Knihomolka Rů Knihomolka Rů komentáře u knih

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami kvůli tomu, že mi hlavní hrdinka přišla prostě naivní. Ale přiklonila jsem se spíš k lepšímu. To asi hlavně kvůli Kyovi a doufání, že další díl bude lepší. Děj mě tolik nestrhnul, ale určitě by v tom mohlo ještě něco být.. :) Jediný kdo mi tam docela vadil byl Xander, nevím proč, ale nesedl mi a jak jsem zmínila lehká naivnost hlavní hrdinky mi také lezla krkem. Jinak vlastně nemám co vytknout :)

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Od knihy jsem toho čekala vážně hodně... možná proto jsem byla ve finále docela zklamaná. Hlavní hrdinku jsem si moc neoblíbila, spíš mě štvala jak se stále "brání" citům k Renovi a pak zase ne... uáá, trochu mě doháněla k šílenství (Kišana mám teda mnohem radši). To je taky jeden z důvodů, proč váhám nad tím, jestli stojí za to kupovat další díly nebo ne. Jinak je děj docela zajímavý, ale Ren (který si tak věří že ho Kelsey přece miluje!) a i Kelsey (která mi přišla tak trochu naivní) mi to trochu kazili. Musela jsem se trochu nutit do čtení a to u knih nemám ráda.

30.12.2013 3 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Napínavější než první díl, ale rozhodně minimálně stejně dobré. Když jsem knihu dočetla, otevřený konec mě trochu naštval a okamžitě jsem si řekla, že si musím další díl koupit co nejdřív. Pevně doufám že mi Archera nezabijou :D Oba první díly jsem přečetla za míň než dva dny a samotnou mě překvapilo, jak rychle jsem si tuto sérii oblíbila a rozhodně patří k mým nejoblíbenějším.

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Jedním slovem: Skvělé! Neskutečně jsem si oblíbila Sophii a její sarkastické a vtipné hlášky. Kniha mě bavila jako už dlouho žádná. Archera jsem si taky zamilovala a šílená růžová Jenna mě bavila stejně tak. Jsem zvědavá na další díly. Vtipné a zajímavé čtení.

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Zavržený mě naprosto uchvátil! Přečetla jsem ho za jedno odpoledne, byl to úplný maraton. Strašně mě naštvalo že nemám doma další díl, tak si ho hned budu muset pořídit. Noru jsem si oblíbila a Patche pochopitelně taky, a jak! :D Jsem zvědavá co bude dál a jsem upřímně ráda že jsem na tuto knihu narazila.

30.12.2013 5 z 5

Úspěšná smolařka Úspěšná smolařka Meg Cabot

Tato kniha se mi moc líbila a často mě opravdu pobavila :D příjemné čtení :)

27.11.2013 4 z 5

Jak začíná láska Jak začíná láska Meg Cabot

Kniha se mi líbila, byla originálně zpracovaná. Nejdřív jsem si o ní nemyslela bůh ví co, ale hned po první straně mě pobavila a zalíbila se mi :) Vtipný a chvílemi i dojemný příběh, jsem ráda že jsem si ho přečetla :)

26.11.2013 4 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Konec této knihy mě sice rozesmutnil, ale zároveň se mi líbil. Nedokážu si představit, že bych byť jen na chvíli dokázala žít život, jaký měl A. Osobně nemám moc ráda knihy se špatným koncem, ale tento nebyl špatný, smutný ano, ale špatný ne. Kdybych to měla nějak shrnout, tato knížka se mi opravdu líbila, je skvělá, originální a v tom konci i reálná :) Autor si na nic nehraje, což oceňuji.

26.11.2013 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Rezistence mě dostala ještě víc než Divergence. Veronica Roth je skvělá spisovatelka, celá promyšlenost příběhu mě naprosto uchvátila a už se nemohu dočkat dalšího dílu! Je to jednoduše poutavá a čtivá kniha.

24.11.2013 5 z 5

Zakletá Zakletá Orson Scott Card

Tuto knihu jsem nedočetla, po 200 straně jsem tu už opravdu musela vzdát. Nerada odcházím od knih, ale tahle mě prostě nějak nezačala bavit. Doufala jsem, že aspoň v polovině mě to chytne, ale marná sláva. Nevím, možná ji ještě někdy v budoucnu znovu vezmu do rukou a změním na ni názor, ale prozatím jí víc než tři hvězdičky nemůžu dát.

15.11.2013 3 z 5

Líbání zakázáno 2 Líbání zakázáno 2 Nači Júki

Skvělé pokračování skvělé mangy od skvělé mangaky, jako je Nachi Yuki :)! Příběh Mako mě opravdu baví :D Je roztomilá a srandovní a člověk si ji hned oblíbí :) Těším se a doufám, že vyjde třetí díl. Jsem vážně zvědavá jak to bude dál. Snad s Gouem skončí spolu xD

01.11.2013 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Páni, musím říct, že se mi do čtení další dystopie moc nechtělo, ale jak jsem začala... naprosto mě to uchvátilo. Doopravdy Veronicu Roth obdivuji, její příběh podle mě neměl nejmenší chybu, možná občas mi tam něco málo vadilo, ale jinak, mi to naprosto vytřelo zrak! Hrozně jsem si Beatrice/Tris oblíbila a podle mě je to skvělá hrdinka. Knihu jsem nemohla přestat číst. Celé mě to k sobě vtáhlo a podle mě je to jedna z nejlepších dystopických knih, co jsem četla. Rozhodně mě to nezklamalo. Moc se těším až si přečtu další díl, protože v tom vidím vážně velký potenciál.

29.10.2013 5 z 5

Nejistý zítřek Nejistý zítřek Avery Williams (p)

Tak tato kniha je podle mě tak o 100% lepší než první díl, který se mi sice líbil, ale nebyla jsem z něj úplně unešená. Nejistý zítřek je přesný opak. Kniha je velmi čtivá napínavá, překvapivá a vážně plná zvratů. Strašně se mi líbila.
Sera to měla občas opravdu těžký a já musím říct že mě celý tento příběh naplnil plno emocemi. Měla jsem pocit jako by se to dělo mně. Zjednodušeně mě to do sebe vtáhlo. Vždycky jsem ji začala číst a musela se nutit přestat, abych udělala nějaké své povinnosti. Je mi líto že jsem ji mám už přečtenou, ačkoli tentokrát si už nemůžu stěžovat na délku. Musím přiznat, že bylo moc příjemné číst jednou zase knihu, která mi přišla jednoduše dokonalá. Zasloužila by si více než pět hvězd.
U mě stoprocentní spokojenost.

17.10.2013 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tahle kniha je velmi poučná a myslím že by si to měl přečíst každý dospívající, aby se seznámil s rizikem drog a tím, co si způsobí, když jednou začne a dostane se do onoho 'bludného kruhu'. Rozhodně to jednou dám přečíst svým dětem. Pro mě to byl vážně silný zážitek. Skvělá kniha.

14.10.2013 5 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Hodně jsem od této knihy očekávala, proto jsem si myslela, že z mí budu zklamná, ale chyba lávky! Přesně naopak! Čekala jsem od ní něco trochu jiného, ale tohle bylo mnohem lepší než mé očekávání. Prostě jízda, přečetla jsem ji za chvíli a byla jsem z ní nadšená. Četlo se to samo a bavila mě, nikdy v průběhu jsem neměla chuť ji odložit, možná jen na začátku než se to rozjelo. Proto jí dávám plný počet hvězdiček a je mi jasné, že si budu muset koupit další díl!
Děj byl napínavý a hlavní hrdinku jsem si relativně oblíbila i když se občas chovala trochu zvláštně :D Tuhle knihu můžu všem jen vřele doporučit.

14.10.2013 5 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Tuhle knihu jsem musela odložit, když mě ani po přečtené polovině nezačala bavit. Docela mě to zklamalo. Pořád jsem čekala, kdy mě to do sebe vtáhne ale to se nestalo, nevím jestli se k ní ještě někdy vrátím, ale spíše ne.

13.10.2013 3 z 5

Modrá krev Modrá krev Melissa de la Cruz

Řekla bych, že tato kniha je vcelku dobrá. Zhltla jsem ji za den a ačkoli mě lehce otravovalo pořád to popisování všeho okolo, líbila se mi. Kdybych mohla, dala bych jí tak tři a půl hvězdičky. Nebylo to tak, že by mě naprosto uchvátila, ale nebyla špatná.

06.10.2013 3 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Hodně silný příběh. Podle mě je to jednoduše: skvělá kniha. Vzbudila ve mě velké emoce, které jsem ze sebe ještě dlouho setřepávala. Člověk nad ní musí dlouho přemýšlet. Autora velmi obdivuji za to jaký příběh dokázal vykouzlit. Na tuhle knihu jen tak nezapomenete.

06.10.2013 5 z 5

Jednou provždy Jednou provždy Kiersten White

Tak tahle kniha mne nezklamala, jak jsem si původně myslela a podle mě je jedna z nejlepších celé paranormální série. Pro mne to bylo skvělé zakončení, ačkoli ten konec byl trošinku předvídatelný.

Abych se přiznala, na rozdíl od 'Niko není bez viny' jsem si v téhle knize hodně oblíbila Jacka. Nevím čím to bylo, ale do té knihy mi tak nějak začaly patřit jeho vtípky a šílenosti. A na Retha jsem taky trochu změnila názor. Předtím jsem ho moc nemusela, ale teď mi bylo dokonce líto, že je navždy pryč a s ním i ostatní víly.
A Evie a její žah, ačkoli je to trochu divné, mě to v knihách vůbec nevadilo, prostě to k ní patří, jó, to je, píp, růžový šílenství! :D Hlavní hrdina přece má mít něco charakteristického, díky čemu si ho zapamatujeme ;)
Trochu mi bylo líto Arianne že to nakonec dopadlo takhle, ale pravdou je, že to pro ni asi bylo nejlepší.

Podle mě to bylo skvělé zakončení a já bych konec knihy v ničem neměnila. Od Paranormálů jsem původně vůbec nic neočekávala. Myslela jsem, že to bude taková průměrná kniha, ale o to víc mě mile překvapilo, že jsem si ji vážně oblíbila a dokonce mi bylo líto, že už je konec.

Zkrátka, jak řekla v poděkování Kierstin, loučení je takový sladký smutek :),

06.10.2013 4 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Knihu jsem četla asi na třikrát (nejdřív jsem přečetla prvních 70 stran, pak jsem ji asi dvakrát odložila a mezitím četla něco jiného). Nemůžu si pomoct, ale na začátku mě neskutečně nudila. Pro mě to bylo nejslabší z celé série. Konec byl... no zajímavý a překvapivý, ale tak nějak jsem něco takového čekala. Láska Luce a Daniela pro mě v průběhu celé série nějak ztratila kouzlo. Kdyby šlo dát dva a půl hvězdičky, tahle kniha by je měla. Musím říct, že jsem z ní nebyla nějak odvázaná, ale na druhou stranu, tohle rozhodně není špatná série a já jsem ráda že ji mám ve své knihovničce.

28.09.2013 2 z 5