Knihomolka506 Knihomolka506 komentáře u knih

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Cestopisy já moc nemusím, ale tento mi přišel jako hodně dobrý:)
Zážitky z cest světlovlasého muže jsou plné humoru, vtipů a trapasů.
Mohu jen doporučit

06.10.2020 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Skvělý příběh jak na papíře tak na filmovém plátně. , 4 holky- ze kterých je jedna stejně dobrá a vášniva čtenářka jako já- samy s matkou, která se strachem čeká až se její muž vrátí z války a vztahy holek teda uz mladých slečen s klukama, které prožívají každá jinak.

04.09.2020 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Skvělá kniha velmi hodně dobře se četla
Je škoda, že autorka nenapsala více knih sice o Druhé světové ale zároveň tam dala romantiku a lásku dvou lidi ,kterým do jejich vztahu něco vlezlo, ale jak to všechno zvládnou a jestli příběh skonči dobře to už si budete muset přečíst sami. Za mě 5 hvězd. Nádherná

27.12.2019 5 z 5

Kuřátko a obilí Kuřátko a obilí František Hrubín

" Z doby kamenné"
Tur domácí poletuje, pípá, pípá dokud nenajde svou rodinu. Krásný příběh i po letech.

26.12.2022 5 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

"Kde má člověk začít, když se snaží dobrat smyslu příběhu, který žádný smysl nemá? "
Tohle tvrzení bych hlavní postavě vyvrátila. Jasně, že takový příběh existuje (bez ironie) a jednou na takový možná narazím. Ale tenhle to rozhodně není.
Russell se už od dob svého mládí snaží najít tu pravou. Ale nikdy mu to nevyšlo. Až jednou se na něj pomyslně usmálo štěstí a potkal Vivian.
O pár let později... London je pět a ví, že něco není správně. Maminka hodně pracuje a musí s ní být taťka. Chce ale maminku doma, aby byla s ní.
Hlava rodiny cítí , že vztah s druhou ženou asi nebyl to správné rozhodnutí.
Kdyby mluvil řekl by celý příběh jednou větou. Začali jsme s London bez mámy, život ve dvou.

07.10.2022 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

"Z doby kamenné "
Pastýř na daleké cestě snad objevné, aby poznal nejen krásný tamější kultury , ale také sám sebe.

13.04.2022 5 z 5

Tajemství proutěného košíku Tajemství proutěného košíku Markéta Zinnerová

" Z doby kamenné "
Vláďa, Tonda, Klárka,
dobrodružství všechny láká.
Spolu s kamarády na vesnici,
u babičky užijou si nejen veselici.
Tohle bylo, když ještě nebyl počítáč a byl na hraní čas ,
Vzpominky na minulost každého z nás .

Ke knize a filmu zároveň : děti tráví prazdniny u babičky, kde zažijí nejen dětské hry a tajemstvi spojené s tajemnými hrami a obsahem proutěného košíku, ale také si na sebe vezmou zodpovědnost při krmení zvířat a starání se o ně.

29.12.2021

Volání divočiny (adaptace) Volání divočiny (adaptace) Jack London

Boj o život divoké šelmy s velkým odhodláním dostat se domů.
databazeknih.cz, téma 8 - kniha vydaná před 100 a více lety

02.10.2021 5 z 5

Mama Mama Táňa Keleová-Vasilková

Život důchodců není vždy lehký jako pírko. Jeden pár to moc dobře ví. Helga s Oldou žijí nejen svůj život seniorů s obvyklými nemocemi,ale také životy svých dětí a jejich dětí. Název knihy je sice stručný, ale velmi výstižný. Skrývá jedno silné slovo. To že mámu má člověk jen jednu.

21.08.2021 5 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Kniha o Jonášovi a jeho autismu nejen pro autisty.
Co je vlastně autismus, jak vypadá takový meltdown nebo proč musí vždy chodit tou stejnou cestou a nesmí v žádném případě odbočit... ano následoval by záchvat, který je pro neurotypika (člověk, který nemá žádné autisticke znaky) divný, trapný nebo stresující, ale pro autistu je jeho záchvat jako něco, co musí následovat po porušení pravidel jeho světa. Knihu doporučuji všem těm, kteří říkají že autismus je strašná nemoc a autisté patří do ústavu. Nepatří.. Tento příběh je důkazem, že všichni lidé bez rozdílu diagnózy a jinakostí mají právo tolerance a laskaveho přistupu podle jejich potřeb od ostatních lidí zejména ve školním prostředí .

20.01.2021 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Jak ke knize tak filmu: Hrušínský svou roli hrál skvěle, nemám žádné výhrady:)
Role otce, který zároveň chce pro svou rodinu to nejlepší, ale stává se obětí manipulace, pod nátlakem je rázem součástí jedné z nacistických stran se musí hrát dost těžce. Ale jeden z našich herců o dokázal :)

29.09.2020 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

" Z doby kamenné"
Knihu jsem četla jako dítě. Stejně jako další knihy o stejném tématu. Všechny byly smutné, ale tady ten dvojdilný příběh na pokračování byl .. wow! Tolik starosti a problémů, co si musela prožít chudák malá Leni! Četla jsem jedním dechem a knihy jsem pak moc nechtěla vracet sousedce ...

23.07.2020 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Název knihy snad vypovídá za vše.
Krásný příběh nejen o autismu , ale hlavně o partě "divných" děti, kteří jsou vlastně strašně skvělí. Náhodně se setkají a začnou o sobě dost věcí zjišťovat. Každý má ve výsledku nějaký handicap, ale aspoň jsou upřímní a svět vnímají trochu jinak. Myslím, že tato kniha poukazuje, že ho máme tak trochu všichni:)

11.08.2021 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

22-24.4. Mlčící pacientka
Žánr: retrospektivní thriller, deprese, ich-forma, psych. deprivace, úzkost, terapie, psychiatr,..
Dnes jsem dočetla super thriller . To, že kniha právem spadá do edice Top thriller už je mi dávno jasné. Celou dobu, aby člověk přemýšlel nad tím, jak se to celé vyvine a pak najednou bum! Děj se rozjede , ani nestačíte otáčet stránky, jak moc chcete, aby psychiatr zjistil,co zjistit měl. Co přesně se stalo v domě slavné malířky Alicie ?

24.04.2021 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

"Z doby kamenné"
Půjčila jsem si ji na doporučení spolužáka ještě na zakladce a byla asi nejvíc top ze všech mých prectenych knih !! Pravdivý příběh o tom jaké to je být člověk jiné pleti v USA - 60.letech

02.08.2020 5 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Pokud má člověk kamarádky, je to ten nejlépe strávený čas. Do té doby než se něco zvrtne...
Aubry přichází na prestižní školu s minimem peněz v kapse. Ale to by ji až tak nevadilo, dokud nepozná premiantku a dcerku boháčů Katie a svou druhou spolubydlící Jenny. Trojlístek se brzy spřátelí a přijme pozvání na akci ke konci semestru. Jenže ta nedopadne ani zdaleka tak dobře jak bylo původně v plánu. Zlověstný pohled smrti padne do očí tomu nejbližšímu člověku.
Současnost:
Holky teď už dlouholeté přítelkyně se po dlouhých letech ocitají zpět na místě činu. Zde se tehdy stalo neštěstí. A jak se zdá, minulost se bude opakovat . Tragédie tentokrát jedné z BFF (až na výjimky) změní vše...

18.12.2022 5 z 5

České Vánoce Josefa Lady České Vánoce Josefa Lady Josef Lada

Ladovy Vánoce - prupovídka, která se používá dodnes, když je hodně sněhu. Že je to podle knihy pro děti jsem netušila.  Autorovy ilustrace spolu s dětskými říkadly se prokládají Ladovými osobními vzpomínkami a život a hlavně jeden z nejslavnějších svátku v roce.

05.03.2022 5 z 5

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

"Z doby kamenné "
K filmu a knize zároveň: Román má rysy a prvky dob komunismu, životě v něm a zejména jak název trochu napovídá osudy mnoha vězenkyň mezi kterými byla i samotná autorka. Upřímně má můj obdiv , protože kdo by dokázal strávit mučení, hlad a myšlenky na to, kdy ho konečně pustí? Málokdo....
Ve filmovém podání Ivany Chýlkové byla hlavní role více než zdařilá. A já tleskám, výkon všech hereček za takových podmínek parádní!

27.12.2021 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Dočetla jsem zajímavý vánoční  dárek. Říkáte si jestli čtete dobře. Ano knihu jsem dostala v období Vánoc a nakonec jsem si našla čas ji přečíst... V létě :D
Ke knize : Co má společného smrt novorozeně s kulturou (sektou) Amišů?
Víc než si dokážete představit.  Matka dítěte je členkou tajné protestantské církve,  ve které se členové oblékají jako by stále bylo 19. století. A nejenom to. Podle toho se taky chovají. Porušení Řádu (používání mobilů, nošení bot, mít moderní technologie, neposlechnut manžela,...) se trestá.  Případ mladé matky, která zabila (?) své dítě u soudu vyšetřuje policistka Lizzie a advokátka Ellie,která musí s komunitou nějakou dobu žít, aby ochránila svou vzdálenou příbuznou.
Ale upřímně mě jejich styl života přijde na jednu stranu zajímavý, ale já si třeba život bez moderní technologie, která dnešní generaci tak pomáhá až to někteří berou jako samozřejmost nedokážu představit.

22.07.2021 4 z 5

Dej mamce pusu Dej mamce pusu Joy Fielding

Napínavý příběh ze soudního prostředí. V jedné soudní síni řeší rozvod dvou manželů, ve kterém jako obvykle jde nejenom o to čím se ten druhý z manželů provinil a na čí straně je vlastně vina. Jako u skoro úplně každého soudního jednání, procesu v něm hrají roli deti- malé a nevinné. A o jejich budoucím bydlení s jedním z rodičů ma rozhodovat někdo jiný - soud . Když knihu budete číst tak budete přemýšlet nad tím, který z manželů za tohle vlastně může víc. Opět další napínavý retrospektivní thriller od velmi čtivé autorky.

14.05.2021 5 z 5