knihomol1985 knihomol1985 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu by jsi měl v dnešní době přečíst člověk který je už dnešní dobou zhýčkaný a neví co by už do pusy strčil. Příběh ze života teda masakr a jednou se ke knize vrátím. Za mě menší mínus nemá vliv na hodnocení - přeskakovaní dějových linek ke konci knihy, musel jsem se zorientovávat ... Doporučuji 100% a těším se na další knihu od p. Mornštajnové .-)

05.02.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Za mě tatím TOP kniha co jsem v tomto roce 2024 četl. Příběh fascinující, dech beroucí a smutný ... Nesouhlasím s komentáři o přílišného ,,sexu,, v tomto bylo vše ok ... Knihu četla i babička a pochválila ji - kdyby něco nesedělo, tak si myslím, že ve 91 letech co má, by to řekla ... Knihu doporučuji ...

15.04.2024 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tiché roky byla poslední knížka kterou jsem přečetl od paní Mornštajnové a musím říct že opět nezklamala. Těším se až paní spisovatelka vydá nějaké nové dílo. Knížku mohu jen doporučit opět :-)

14.12.2020 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Všechna čest, mohu jen doporučit. Konec jsem čekal i nečekal .-) doporučuji přečíst .-)

01.09.2021 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Tak toto bude u mě kniha roku 2023 a to je únor teprve. Tuto knihu jsem nemohl číst více jak 2 kapitoly, opravdu dechberoucí dílo ze kterého mrazí co vše se mohlo stát. Obě dějové linky byli napínavé a dobře že to tak bylo jedna na dřeň ,,nervní,, a druhá situaci trošku odlehčovala jinak by mě kleplo ... DOPORUČUJI... Tuhle knihu u mě asi zatím jen tak něco nesesadí a zůstane mi v paměti hodně dlouho...

07.02.2023 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Milá knížka která se člověku zapíše do paměti na dlouho v dobrém slova smyslu ... Určitě doporučuji a kniha zůstane u mě doma v knihovně. Hezký příběh ikdyž trošku pohádkový :-)

28.10.2023 5 z 5

Tak tohle byla pecka - dobrý příběh ze života který mě vzal hned od začátku, knihu si nechávám doma v knihovně, jednou se rád na Hájovnu vrátím .-)

02.03.2022 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Knihu mohu jen doporučit :-) dokonce jsem i když vilu znám dohledával nějaké informace a něco si načetl z reálných informací :-) zajímavá kniha

27.08.2023 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Já se moc omlouvám, ale začátek o ničem, střed a ke konci to mělo děj, ale celkově o ničem. Kniha mi vůbec nic nedala a ten konec to jen zazdil... Jako nevím co autorka chtěla předvést a ještě k mé smůle, je to první dílo a to doma mám nepřečtenou Zmizelou .-)))) No tohle se moc nevyvedlo, nebo jsem to nepochopil, co autorka tímhle mini dílem povídkou chce říct...

19.08.2020 2 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Knihu pochopí jen ten kdo projde celým příběhem. Začátek mě doháněl k šílenství které vystřídá pochopení a závěr oko nezůstane suché .-) Jsem rád že kniha má začátek i konec a co více dodat.

19.03.2020 5 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

(SPOILER) Tuto knihu jsem vzal na recenzi od milé sousedky u nás v baráku. Teda začátek jak se popisuje mě nijak nešokoval, máma se chová hnusně k dceři... Od cca 90 + stánky jsem teda už zbystřil a vtáhlo mě to do děje natolik, že bych to tam i ,,pofackoval,, a udělal tam pořádek za Símku .-))) od cca 140 stránky kdy jsem chtěl jít už spát a byla noc tak povídám : neusneš dočti to ! Tak jsem četl a to už jsem uznal že nervy hráli i semnou :-))) ta její máma sice nemocná ale to neomlouvá bezohledně ničit život své dceři.... Kniha si zaslouží krásných 5 hvězd a ještě doporučení všem čtenářům ... Spisovatelce poděkování a snad nás příště nebude tak mučit :-))) /žert/

22.10.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Pohodové čtení po celý rok i na dovolenou.

15.06.2023 4 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Jedna z top knih co jsem přečetl - děj, čtivost a neskutečný skutečný příběh - mohu jen doporučit, knihu si určitě v knihovně ponechám a rád se k ní jednou vrátím ...

06.05.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Za mě ,, nejslabší,, kniha od paní Mornštajnové, styl psaní vše ok, tam nezklamala, ale děj prostě mi nesedl a vím jaká to byla doba. Zase ale na druhou stranu pro mladé je poučením, jak se dnes máme dobře a jaké mohli být časy.

09.11.2021 4 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Pár postřehů z knihy:
1. Překvapilo mě, že manžel na dovolený objedná víno od domácího?!
2. Po návratu z detoxu - doma láhve od alkoholu !?
3. Manželovo vyhrožování přes dceru !?
4.Manžel si odjede s dcerou do Chorvatska!?
5. Poprosí Jiřího na odvoz na Bulovku a pak : Neměla jsem na něj vůbec náladu a najednou zas jen manžel - chudák Jiří!
6. Manžela opustí, ten si najde novou přítelkyni a najednou je problém ? Žárlivost !? Díky tomu rozpad vztahu s novou přítelkyní ?
Moje recenze: Autorka má můj obdiv jít takto na venek a že zvládla ustát závislost na alkoholu, ale jako postavu v knížce je mi silně nesympatická. Taky nechápu jak se mohla starat o dcerku v takovémto stavu.

07.06.2021 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

První kniha od autorky - musím pochválit vše jako téma, zpracování, rešerše /znalosti/. Hezky a s citem napsané. Celou dobu to za mě bylo na 5 hvězd ale konec mě nesedl zasloužila by si 2 díl, chybí mi tam témata v podobě tak jak to tedy dopadlo se sourozenci atd... Autorce moc děkuji za hezké čtení...

05.08.2020 4 z 5

Hora medzi nami Hora medzi nami Charles Martin

Poslechnuto jako audio kniha a mohu jen doporučit - oddechové čtení i poslech ...

10.06.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Odkládal jsem odkládal a nakonec skvělá knížka mohu doporučit :-) Téma opět dobře propracované, ostatně jako všechny knihy p. Mornštajnové.

07.04.2020 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Dobrá kniha a to to není můj žánr - i přesto doporučuji.

20.01.2020 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Příběh Lilly a Julie který opravdu zůstane u mě v paměti dlouho. Děj ze kterého mrazí, čeho všechno jsou lidé schopni pro svoji pýchu spáchat ve vlastní rodině. Doporučuji přečíst na 100%. Ke knize se jednou vrátím.

24.12.2019 5 z 5