současně i k zamyšlení. Místy absurdní, místy černý autorův humor mi konvenoval. Téma židovství bylo rozebráno že všech možných aspektů, také jsem se o něm nemálo zajímavých věcí dověděl.

knihomolka525
31.05.2020 1 z 5

Kniha mě nijak neoslovila.Je příliš specifická.Místy i vtipná ale nadmíru se zaobírá náboženstvím.Jsem zarputilý ateista.To na vysvětlenou.Ale nechme každému ,co jeho jest.Je moje krédo.Ale musím zdůraznit že mě nadchl velmi dobrý překlad.

zdenaR
11.09.2019 4 z 5

Tento příběh bych opravdu nenazvala humoristickým románem, nanejvýš tragikomickým.
Kniha k zamyšlení, stojí za přečtení.
Možná bych trochu ubrala stran, ale četla se mi dobře.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2010 - Booker Prize