Knihoholka. Online Knihoholka. komentáře u knih

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Radujme se veselme se Potřík jim dal nářez, starouš Voldy už má útrum tuhej jako pařez

06.01.2014 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Je to jeden velký hon na Ciri a je nekonečně napínavé, kdo jí získá jako první.
Moc se mi líbí, jak nám autor prozradí nějakou informaci a okamžitě se k tomu vrátí, aby to odvyprávěl. Ovšem konec? Oh dear god! Jestli vás baví seriál Zaklínače, tak to okamžitě vypněte a přečtěte si knihy!

18.04.2024 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Opět děkuji za další skvělý a romantický výlet, moc jsem si ho užila. Sic je kniha plná romantických klišé, tak věřím, že se k ní zase ráda vrátím, stejně jako k ostatním. Hannah s Conorem byli sympatičtí od začátku, Jason byl vynikající s házením eura do sklenice a s jeho sarkastickým vystupováním, když se s Hannah vloupali do kanceláře. Moc jsem se bavila a usmívala se jako měsíček na hnoji.

02.04.2022 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Pěkný příběh, kdyby mi ho někdo jen tak odvyprávěl byla bych ale spokojenější. První půlku jsem zhltla. Líbila se mi všechna ta moudra do života, ale v druhé půlce je tohle přesně to, co mě začalo nejvíc štvát. Neshoduji se úplně s filosifií autora a stát se větrem a podobně mi přijde jako hloupost. Pro lidi více založené v tomto směru to musí být skvělý zážitek (viz komentáře níže), ale pro mě to bylo trápení dočíst poslední stránku, ačkoli holá linka knihy se mi líbila.

31.08.2021 3 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Nesedla jsem si z toho na zadek, ale kniha byla příjemná. Zatím jsem knihu s takovým námětem jako jsou vinné čarodějky nečetla a oceňuji tuto originalitu. Vyvrcholení knihy bylo jaksi průhledné, ale i tak to bylo pěkné čtení.

05.07.2021 3 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Roztomilé. Opět musím žasnout nad genialitou světa Harryho Pottera. Vymyslet si kouzelnický svět, jeho historii, sport a ještě sportovní historii? Wow. Bylo to zajímavé. Je to takové další rozšíření kouzelnického světa. Plus toto vydání je krásně ilustrováno!

21.03.2021 4 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Bylo to malé pokračování Eragona. Návrat do jeho světa byl příjemný, ovšem pro mě ne až tak záživný. Povídka o červovi/drakovi byla zdlouhavá a těšila jsem se až dočtu poslední stránku. Paolini si rozhodně připravuje půdu pro další knihu. Já jen doufám, že to bude román a ne další povídky.

06.02.2021 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Asi budu jedna z mála, ale díl první se mi líbil víc. Ačkoli tenhle byl stejně tak dobrý. Výborná atmosféra knihy. Autorka popisuje místa tak půvabně, že bych okamžitě sedla na letadlo (stejně jako Sophie), abych to mohla také zažít.
Stejně jako u prvního dílu jsem se od půlky knihy začala tak pitomě uculovat, protože je to tak zatraceně naivní a krásný.

31.08.2020 5 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Je tam toho spousta vykradená, jasně, připomíná to Divergenci, Eragona atd., ale stejně mě to bavilo, příběh jsem zhltla a jsem zvědavá na pokračování. Smála jsem se, pobrečela si, zajásala a oblíbila si postavy, i ty, které autorka zavraždila (ne, Jacka ne). Ale stejně Čtvrté křídlo vnutim kamarádce, ať si ho přečte.

01.05.2024 5 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

Dávám pět hvězd, protože i když je kniha předvídatelná a příběh naplňuje jakýsi vzorec romantických příběhů, tak je to to, co jsem teď potřebovala. S Franny jsem se zžila, rozuměla jsem jí a prožívala to všechno s ní. Zbožňuju její kamarádky a sexy kravaťáka a tu romantiku, která na mě z knihy dýchala. Smála jsem se a byla jsem dojatá. A jelikož jsou kapitoly rozdělené podle postav (z pohledu Franny a z pohledu Hayese), tak jsou všechny pocity ještě intenzivnější, protože přesně víte, o čem ten druhý přemýšlí a co cítí a zamilujete si je ještě víc.
Přímo teď, hned po dočtení, se cítím, jak na obláčku. Skvělé letní čtení.

27.07.2023 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Nevím, jestli kniha předčila mé očekávání, byla fanoušky Grišů vyslána do nebe, ale určitě mě to bavilo, pohltila mě. Rozhodně tady nemá 90% pro nic za nic.

Ze začátku jsem vůbec nevěděla, co se děje. Postavy jsem znala ze seriálu a i díky tomu jsem lépe později chápala děj. Pak se strhla lavina akce a hádek mezi Matthiasem a Ninou, Kaz a Jesper mě bavili od začáku. Autorka mě odzbrojila překvapivými událostmi. Moc se těším na Prohnilé město.

09.07.2022 5 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Hru o dědictví jsem téměř neodložila do samotného konce, kdy jsem měla chuť sáhnout po dalším díle. Snad se brzy dočkáme. Autorka má sic trochu jednodušší styl psaní, ale děj mě tak moc upoutal, že mi to vůbec nevadilo. Řekla bych, že samotný námět knihy je prostý, ale co ji vyneslo do nebe jsou hádanky a promyšlenost všech vodítek, vzkazů apod.
Na druhý díl se moc těším.

12.05.2022 5 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Wow, ačkoli jsem Převorství četla hodně dlouho a s přestávkami, tak se mi moc líbila, skloubení fantasy prvků, které již známe s prvky novými bylo super. Nečekala jsem takto propracovaný a propletený příběh se spoustou postav a takových wow momentů a byla to opravdu jízda. Nejen Ead je skvělá postava, všechny byly úžasně propracované a líbil se mi jejich vývoj. Jediné, co mě mrzí je, že Tané nedostala v průběhu knihy mnoho prostoru. Opravdu by mě zajímaly podrobnosti jejího výcviku a více o dracích. Ale na to máme zase Eragona, že jo?

04.05.2022 5 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Milé, odpočinkové, nenáročné a roztomilé. Pro knihomoly je hlavní postava, která vlastní knihkupectví a miluje knihy nade vše, je dokonalá. Od začátku je jasné, jak to skončí, ale stejně jsem to zhltla.

Se Sárou rozhodně souhlasím v jedné věci, a to, že každý, kdo knize ohýbá rohy apod. je zplozenec pekla a doufám, že jim všem přestanou fungovat nabíječky na telefon!!

04.05.2022 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Tohle bylo krásný. Jak nádherně vykreslená je láska mezi Feyre a Rhysandem, to mě pohladilo po duši.
Přesně jako většina jsem od knihy dostala to, co jsem čekala. I přes to, že to celé je "jen" o vztazích, mě to bavilo a přečteno jsem měla za chvilku.

20.02.2022 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Tahle kniha mě štvala, přišlo mi to zbytečně dlouhé, zbytečné vysvětlování a přeříkávání věcí, které už dávno víme a vyvrcholení celé trilogie proběhlo na 70 stranách, velmi rychle a zdá se i jednoduše. Průběh knihy byl více méně negativní a ačkoli bylo víc než jasné, jak to skončí, přece jen jsem si přála, aby Kaden a Pauline nebyli spolu. Oba si to zasloužili, ale ti dva mi k sobě vůbec nesedí. Poslední věty mě ale potěšily, byly krásným definitivním zakončením trilogie.

27.06.2021 3 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

(SPOILER) Ach, je tam tolik nedokončených věcí! Zodpovědět to, byla by to další kniha. Jediné za co se Paolini omluvil, že neodhalil více Angelu. Ale co letherbaka, pás Beldora Moudrého (musí někde být!), osud Nasuady a Murthaga a co Arya a Eragon? Trochu mi tam chyběla ta pusa na rozloučenou. Plus teda smrt Galbatorixe. Způsob, jak zemřel byl logickej a on celkově byl přesně takový, jakýho jsem si ho představovala, ale že se prakticky rozplynul mi přišlo trochu divný.
Obecně bych celou sérii rozhodně hodnotila kladně. Knihy jsou čtivé a moc mě bavily, postavy jsou sympatické a oblíbíte si je.

09.09.2020 5 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Ani nedokážu najít ta správná slova, jak bych knihu vychválila. Stále se k ní vracím a dočteno mám tak rychle až je mi to líto, že už je konec.

08.07.2020 5 z 5

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Po doporučení od mojí maminky jsem si knihu přečetla a od té doby jsem se k ní vrátila už dvakrát. Je čtivě psaná, plná zajímavých věcí, popis že to vlastně ženy dřív neměly tak lehké jako dnes, musely si tvrdě vybojovat svou pozici v "mužském" světě.
Výborná kniha, která stojí za přečtení i místo v knihovně.

08.07.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha mě poměrně zklamala, některé opakující se vtipy byly již nudné. Pár dobrých hlášek se tam mihlo, ale popravdě jsem se těšila až dočtu poslední stránku.
V tomto případě se mi film líbí víc než kniha.

29.12.2019 2 z 5