Kniholenka9 Kniholenka9 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moje první kniha od autorky a rozhodně ne poslední. Sedl mi styl psaní i gradace příběhu. Kniha by klidně mohla být povinnou četbou pro studenty středních škol, protože je to citlivě napsaný příběh o válečném utrpení. Doporučuji.

28.04.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Ať už se Alena Mornštajnová inspirovala kdekoli, tohle je její styl, který se krásně čte i přes velmi těžké téma. Po celou dobu čtení jsem si říkala, kdy už cácoře konečně někdo pomůže, ale nakonec to musela vyřešit sama. V jednom okamžiku jsem se neubránila slzám. Konec bych si přála více rozepsaný, ale i přes to knihu doporučuji.

29.04.2024 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moje druhá kniha od autorky a než si přečtu další, tak si musím dát pauzu. Je to opět skvěle napsané, ale část té ponurosti jako by ve vás zůstala. Konec by mohl být více rozepsaný, ale chápu ho, je součástí konceptu celé knihy.

31.05.2023 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

(SPOILER) Kniha Slavík vypráví příběh dvou sester Vianne a Isabelle, které žijí ve Francii během druhé světové války a každá z nich se postaví nelehkému osudu jinak. Jedna je odloučena od manžela a snaží se chránit dceru a domov. Druhá se během útěku z Paříže zamiluje a pak se rozhodne přidat k odboji a pomáhat sestřeleným anglickým pilotům, tím, že je převádí přes Pyreneje do Španělska. Kniha není předvídatelná, je krásně napsaná a při čtení se ve mně střídaly emoce, dokonce mi vehnala i slzy do očí. Rozhodně doporučuji k přečtení.

15.09.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kniha se moc hezky četla, bylo tam plno popisů přírody a ke konci i trochu napětí. Kyu jsem si oblíbila a fandila jsem jí. I když tam byly nějaké náznaky, jak to dopadne, tak mě konec překvapil.

04.04.2023 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

(SPOILER) Smutný, ale krásně napsaný příběh. Člověk si v dnešní době jen těžko představí, jak se žilo za války. Láska mezi Stellou a Danem doslova sálala ze stránek, ale stejně tak i zoufalství při odloučení. Knihu rozhodně doporučuji.

26.08.2021 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

V knize je krásně zachycen viktoriánský Londýn z pohledu chudé ženy (prostitutky) Sugar. Jde o hodně rozsáhlé dílo s mnoha dlouhými popisy, ale čte se hezky. Chtěla bych pochválit i překlad. V knize nejsou žádné gramatické chyby ani překlepy, což se v dnešní době málokdy vidí.

08.04.2021 4 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Přečtu si pár kapitol a prohlédnu fotky, tak ne, životopis Karla Gotta je napsán tak čtivě a poutavě, že jsem jej přečetla celý. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí z jeho života a že si ho teda uměl užít. Doporučuji, rozhodně stojí za to.

27.05.2022 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Pěkný nadčasový vánoční příběh - pohádka pro dospělé. Četla jsem zkrácené vydání pro děti, které bylo obohacené o plno zajímavostí z Dickensova života. Ilustroval ji Andrew Wheatcroft.

01.03.2021 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Nejkrásnější kniha (série) co jsem zatím četla. Líbila se mi od prvních stránek a nedokázala jsem přestat číst. Nádherný styl psaní, je to napínavé, romantické, historické se špetkou fantasy. Prostě láska na celý život.

10.11.2020 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Tato kniha se mi líbila a budu si jí dlouho pamatovat. Autorka poutavě vypráví příběh řeckých uprchlíků, kteří v roce 1948 našli azyl v Československu. Občanskou válkou rozdělené Řecko opustila i Sotiria, jejíž příběh sledujeme celých 70 let. Doporučuji.

06.05.2023 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

(SPOILER) Ruta nezklamala, opět jsem se dozvěděla něco, co nás ve škole neučili. Čtyři osudy mladých lidí, které spojil jeden cíl a to dostat se co nejrychleji na loď Wilhelm Gustloff. Bohužel jen málo vyvolených se dostalo do záchranných člunů. Krásně napsaná kniha o jedné z největších námořních katastrof. Jsem ráda za to, jak dopadl příběh Joany a Floriana a knihu rozhodně doporučuji k přečtení.

22.03.2022 5 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Knihy Kate Mortonové mám ráda a po přečtení recenzí jsem měla obavy ze čtení její poslední knihy Hodinářova dcera. Ale tohle je přece její styl. Složitě propletený příběh, který se postupně rozmotává. Postav je sice více a při čtení musíte přemýšlet v jakém jste čase, ale ani jedna tam není navíc. Jak to dopadlo s Elodie si může čtenář jen domýšlet. Tady by si příběh zasloužil pár stránek navíc. Kniha se mi líbila a mohu ji doporučit.

27.05.2023 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Závěrečný pátý díl byl o Jude a Blakeovi. Bylo to natahované, zdlouhavé a žádné překvapení se nekonalo. Tuto knihu ani sérii znovu číst nebudu a jsem ráda, že jsem je měla jen půjčené.

16.03.2022 3 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Nádherná kniha, plná zvratů, dobrodružství a romantiky. Myslela jsem si, že první díl už nic nepřekoná, ale Mořeplavec byl snad ještě o kousek lepší. Tuto sérii miluji včetně seriálu, který je skvělým doplňkem ke knihám.

19.01.2021

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Moje první kniha od autora, která se mi velice dobře četla. Drsný středověk, Jan Hus, dobrodružství a láska, prostě moc hezká historická kniha.

08.12.2020 4 z 5

Zítra je taky den Zítra je taky den Rudolf Havlík

Dobrodružná kniha o vážném tématu. Při čtení se budete smát nahlas. Rudolf Havlík prostě umí psát. Doporučuji.

23.03.2023 5 z 5

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Moc pěkně napsaný příběh, ale některé pasáže byly trošku neuvěřitelné. Každopádně se kniha četla hezky a jen tak na Tristana a Liz nezapomenu.

05.02.2023 4 z 5

Labutí dům Labutí dům Daniela Krolupperová

Krásná kniha pro děti, která nezklame ani dospělého, co má rád období První republiky. Užila jsem si jí i díky nádherným ilustracím, které dokonale vystihují dobu.

26.12.2022 5 z 5

Počkej na mě v Paříži Počkej na mě v Paříži Kristin Harmel

(SPOILER) Kniha byla dojemná, ale ten konec mě dostal, myslela jsem si, že první kapitolu vypráví Thomas. Čekala bych větší hloubku příběhu a víc podrobností. Četla jsem již několik knih s touto tématikou a tak mohu porovnávat. Tato byla slabší, nechytla mě tak za srdce jako třeba Slavík, ale k přečtení jí doporučit mohu. Obálka je velmi povedená.

04.03.2022 3 z 5