Knihomolka10 Knihomolka10 komentáře u knih

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Konečně jsem i já dospěla na konec série knih o Harrym Potterovi. Nechápu, jak jsem mohla tuto sérii, tak dlouho přehlížet. Líbil se mi každý díl, takže nemůžu říct, který je můj oblíbený, protože já mám ráda všechny. V každém z nich se nám odkrývá kousek z minulosti nebo se dozvíme to, co nevíme a co bude v závěru důležité. Obdivuji autorku, jak to měla promyšlené od začátku až do konce, od prvního dílu až do závěrečného. J. K. Rowlingová využila sebemenší detail a i to činí sérii, tak skvělou. Série má své kouzlo a já ji rozhodně nečetla naposledy.

17.07.2019 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Úžasná série, čtu ji už po několikáté a některé události čtu stále se zatajeným dechem. A k tomu ty krásné obálky, které dělají parádu v každé knihovně. Knihu určitě doporučuji všem, kteří se rádi ponoří do světa ''princezen", kde samozřejmě nechybí ani
ten nejkrásnější princ.

28.07.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Konečně jsem se i já dostala k této skvělé knížce. Kniha je výborně napsaná a dobře se čte. Dlouho mi trvalo než jsem se odhodlala si ji přečíst a teď jsem moc ráda, že jsem po ní v knihovně sáhla. Knize jsem dala čtyři hvězdičky a určitě si přečtu další díly, které mě doufám ještě více překvapí a vtáhnou do děje.

24.07.2018 4 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Skvělé zakončení série. Konstantin mi neskutečně přirostl k srdci a byl moje nejoblíbenější postava. Nechápu, jak mu to autorka mohla udělat. Ridley byl fajn a v druhém díle jsem mu fandila, ale teď jsem si přála, aby Bryn zůstala s Konstantinem. Bylo zajímavé, jak se postupně odkrývá tajemství Kaninu a líbilo se mi, jak bylo vše propletené. Bylo zde hodně smrti a některé postavy umírali zbytečně. Škoda, že v knížce nebyl epilog a i když poslední kapitola k němu měla blízko, tak jsem čekala, že autorka napíše něco jako o rok později a tak. Knížku a celou sérii hodnotím 5 hvězdičkami.

16.09.2018 5 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

Moc pěkné.
Velmi originální nápad a výborné zpracování. Bavilo mě, jak se snažili, aby se Oliver dostal, z neustále se opakující pohádky. Konec knížky byl opravdu pohádkový, přestože ke konci knihy to vůbec na takový konec nevypadalo, ale protože to byla young adult "pohádka", tak to skončilo, jak mělo.

20.03.2019 4 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Opravdu zajímavá knížka. Chvíli mi trvalo než jsem se začetla a měla jsem pocit, že knihu nedočtu. Vůbec jsem se nemohla v příběhu zorientovat, ale snažila jsem se číst dál. Po sto stranách se vše v příběhu začalo vyjasňovat a já musela číst dál a dál, abych věděla jak to dopadne. A konec byl opravdu hodně dobrý. I přesto, že jsem se na začátku nemohla začíst, se mi kniha líbila. Dávám čtyři hvězdičky a nemůžu se dočkat až si přečtu Temný duet.

23.07.2018 4 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Jeden z nejlepších retelingů, jaký jsem kdy četla.
Popelku zná každý, ale koho někdy napadlo přemýšlet nad osudem nevlastních sester? Mě ne. A proto jsem byla přímo nadšená tím, co autorka dokázala vymyslet a jak originálně předělala všem známou pohádku.
Od této knížky jsem neměla moc velká očekávání, nalákala mě na ni hlavně zajímavá anotace, ale po přečtení první kapitoly jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Knížku jsem přečetla jedním dechem a rozhodně ji všem doporučuji.

30.03.2020 5 z 5

Temný duet Temný duet Victoria Schwab

Tento díl se mi líbil o něco víc než první. Na začátku se děj trochu táhl a na setkání Kate a Augusta jsme museli čekat docela dlouho. Chápu, že se autorka snažila nic neuspěchat. Kate a August jsou skvělá dvojka, a proto mě mrzelo, jak to skončilo. Autorka se snažila o originální konec, který se jí opravdu povedl. A i když nebyl šťastný, tak tam prostě pasoval.
Obě knížky byly zajímavé a úžasné. Doporučuji všem.

29.01.2019 5 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Pane jo. Tenhle díl byl nejlepší z celé trilogie. Bylo moc zajímavé, jak objevovali novou planetu a nástrahy s ní spojené. Konec byl vážně moc napínavý a já jsem ráda, že to skončilo tak, jak mělo. Trochu mi tam chyběl nějaký epilog nebo tak něco, abychom se dozvěděli jaký je jejich život, když už se tak nějak zabydleli. Na to, že mi první díl moc nesedl, tak tento, závěrečný, se mi líbil.

08.10.2018 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Skvělá knížka. Podle anotace jsem čekala úplně něco jiného, ale tohle bylo ještě lepší. Přiznám se, že zabijáka a prince jsem odhadla špatně. Lia je hodně tvrdohlavá princezna, ale líbilo se mi jak se pustila do práce v hostinci. A malá informace na konec, fandím zabijákovi od začátku až do konce.

25.08.2018 5 z 5

Léto, jak má být Léto, jak má být Jen Calonita

Krásná letní oddechovka. Takový americký tábor bych si nechala líbit. Harper byla nejdříve hrozně protivná, ale postupně jsem si ji docela oblíbila. Knížku jsem měla přečtenou za dva dny a určitě se k ní někdy vrátím. Byla jsem ráda, že se v knize objevily postavy z Léta na táboře, protože to je rovněž skvělá odpočinková kniha.

04.08.2018 4 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Na knížku jsem narazila náhodou, takže jsem od ní neměla téměř žádná očekávání. A proto jsem byla knihou, která má skvělý a originální nápad, mile překvapená.
Knížka je retellingem na Tisíc a jednu noc. Přiznám se, že jsem Tisíc a jednu noc nikdy nečetla, ale po tomto příběhu mám chuť si ji přečíst.
Trochu mě mrzí, že Šeherezáda nevyprávěla Chálidovi více příběhů. Tohle mi ale od poloviny knihy vadit přestalo, protože děj knihy nabral úplně jiný spád.
Kniha je čtivá, lehce napsaná, nejsou zde příliš dlouhé popisy, děj se nevleče a příjemně odsýpá. Co mě ale zpočátku zarazilo bylo mnoho cizích slov. Naštěstí jsem včas zjistila, že na konci je slovníček. Postava Šeherezády mi byla sympatická a do Chálida se nejde nezamilovat.
Ač jsem od knihy neměla skoro žádná očekávání, tak teď už se nemůžu dočkat až si přečtu druhý závěrečný díl.

02.07.2020 5 z 5

Valentýnské prokletí Valentýnské prokletí Jodi McAlister

Knížka má zajímavou obálku a musím se přiznat, že jsem po knize sáhla hlavně z tohoto důvodu. Anotace mě trochu zklamala, protože jsem čekala něco jiného a taky proto, že tam jsou nepravdivé informace. Nápad se mi zdál dobrý, ale mohlo to být více propracované. Také jsem se v knize dost ztrácela a k některým částem jsem se musela vracet. Souhlasím s tím, že používání zkratek, jako je WTF apod. bylo dost přehnané. Knížka je čtivá a i přes tyto nedostatky jsem četla dál, protože jsem byla hodně zvědavá, jak to dopadne. Proto mě docela naštvalo, jak to autorka zakončila. Nevím, jestli si přečtu další díl, pokud by nějaký vyšel, ale knížku hodnotím spíš jako nenadchne, neurazí.

25.01.2019 3 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Knížka má opravdu nádhernou obálku a musím se přiznat, že kvůli ní jsem si knihu vybrala. Anotace nám slibuje vánoční romantický příběh. Ano, příběh je romantický, ale já jsem postrádala to kouzlo Vánoc, které by ten příběh ještě více osladilo. Líbilo se mi, jak se naši hlavní hrdinové vyrovnáváli s rozchodem pomocí příručky a jak plnili její zadání. Mou nejoblíbenější ''postavou" v této knize byla jednoznačně Omylka, která Charlotte a Anthonyho skvěle doplňovala. Knížka je nenáročná, ale já chtěla více Vánoc.

23.12.2018 3 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Moc pěkně zakončená série. Jsem ráda, že to s Rose a Dimitrijem dopadlo tak, jak jsem si přála. Bylo mi líto Adriana, ale jak jsem zjistila, tak i na něj se usměje štěstí v sérii Pokrevní pouta. Tento díl se mi moc líbil, bylo to napínavé a jsem ráda, že vztah mezi Rose a Dimitrijem nebyl uspěchaný a na pořádný zvrat jsme museli čekat dlouho, ale stálo to za to. Celá série byla výborně napsaná, skvěle promyšlená a patří rozhodně k nejlepším sériím, které jsem kdy četla. K této sérii se určitě vrátím a od Richelle Mead si přečtu i další knihy.

25.11.2018 5 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Knížky od Kasie West mám moc ráda. Líbí se mi, že v jejích příbězích se vyskytují věci, nad kterými by se měl každý zamyslet. Její knížky jsou také hodně čtivé a její styl psaní je výborný. Knížka Láska a jiné úkoly je skvělá oddechovka. Bavilo mě, jak Abby s Cooperem plnili srdeční seznam. Coopera si nejde nezamilovat i přesto, že v některých částech se choval hrozně. Moc se mi taky líbil vztah, který měla Abby se svým dědou. Tahle knížka byla pěkná a já doufám, že od Kasie West vyjde brzy něco dalšího.

10.11.2018 4 z 5

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Velmi silný příběh. Při čtení mi běhal mráz po zádech a nemohu uvěřit, že toto peklo mohl někdo přežít. Smekám před všemi lidmi, kteří přežili tyto nelidské podmínky a další následky po nich. Knihy na toto téma jsou ponaučení pro další generace, aby se tyto hrůzy už nikdy nemusely opakovat.

09.10.2018 5 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Mnohem lepší než první díl. První díl jsem ohodnotila pouze třemi hvězdičkami, ale tento díl byl naprosto dokonalý. Knížka byla plná akce a od začátku do konce se tam pořád něco dělo. Amy mi v některých případech lezla na nervy a doufám, že Amy a Syn skončí spolu. Nápad s indiciemi byl skvělý. Tento díl byl prostě úžasný a já se od knížky nemohla odtrhnout.

11.09.2018 4 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Po prvním díle jsem této knížce nedávala moc šancí, ale tohle bylo něco. Bylo to napínavý a přibylo o něco víc akce. Knížka byla čtivá a ke konci události nabraly rychlý spád a já se vůbec nemohla odtrhnout. Ridley je fajn, i když v tomto díle dostal podle mě málo prostoru. A Bryn jsem si oblíbila ještě více než v prvním díle. Nemůžu se dočkat až si přečtu závěrečný díl, kde snad vše skončí, jak má.

02.09.2018 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Úžasná knížka. Na začátku to bylo trochu zmatené, ale po pár kapitolách se začalo vše vysvětlovat. Knížka je velmi čtivá a kapitoly jsou na můj vkus akorát. Hlavní hrdinku Rose jsem si oblíbila hned, jak jsem začala číst. A Dimitrij je vážně bůh :-D Dávám knize pět hvězdiček, protože podle mě, si je zaslouží.

10.08.2018 5 z 5