knihomolka_jaja knihomolka_jaja komentáře u knih

Kon$pirace Kon$pirace Pavel Hénik

Tohle jsem si prostě musela přečíst. Kniha, která je inspirována mišmašem kolem koronaviru? To je tak super aktuální téma, že jsem byla jednoduše zvědavá, jakým způsobem dokázal autor příběh zpracovat.
Líbí se mi, že už od začátku jde o příjemné čtení, aniž by se tam dělo něco kdo ví jak akčního. Postavy se vám dostanou pod kůži a vy s nimi prožíváte ta jejich nahoře a dole. Seznamujete se s nimi. Kniha je plná filozofických úvah, kterými autor nenásilně nutí k zamyšlení nad současnou politickou situací. A pak to přijde. Ani ne v půlce začne padat jedna bomba za druhou a vy nemůžete přestat číst, protože prostě musíte vědět, jak tohle dopadne. Opravdu jsem z knížky příjemně překvapená a stoprocentně stojí za přečtení.

04.06.2021 5 z 5

Korporac€ Korporac€ Pavel Hénik

Řekla bych, že pro mě byla Hénikova Korporace takový křest ohněm. Moje poprvé, co se týče knih zabývajících se současnou politickou či společenskou situací. Paradoxně se mi ale nekompromisní a surový přístup moc líbil. Autor si na nic nehraje a říká věci tak, jak jsou nebo tak, jak je sám vnímá. A je velice pravděpodobné, že se stejně jako já v mnoha názorech ztotožníte, anebo vás při nejmenší donutí k zamyšlení. A to se mi líbí.
Není to jen knížka, která na vás chrlí nějaký vymyšlený příběh. Dává něco navíc. Nemluvě o tom, že se v některých situacích vědoucně pousmějete nad zcela jasným spojením s lidmi a s realitou v České Republice.
Kniha je kombinací pohledů několika postav a audiozáznamů Adamovi zpovědi.
Adam je tuctový kravaťák z korporace, kde nemá nikdo nikdy nic jisté. O svou židli musíte neustále bojovat, bezohledně šplhat po profesionálním žebříku a nedívat se zpět. Up or Out, jak zmiňuje sám autor ve své knize nesčetněkrát.
Jenomže co když se jednoho dne probudíte a už od rána je všechno špatně? Nejdříve vám to nedává smysl, snažíte se najet do zažitých kolejí, ale ono to vypadá, že vám ty koleje někdo vyfoukl. Adam bojuje s podezřelou nevolností a zároveň se snaží přijít na kloub nezvyklým situacím, které se v jeho životě z ničeho nic objevily. Ze strachu o vlastní bezpečí se dává na útěk před systémem a hledá odpovědi na otázky, kterých má už od toho zatraceného rána plnou hlavu.

15.12.2020 5 z 5