kkouzlo kkouzlo komentáře u knih

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Nejdříve jsem četla Pekárku v Brooklynu, kdy se mě příběh a umístění děje líbilo. Asi jsem byla namlsaná, ale Pláž v Chorvatsku bylo oproti předchozí knize zklamání, dost jsem přeskakovala a některé postavy mě obžovaly. Dalším knihám dám ale šanci :)

04.06.2021 3 z 5

Převážně zdvořilý Leopold Převážně zdvořilý Leopold Michal Viewegh

Tímto končím s Vieweghem...už se to fkat nedá.
Knihu mi půjčila tchýně, která měla problém ji dočíst, já ji dočetla jen proto, že se mi hodí do výzvy

12.04.2021 1 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Oddechovka, když nemáte sílu číst nic náročnějšího :) ostatní knihy autora mě ale zaujaly víc

30.01.2021 3 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Knihu jsem objevila díky Čtenářské výzvě, prima oddechovka pro náročný leden. Až teď zjišťuji z ostatních komentářů , že existuje film a další díly...to zkusím

23.01.2021

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Prvně jsem si knihu půjčila a vrátila bez přečtení - chyba!! Děj byl velmi poutavý, členitý a rychle čtivý, nedalo se přestat :-) během čtení jsem často přemýšlela, co je relatila a co pouze fantazie autorky. Překvapivý konec. O problematice bohyň si určitě vyhledám další informace a zdroje.

12.01.2014 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Knížka, ke které se často vracím a díky mě si ji oblíbil i přítel. Je lepší než film.

16.05.2013 5 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Viděla jsem minisérii v televizi, ale stejně si děj nepamatovala. Za mě celkem příjemná česká detektivka.

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Za mě ano, autor mě baví, jeho humor mě baví, čtení oddychové. Kniha ideální na dovolenou. Ve spoustě situací jsem se, jako matka, úplně viděla :)

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

I přesto, kolik chvály jsem na tuto série četla, jsem hodně dlouho odolávala a ve slabé chvíli jsem po knížce sáhla. Jeho banán mi přišel úsměvný, taková nenáročná jednohubka na přečtení, ke které se určitě vracet nebudu.

Hon na maminčina zajíčka Hon na maminčina zajíčka Kristína Pavelková

Oddychové, opravdu hodně oddychové. Hlavní hrdinka si sympatie nezískala a ke knize a ani autorce se určitě vracet nebudu.

10.04.2024 2 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Zpětně hodnotím a zjišťuji, že od Islandu jsem asi čekala víc, obvyklá touha podívat se do popisované destinace se nekonala. Příběh opět předvídatelný, ale vlastně krásně odpočinkový :)

01.06.2022 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Prostředí, ve kterém je děj umístěn se mi líbilo, jedná se o moji první zkušenost s autorkou. Jednoduchý předvídatelný děj, který se hodí na dny, kdy si chci odpočinout.

01.06.2022 3 z 5

Ta hudba mi stále zní v hlavě Ta hudba mi stále zní v hlavě Agnès Martin-Lugand

Trochu zdlouhavé, ale na odreagování dobré. Od půlky jsem se občas přistihla, že dlouhé pasáže přeskakuju.

27.11.2021 3 z 5

Barevný závoj Barevný závoj William Somerset Maugham

Kniha mě naprosto okouzlila (hledala jsem něco o Japonsku) a naprostou náhodou skončila v Číně - kniha mě zaujala už svojí obálkou. Při čtení mi vůbec nepřišlo, že autor dílo stvořil téměř před sto lety. Podívám se i na film.

30.09.2021 4 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Opravdu nenáročná kniha, po které jsem sáhla proto, abych splnila poslední knihu ve výzvě. Moje osmdesátiletá babička ji četla jedním dechem, mě trochu vadilo, že byl děj tak odhadnutelný.

08.07.2021 3 z 5

Pohádky z Větrné Lhoty Pohádky z Větrné Lhoty Daniela Fischerová

Kluci příběhy milují, četla jsem knížku snad už 10x a teď jsem po ní znovu sáhla, protože jsem potřebovala knížku, kterou daruji po přečtení a tuhle máme 2x (do čtenářské výzvy) a já knížky, které mám doma, prostě nedám z ruky :)
Knížka je vhodná i pro začínající čtenáře, syn ji v 1. třídě četl sám a předškolák se na "větříčky" už taky těší.

15.06.2021 5 z 5

Velmi čtivé, po letech jsem četla komiks :)

04.06.2021 4 z 5

Bajky (výběr) Bajky (výběr) Jean De La Fontaine

Bajky jsem vlastně nikdy nečetla, až teď svým dětem, na přání, protože je měli v čítance. A vůbec nechápu, proč jsem si je nikdy nepůjčila. Pravděpodobně si v budoucnu půjčím jiné vydání, jen pro sebe. Pro děti hezké obrázky, krátké texty, před spaním ideál.

12.03.2021 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Kniha celkem číhá, ale víc než hlavní hrdinka mě zajímal osud její sestry. Alice nebyla příliš sympatická postava.

07.03.2021 3 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Oproti prvnímu dílu slabší, ale stále oddychovka, děj mi přišel zbytečně natahovaný, uvidíme co třetí díl. V mezičase jsem si pustila i film...a měla jsem zůstat jen u knížek :)

28.01.2021 3 z 5