Klilad Klilad komentáře u knih

Kluzký Kluzký Pavel Korněv

Na jednu stranu zajímavé a napínavé, na druhou stranu zmatené a vleklé. Nicméně, mrazivá atmosféra zůstává a opět člověk dostane něco kapku jiného , než čekal.
Východní atmosféra však zůstává.

Led Led Pavel Korněv

Zajímavá záležitost. Člověk podle anotace čekal nějakého trochu modernějšího zaklínače a dostal něco zcela jiného. Zajímavě vymyšlený fantasy svět, který má své kouzlo a zabaví. Největší problém téhle knihy, respektive celé série, je font, ve kterém je udělaná tištěná verze knihy. Oproti běžnému fantom printu mi zde font přišel malý, bolely z něj oči a člověk se občas ztrácel. Nicméně, hlavní hrdina a svět dokáže uhranout natolik, že se k tomu čtení prostě donutí. 75%

02.10.2021 4 z 5

Pekelný pastýř Pekelný pastýř Oskar Fuchs (p)

S každou další knihou se autor zlepšuje, to se musí nechat. Autor nešetří humorem, neřeší moc detailů a nechává se unášet zběsilou akcí.Překvapivě není žádný sex ani dominy z předchozích knih. Na jednu stranu dobře, na druhou stranu kniha ztratila trochu z kouzla přechozích knih. Opět pobaví a má to svoje kouzlo.

02.07.2021 4 z 5

Hitokiri Hitokiri Oskar Fuchs (p)

Dobré, zábavné, bohužel, stejně jako Frost kniha ztratí dech a konec vyzní tak nějak naprázdno. Ovšem tady ten sešup není tak markantní, jak u autorovy prvotiny. Autor prostě umí výborný začátek, jen ty konce mu nějak nejdou.

02.07.2021 3 z 5

Lámání v kole - Kriminál / Izrael Lámání v kole - Kriminál / Izrael Petr Angel

Dvojka toho nabízí po dějové stránce výrazně víc, ale opět ji srážejí k zemi stejné neduhy.
Za 1: Je jasné, že si to autor vymyslel, ale očividně si o daném tématu něco přečetl.
Za 2: Romantické linky a to, jak se vše tváří jako otevřená zpověď. (viz bod 1)
Opět je to akční román, který uvízl na půli cesty. Nevím popravdě ani proč. Ambice autora? Klamavá reklama?
Kdyby autor tohle od začátku prezentoval jako akčňárnu, bylo by to fajn.

03.06.2021 3 z 5

Lámání v kole - Afghánistán Lámání v kole - Afghánistán Petr Angel

Ve finále to nebylo zas tak mizerné, jak jsem čekal podle komentářů některých místních existencí.
Problémem téhle knihy je hlavně to, že si hraje na něco, co není. Na reálnou vzpověď vojáka ČSLA v Afghánistánu. Autor pravděpodobně slyšel pár vyprávění od známých/příbuzných a udělal z toho příběh. Nezapomněl to okořenit hromadou sexuálních scén, takže to chvílema fakt vypadá, jako čtení nadrženého puberťáka, co si v životě nevrznul.
Aspoň ten sex nepopisoval jak návod na skříň z Ikey, to je plus.
Akční to je, číst se to dá a člověk s ujetým smyslem pro humor se i občas zasměje. Další problém je romantická linka a to, jak se to celé bere vážně.
Celá kniha se tváří jako autentická vzpověď člověka, co to prožil. Byla tak i všude prezentována. Bohužel, to ji podráží nohy.
Kdyby si na nic nehrála, vyřadila by polovinu milostných scén a soustředila by se na akci... měli bychom tady fajn válečný román.
Takhle bohužel...
Druhý díl si ale milerád přečtu.
55%

02.06.2021 3 z 5

Pandořina hvězda – Invaze Pandořina hvězda – Invaze Peter F. Hamilton

Výborná záležitost. I když trochu jiná, než můj běžný typ knihy.
Pandořina Hvězda je opravdu rozsáhlá scifi sága, která jde trochu jiným směrem, než většina sérií, které jsem doposud četl.
Zapomeňte na vesmírné lodě, lidstvo staví červí díry a o cestování vesmírem nejeví zájem. Nicméně, když zmizí hvězda, touha po letech vesmírem se drápe opět na povrch.
Hodně dlouho jsem nečetl sérii, kdy děj prostě... plyne. Spousta postav, každá má svůj život a ten si žije. Čím dál člověk postupuje volně plynoucím dějem, tím víc se osudy postav proplétají. Někdy víc, někdy míň.
Tohle není kniha na jedno odpoledne, tohle je kniha na postupné louskání během týdnů, měsíců. Pokud se člověk do děje ponoří, čeká ho výborný zážitek. Ale to ponoření do děje může být pro spoustu lidí problém. Spousta vaty, vedlejších postav a akce opravdu pomálu. Nicméně, tahle kniha stojí za to.
(Části Bariéra a Invaze hodnoceny jako jedna kniha.)

02.11.2020 5 z 5

Strážce Strážce Chris Ryan (p)

Špinavé, drsné s překvapivým závěrem. Za mě palec nahoru.

01.10.2020 4 z 5

Duchové Duchové Nicholas Sansbury Smith

Ve spoustě věcí lepší než 1. První díl měl velmi dobrou atmosféru, ale zaostával v ději. Nicméně dvojka tohle vynahrazuje a je vidět, že autor ví, jak poskládat post apo příběh, který není založený jen na likvidaci potvor, ale i na lidech samotných.

01.02.2024 5 z 5

Do pekel Do pekel Nicholas Sansbury Smith

Velmi zajímavé a zábavné post apo. Sice některé, zde již zmíněné věci mírně vadily (výdrž lodí 200 let? Trochu přepal, ale což.) Nicméně, já se bavil a těším se na další díl. Doufám, že v češtině vyjdou.

02.07.2023 4 z 5

Abaddonova brána Abaddonova brána James S. A. Corey

S každým dílem lepší a lepší. Tady se mi z počátku zdál rozjezd opravdu pozvolný, nicméně, posledních cca 120 stran jsem zhltnul na jeden zátah. Kvalita neklesá, spíš naopak.

10.02.2022 5 z 5

Temné poledne Temné poledne Pavel Korněv

Opět super. Popravdě, i když je tahle série místy neskutečně zmatená, musím uznat, že má své kouzlo. Atmosféra, postavy, svět. To vše je pro mě úžasný mišmaš všeho a mě to bavilo. Nejlepší na čtení v zimním období. Člověk je na to hezky promrzlej. :-)

27.01.2022 4 z 5

Černé sny Černé sny Pavel Korněv

Nevím proč, ale tahle série mě pořád baví. Má prostě své kouzlo. Je v ní něco osobitého, co člověka buďto uchvátí, či znechutí. Popřípadě obojí.
Na rozdíl od nudných prefabrikátů od českých autorů z posledních let je tohle prostě nějak jedinečné a to se mi líbí.

Nové fronty Nové fronty Felix A. Münter

Výrazně lepší, než předchozí díly. Atmosféra je spíše westernová, než post apo, ale to nevadí. Roztomilá malá knížečka pro pobavení.

Bitva Bitva Felix A. Münter

V něčem lepší, než první díl. Pořád se jedná o nekomplikované post apo s převídatelným dějem. Nemůžu se zbavit dojmu, ale mě se westernová atmosféra líbila. Kdo čeká něco složitého, duchaplného, nebo nedejbože filozofického, může o dům dál. Autor se nesnažil stvořit nic extra a je to vidět. Stvořil jednoduchou jízdu, která bude bavit. Nic víc, nic míň. Docela mě zajímá třetí díl.

06.10.2021 4 z 5

Žoldnéři Žoldnéři Tomáš Bartoš

Mrazivé a syrové, až to bolí. Tvrdá atmosféra plná nebezpečí. Na horké dny nic moc, ale pokud to člověk čte za zimních večerů, dostane se do děje snadněji. Za mě super akční militárka v zajímavém prostředí.

02.10.2021 4 z 5

Nová naděje Nová naděje Felix A. Münter

Nekomplikované, jednoduché postapo říznuté westernem. Nejedná se o nějakou extra řežbu, ale sympatickou jednohubku v malém, téměř roztomilém formátu. Do zadní kapsy kalhot na nějakou kratší cestu jako dělané. :-)

01.10.2021 3 z 5

Pomsta Pomsta Chris Ryan (p)

Díky seriálu Strike Back jsem se seznámil s touto knihou. Ač se oproti seriálu děj dost liší, neubírá jí to na kvalitě a čtivosti. Moje první Ryanovka, která mi vypěstovala závislost na jeho knihách. :-)

01.10.2020 5 z 5

Speciální jednotka Speciální jednotka Martina Perlíková

Překvapivě zajímavý dobrodružný román z vojenského prostředí. Zajímalo by mě, jestli bude další díl.

03.01.2018 4 z 5