Knihomol.ka Knihomol.ka komentáře u knih

Láska s chutí makronky Láska s chutí makronky Sarah Vaughan

Čekala jsem prostě jen další "román pro ženy" a byla jsem překvapená. Právě jsem ji dočetla a jsem plná rozbouřených emocí, i slza ukápla. Pohlazení po duši, poutavé, milé, dojemné, ženské počtení ;-)

05.11.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Skvělá, čtivá a strhující kniha. Pro mě překvapivý konec. Autorka zábavně a barvitě vystihla různé charaktery lidi, především matek malých dětí

01.11.2017 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Jsem většinou čtenářkou romanů pro ženy. K Hrám jsem se dostala náhodou a rozhodně nelituji. Jen nedoporučuji číst u jídla, popisy poprav a podobných hrůz jsou dosti detailní ;-)

04.04.2015 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Přečetla jsem ji asi před dvěma lety za jeden večer. Bylo to jako pohlazení :-) Poetické a dojemné. Souhlasím s názory ostatních, že děti knihu pravděpodbně neocení.

16.10.2012 5 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Film se mi líbil více než kniha. Jen občas nějakou knihu nedočtu a tato patří mezi ně :-(

16.10.2012 2 z 5

A co když je to pravda? A co když je to pravda? Marc Levy

Líbila se mi rozhodně více než film. Film si z knihy vzal opravdu jenom námět a udělali z toho (dobrou) komedii. Pro mě to je pěkný milostný příběh se smutným koncem. Doporučuji i druhý díl "Potkat vás znovu".

12.10.2012 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Po mě docela nuda...

12.10.2012 2 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Tak tohle bylo obrovské překvapení. Milé překvapení! Kolem knihy jsem dlouho chodila, byla jsem skeptická: herečka napsala knihu, to bude hrůza. Spletla jsem se a autorce se timto moc omlouvám za své předsudky. Knížku jsem zhltla za dva dny. Příběh je čtivý, zábavný a uvěřitelný. Styl psaní mi absolutně sedl. Vrhnu se na další díly.

07.02.2024 5 z 5

Miss exitus Miss exitus Aleš Palán

Příběh ze života nejen o smrti. Originální téma a originální styl. Vtáhlo mě to a nepustilo.

13.12.2021 5 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Bože to je ale brak!!!

19.07.2020 odpad!

A nezapomeň na labutě! A nezapomeň na labutě! Peter Juščák

Kdyby se dalo dát 10 hvězdiček, tak je dám :-) Stěžujete si někdy na svůj život? Na manžela? Práci? Děti? Na svoji postavu? Přečtěte si tohle a určitě si aspoň na chvíli uvědomíte, jaké máte štěstí :-)

07.09.2019 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Zábavná oddechovka.

25.04.2019 5 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Ani jsem to nedočetla, to mluví za vše.

12.10.2012 2 z 5

Dům duchů Dům duchů Isabel Allende

Kniha s úžasnou atmosférou, ke které se ráda vracím.

12.10.2012 5 z 5

Řeka snů Řeka snů Ashley Carrington (p)

Až zde jsem se dověděla, že knihu napsal muž :-) Ale na kvalitě jí to nic neubírá. Velmi čtivá oddychovka, žádná klasická milostná romance, ale příběh o mladé dívce, se kterou se život nemazlí, ale ona všechny překážky překoná, stane se z ní sebevědomá a úspěšná žena a nakonec najde i lásku. Líbili se mi pěkně vykreslené charaktery jednotlivých postav i popis prostředí. Doporučuji pro sychravé podzimní večery.

12.10.2012 5 z 5

Santiago, má lásko Santiago, má lásko Adéla Elbel

Na knížku jsem se moc těšila, běžela jsem pro ni do knihkupectví hned první den, kdy vyšla. Bavila mě a místy i dojala. Moc se mi líbil popis stejného dne a stejného úseku cesty z pohledu nejprve Adély a pak Michala. Bylo vtipné, jak často stejnou situaci vnímali úplně odlišně.
Oslovilo mě to asi i tím, že prožívám podobnou situaci ohledně vztahů. Po ztrátě manžela jsem na začátku nové životní etapy a s novým partnerem se také snažíme zjistit, jak a jestli vůbec vykročit na společnou cestu. To jak Adéla i Michal otevřeně mluví o svých bolestech z minulosti, o strachu z budoucnosti a odvaze a touze to spolu risknout, mě inspirovalo. Držím jim palce a knížku rozhodně doporučuji.

27.03.2023 5 z 5

Paní Parkingtonová Paní Parkingtonová Louis Bromfield

Skvěle se četla. Sedla mi více než "Když nastaly deště" možná proto, že hlavní hrdinkou je zde žena.
Líbilo se mi, jak je v knize nádherně ukázáno, jak charakter člověka formuje prostředí, ve kterém vyrůstá a žije.
Na začátku nám představí všechny členy rodiny, člověk si o nich vytvoří nějaký první dojem a jak se postupně ukazují jejich osobní příběhy a vytahují se kostlivci ze skříní, čtenář zjišťuje, že nic není černobílé, jak se na první pohled zdálo.
Je to kniha už velmi stará, ale není to žádné suchopárné čtení. Rozhodně doporučuji.

12.03.2021 5 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Strhující, napínavý a nepředvídatelný příběh. Nemohla jsem se odtrhnout.

12.07.2020 5 z 5

Tlustá tak akorát Tlustá tak akorát Michala Jendruchová

Od první chvíle děsně předvídatelný vývoj. Neurazí, ale ani nenadchne.

21.03.2019 2 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Plné emocí. Konec se dal tušit, ale rozhodně příjemné čtení.

16.03.2019 5 z 5