Nejistý zítřek

Nejistý zítřek https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170558/nejisty-zitrek-170558.jpg 4 117 30

Inkarnace série

< 2. díl

Nesmrtelná Serafina musí čelit své temné minulosti a riskuje, že přijde o životní lásku… To vše v pokračování Alchymie věčnosti! Serafina už prožila celá století. Ale teprve nedávno si začala připadat opravdu naživu. Konečně se rozhodla opustit svého přítele Cyruse a po letech a letech, kdy musela střídat těla kvůli zachování své nesmrtelnosti, se konečně usadila někde, kde je šťastná. Protože našla Noaha. Ale pak se stane něco velmi podezřelého a Serafina se začne obávat o své nové přátele. Rozhodne se Sera pro další, nové tělo – a jiný život – nebo najde způsob, jak si udržet navždy, co právě získala?... celý text

Pro ženy Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Impossibility of Tomorrow

Luigi1
03.10.2023 5 z 5

Začátek pomalý ale pak to šlo

BetyLaurincová
01.11.2020 5 z 5

Pokračování, které je stejně dobré, jako první díl. Naprosto neočekávatelný děj i ukončení knihy. Hlavní hrdinka se někdy chová nepřiměřeně ke svému věku, ale to je asi jediná výtka, která se dá přehlédnout. Čte se jedním dechem. Rozhodně si někdy přečtu znovu.

temna.vila
01.10.2020 3 z 5

Poměrně povedené pokračování, děj byl daleko záživnější, lépe jsem se dokázala vciťovat do postav. Nejedná se o žádný zázrak, ale rozhodně můžu sérii doporučit jako nenáročnou a milou fantasy pro mladší čtenáře.

Terunkaa
15.08.2019 5 z 5

Musím uznat, že mě obě knihy z této série mile překvapily. Koupila jsem si je už před nějakou dobou v Levných knihách protože se mi líbil obal. A Teď jsem se konečně k nim dostala. A přečetla jsem je během kolika... 4 dnů? Jako občas to bylo zdlouhavé, ale ten děj byl super vymyšlený. Podle mě moc super nápad na příběh. :)) Rozhodně doporučuji jako oddechové čtení!

Sarah11
29.10.2018 3 z 5

Rozhodně lepší než první díl, i když pořád bych to řadila k té odpočinkovější literatuře a moc bych nad tím nepřemýšlela. Opět bych mohla vytknout, že Serafina se rozhodně nechovala na svůj (velmi vysoký) věk, ale je to zkrátka YA, takže nad tím asi můžeme trošku přivřít oči. Děj hezky plynul, dokonce by se našly i chvilky, kdy jsem byla opravdu napjatá a zvědavá, co se stane, takže pro mě je knížka ve finále vcelku příjemným překvapením.
Jediné, co mi trošku nesedělo, byl ten konec. Zaprvé - Noah si celou dobu myslí, že Serafina je úplně někdo jiný, ona mu pak (za dost zmatených a pro normálního člověka dost neuvěřitelných) okolností řekne, že je vlastně všechno jinak, on se nad tím skoro nepozastaví a hned si padnou do náruče? Zadruhé - děti, jejichž těla si vzali převtělenci, zmizely, a nikdo se nad tím nepozastavil? Co jejich rodiče? Kamarádi, kteří s nimi ve škole trávili spoustu času? Nic?

rencovav
26.10.2018 3 z 5

Spoiler!
Uch. Ech. Takže, co na to říct? Ze začátku mi to přišlo všechno hrozně zmatené, protože jsem si nepamatovala první díl. Jenže pak to bylo pořád takové bláznivé a podivné a far-fetched. Serafina, které je přes 600, se chovala, jako by jí nebylo ani těch šestnáct, co měla mít v Kaileyně těle. Hrála si s chudákem Noahem, důvěřovala každému a zároveň každého podezřívala, místo toho, neuvažovala vůbec logicky ani takticky ani racionálně ani jakkoliv jinak. Vážně asi nejsympatičtější mi byl Cyrus, kterého, chudáka, nakonec nezabila, ale zavřela do blázince. WTF. No nic. Potenciál tu byl, ale chtělo to dost jiné zpracování. Ale tak aspoň jsem si u čtení oddechla a zabývala se v myšlenkách úplně jinými věcmi, než které mě v realitě trápí.

AsukaN
18.08.2018 5 z 5

Skvela kniha, prectena na dva zatahy. Mnohem lepsi nez prvni dil. Urcite doporucuji :)

andrejci
10.01.2018 4 z 5

Knížka se mi líbila. Druhý díl byl lepší než první.V podstatě jsme se od knihy nemohla odtrhnout.

Ilirea25
06.11.2017 2 z 5

Ani nevím, co na tohle napsat. Serafína mě celé 2 knihy urputně štvala. Na to, že jí je 600 let, je naivní a neumí myslet dopředu. Kniha by se mi líbila, kdybych měla tak 12 let. Zdálo by se mi to jako krásný příběh. A co říct ke konci, neměli být spolu. Vypadalo to jako, jsou spolu, nejsou spolu a kdo by to čekal, zase jsou spolu. Podruhé už si to nejspíše nepřečtu.

zuzuzajda
11.10.2017 5 z 5

Dobré pokračování. Tentokrát bych řekla, že druhý díl byl lepší než první. Přečteno za chvíli, pěkná série.

janebeauty9860
15.08.2017 4 z 5

Knížka se četla dobře. Velmi mě překvapil konec.

Maja256
26.06.2017 5 z 5

Nádhera! napínavý konec který nezklamal. Rozhodně doporučuji. A nevíte někdo jetsli bude další díl nebo ještě nějaké knihy od autorky?

elis0383
06.01.2017 2 z 5

no, přečetla jsem to,ale podruhé bych to asi už nečetla...nápad na nesmrtelnost dobrý,ale přišlo mi to vyprávění bohužel takový naivní... ale jako oddechovka se to dalo

Adriana21
03.11.2016 4 z 5

Kniha byla lepší než první díl. Začátek se sice trochu táhl, ale poté se děj rozjel. Celkově povedené se super koncem.

zuzana1995
01.11.2016 5 z 5

Výborná kniha, napínavý a poutavý příběh...Do poslední chvíle jsem netušila do koho se Cyrus "vtělil".

Attia
29.08.2016 5 z 5

Vážně čtivé a napínavé, i když na můj vkus možná příliš zamotané.

CHESS
04.06.2016 4 z 5

Další skvělý díl, ale klidně je mohla autorka dát do jednoho :)

elisnovotna
06.03.2016 5 z 5

Úžasná napínavá kniha. Škoda, že není pokračování. A. W. by mohla o pokračování popřemýšlet. Určitě by to stálo za to. :-)

Andy0892
07.02.2016 2 z 5

Jak tu již píše Silencia - Sera byla jedna z mála hrdinek, která mi cuchala nervy. Naivní, ustrašená, nic si nepromýšlela dopředu. Přišlo mi, jako by spisovatelka chtěla mít tenhle příběh Serafiny už za sebou a tak prostě naplácala pár vět v rychlém sledu a bylo to. Žádné pátrání, vyšetřování - prostě se pokusím zabít několik lidí a snad některý bude ten pravý padouch. Naštěstí jsem knihu koupila velmi levně, takže...

Silencia
19.11.2015 2 z 5

Ani jsem knihu nemohla dočíst. První díl byl ještě ucházející, ale tady jsem kolikrát i nemohla uvěřit. Komentář může obsahovat spoilery.
Jak jsem poslední dobou měla pocit, že se mi všechny hrdinky zdají chytré, rozumné, vždy si umějí poradit a správně se rozhodnout, tak mi Sera dokázala, že ne. Na to, že jí bylo šest set let byla neskutečně hloupá, impulsivní a ubližovala všem okolo, kteří jí to (nepochopitelně) pořád odpouštěli. Třeba Noah se k ní vrátit neměl. No, je to alespoň naděje pro pitomce, že i ti mohou dostat, co chtějí. 1,5*

nesmrtelnost duše

Avery Williams (p)