kklepkaa kklepkaa komentáře u knih

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Od Richelle jsem zvyklá na kapku jiný standart, každopádně tohle byla jedním slovem nuda. To co autorka rozepsala cca na 300 stran, by se dalo shrnout do pár stránek. Nevím jestli Richelle dochází dech a nebo je prostě příběh uťáplé Sydney tak nezajímavý oproti nespoutané Rose. Možná je to dáno i předem stanoveným počtem knih a autorka se prostě snaží příběh rozpliznout co nejvíc to jde. Pro mě tato kniha znamená velké zklamání.

06.05.2015 odpad!

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Já sci-fi opravdu nemusím a začátek knihy tak hodně působil. Ale když se člověk prokousal tím začátkem, smířil se s tím, že některé věci nechápe (třeba dva havrany v hlavě), tak se to četlo moc dobře a nakonec bylo i téměř všechno vysvětleno a dávalo to smysl. Kniha mi hodně připomíná jinou sérii autorky a to Sukubu Georginu Kincaidovou, ale hlavní hrdinové mi jsou zatím přeci jen milejší... a taky svět v této knize je daleko náročnější než u Georginy. Po velkém zklamání co se týče série Pokrevní pouta, jsem ráda, že se do tohole Richelle pustila. Jsem opravdu zvědavá na další díl.

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

No co k tomu tak napsat. Hrozně mě namlsaly jiné recenze a hodnocení a teď mě asi dost lidí sežere :-) Čekala jsem nějakou pecku a třičtvrtě knížky jsem se nudila nad klišoidní přeslazenou teen romancí. Čekala jsem na ten velký zlom, kdy se to prostě musí posrat a taky že jo... kupodivu ten zbytek pak byl luxusní a já si to opravdu užila. Líbilo se mi hlavně vyprávění z Eleanořina a Parkova pohledu ne tak jak to bývá - kapitola ona a kapitola on, ale souvislý příběh, kdy třeba v půlce nějaké situace se vymění vypravěč. Bylo to vážně zajímavé a knížce to dost prospělo. Ve velké míře ale panuje zklamání, a kdybych to nečetla o nic moc bych se neochudila.

Slza Slza Lauren Kate

Nevyhnu se srovnání s předchozí sérií autorky. Jednička rozhodně dopadla lépe než první díl Andělů. Bála jsem se kopírky, ale prozatím jsem nic závažného nenašla, za což má autorka velký palec nahoru. Spoustu autorů se s tím neúspěšně pere. Autorka se naplno ponořila do mytického světa čarodějů v záři tajemného města Atlantida. Kniha není bůh ví jaké terno, ale tak jak jsem čekala málo, mě celkem mile překvapila. Bohužel mě trochu štvala depresivní hlavní hrdinka, která neustále trpěla nikým nepochopená. Závěr knihy pak tak trochu napovídá co se bude dít dál, ale zajisté nás čeká nějaký nečekaný obrat (doufám). Myšlenka série Andělé se mi líbila, doufám, že až budu na konci této, budu také tak okouzlena. Kniha se čte v podstatě sama a velmi rychle zjistíte, že je konec. V daném žánru bych knihu hodnotila mnohem lépe, ale v porovnání s jinými knihami to bohužel jinak nejde :)

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Jsem z téhle série nějaká zklamaná. Mám pocit, že Richelle nějak šlápla dost daleko od Vampýrské akademie a je to škoda. Už jsem to možná zmiňovala dříve, ale jedním z mínusů je asi hlavní hrdinka, která mě opravdu nezaujala a Adrian byl sice za dob VA okouzlující, ale to kouzlo, s kapitolami z jeho pohledu, se někam vytratilo. Bohužel se vyplnily mé předtuchy po dočtení předchozího dílu. Tenhle díl byl kapku lepší než předchozí, ale ani tak to není na famfáry. Jako by Richelle ztratila šťávu... alespoň co se týče světa Vampýrské akademie, protože ve Věku X dle mého naopak zazářila. I když byl tento díl čtivý, na druhou stranu jsem si drtivě uvědomovala, že se třičtvrtě knihy vlastně nic moc neděje a konec knihy to nedokázal zachránit a po pravdě mě ani ten neuspokojil. Sérii Pokrevní pouta už dočtu, ale je to jen abych si to nějak uzavřela, ne proto, že by se mi to skutečně líbilo.

06.05.2015 1 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Fitzgerald dokazuje, že kniha nemusí mít 600 stran a přesto se do ní dá nacpat poetické silné dílo.

06.05.2015 4 z 5

Nesmrtelná koruna Nesmrtelná koruna Richelle Mead

Tak tohle jsem opravdu nečekala. Druhý díl byl snad ještě lepší než ten první. Čistě náhodou jsem četla dvě knihy od Richelle za sebou a musím říct, že bych snad ani nepoznala, že to psala tatáž osoba. Mé roztrpčení z Pevných pout je zapomenuto. Užila jsem si všechny linie příběhu do posledního písmenka a jak jsem se při čtení prvního dílu bála, zda mě tato série chytne, už nepochybuju...

A jako konec tohoto dílu? Sakra... to jako vážně?! Nemůžu čekat!

26.01.2015 4 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Asi měsíc jsem se přesvědčovala, abych to alespoň dočetla. V podstatě neoriginální milostné fantasy. To věčné rozhodování hrdinky, kterej z těch kluků je vlastně lepší mě štvalo. Nehledě na to, že postava Shaye mi byla fakt protivná. Výjimečně to nevidím ani na další díl. Nebavilo mě to. Fakt jsem totálně zklamaná.

02.10.2014 1 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Celá tahle série mě opravdu nadchla. Příběh má v sobě všechno. Romantiku, akci, vtip i smutek. Autorka skvěle vykreslila vztahy mezi lidmi a jejich psychologii. Postavy jsou dobře vykreslené, čtenář se s nimi dokáže ztotožnit a všechny postavy se postupem času vyvíjejí... nejvíc asi hlavní hrdinka. Autorka se nezaměřuje jen na romantickou linku, ale hlavně na děj... neustále nás posunuje kupředu a je to dobře. Většinu času se stále něco děje a když se nic neděje, tak nás autorka nutí k zamyšlení. Vše se zdá být logické a realistické.
Co mě opravdu naštvalo bylo, když jsem zjistila, že druhý díl u nás vyšel necelý (v kolikátém století a ve které zemi vlastně jsme?). Konec byl naštěstí vydán se třetím dílem, ale musím zhodnotit, že se tam stalo mnoho podstatného a druhé knize to dost ublížilo.
Na další díl jsem se opravdu těšila a netrpělivě ho vyhlížela. Autorka hezky zakončila všechny dějové linie. Vše bylo vysvětleno a jestli neumřeli, tak tam žijí dodnes (a proč vlastně ne?) Já jsem každopádně spokojená. :-)

22.09.2014 3 z 5

Rozhodující bitva Rozhodující bitva Rick Riordan

Musím uznat, že v tomhle díle mě hlavní hrdinové štvali asi nejmíň... asi jsem si na ně už zvykla. Rozhodně nelituji, že jsem se pustila do téhle egyptské série. Navzdory mé lásce k Egyptu byl ale Percy lepší sérií.

09.09.2014 3 z 5

Čekala jsem super strašidelný příběh a dostala jsem obyčejné fantasy. Celkem slušně napsané se zajímavým námětem.

09.09.2014 3 z 5

Přivolávání Přivolávání Kelley Armstrong

Česká obálka knihy moc nenavnadí, ale není to tak špatné. Akorát mám po dočtení knihy pocit, že se tam vlastně nic moc nestalo až konec byl takový akčnější...

01.07.2014 2 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Tohle je vážně totální odpad. Kniha mě nudila od začátku do konce. Kam se autorky posunuly od jedničky je celkem masakr. Jednička byla alespoň humorná, tohle postrádá téměř vše... tohle bylo podobně debilní jako 50 odstínů - 3. díl.

23.06.2014 odpad!

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Tak druhý díl dopadl podstatně lépe než první. Pomohlo přidání postav a kapitoly i z jiných pohledů. Celkem se začínám těšit na další díl :)

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Četlo se to opět celkem dobře, ale bylo to takové nemastné neslané. Vlastně po pár dnech stěží dávám dohromady o co v knize šlo. Ale pořád lepší než druhý díl.

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

Ta jiskra se kterou Richelle dokázala v prvním díle nové série přijít se nějak vytratila a z hlavní hrdinky se stává fňukna. Škoda. Nápad se mi velmi líbil.

Hněv bohů Hněv bohů Rick Riordan

Podle některých komentářů jsem to čekala daleko horší... ale zklamaná rozhodně nejsem. Druhý díl se veze na stejné vlně jako ten první... a já jedu hned na trojku.

Zlodejka duší Zlodejka duší Kiersten White

Hrozná blbost. Musela jsem se nutit, abych to alespoň dočetla a i když další díly doma mám, číst se je nechystám. Nic méně pro mladé slečny to může být zajímavé.

06.05.2015 odpad!

Přivolávání Přivolávání Kelley Armstrong

Česká obálka knihy moc nenavnadí, ale není to tak špatné. Akorát mám po dočtení knihy pocit, že se tam vlastně nic moc nestalo a až konec byl takový akčnější...

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Druhý díl byl poněkud slabší než první. Ale taky to asi bylo tím, že jsem viděla film. Chtěla jsem se vrhnout už na něco jiného, ale zas mě zajímá jak to všechno dopadne, takže hned začnu s trojkou :-)