kklepkaa kklepkaa komentáře u knih

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Ale nebylo to špatné... jen jsem se pořád nějak nemohla začíst :( jsem ale zvědavá na další díl.

16.09.2015 3 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Tak tohle byla rychlovka. Budu hodnotit jako pohádku a rozhodně tuto knihu hodnotím nadprůměrně. Bezchybně a chytře vymyšlený svět, který čtenáře baví a okouzluje od začátku až do konce a ani se vám nechce od knihy odtrhnout. Rozhodně se těším na další díl :-)

02.09.2015 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Že by mě druhý díl nějak ohromil, to se říct nedá, ale i tak má něco do sebe a celkem mě to i bavilo. Až se někdy dostanu k dalšímu dílu, určitě si ho přečtu.

26.05.2015 2 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

It was ok... to asi vystihuje dojmy z této knihy. Styl Johnova psaní mám fakt ráda a až u nás vyjde jeho další kniha, zas se jí budu snažit co nejdřív přečíst (záleží na vydání e-book, což v poslední době se mi zdá je nějak čim dál tím složitější). Ale rozhodně netvrdím, že John je nějaký spisovatelský machr. Napříč jeho knihami se objevují stejné typy charakterů. Ono i když se to nezdá, tak tady měl tenhle Colin hodně společného s Gusem z Hvězd a Hledání Aljašky mělo zas hodně podobný charakter hlavní hrdinky s Papírovými městy a i když se to snaží autor zabalit pokaždé do jiného příběhu, je zřejmé, že to tak je a jelikož jsem Hvězdy četla jako první - jsou pro mě Gus a Hazel ti nejreálnější z postav. Pokud si ale dobře vzpomínám, tak Hazel je v Johnových knihách snad jen jedna. Na téhle knížce se mi nelíbila, světe div se, matika. Přiznám se, že vysvětlující dovětek pana Bisse jsem jen tak proletěla. A co mě hodně rozčilovalo, byly poznámky pod čarou, které bych v případě analogové knihy zajisté uvítala... jenže v případě té elektronické neustále přeskakovat x stránek dozadu/dopředu k čemu se poznámka vztahuje, bylo dost nepohodlné a tak jsem se na to vykašlala a mělo to jediný možný výsledek, že kolikrát jsem si už nedokázala vzpomenout k čemu přesně se poznámka vztahuje. Závěr knížky se mi líbil... výjimečně to byl i jeden z těch dobrých konců. Jinak Johnův humor je už legendární a to právě dodává jeho knihám šmrnc a rozhodně nutí v jisté míře k zamyšlení a přesto se tam toho moc nestalo a v jistých okamžicích kniha nudila.

20.05.2015 2 z 5

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

No že bych byla z knihy unesená se úplně říct nedá. Obě linie příběhu se mi líbily nastejno. Chvílemi nudily, chvílemi zas byly kapku zábavnější. Nechápu komentáře, které vyzdvihují humor v knize... já jí zas tak humornou neshledávám. Občas je tam nějaký ten vtípek, ale vyvolává u mě spíš pousmání a kolikrát mi to vtipné zas tak nepřijde. A nakonec mi bylo líto postavy Nica a ten závěr byl nejhorší. Asi ho Rick nemám rád...

13.05.2015 3 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Nápad celkem dobrý, ale sci-fi asi fakt není můj šálek kávy. Nic méně mě zajímá jak to skončí, tak se někdy vrhnu na pokračování.

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Kniha je vlastně o hledání sebe samé a to že je v tom zamíchaná romantika na ulicích Paříže je už jen takové plus navíc...

06.05.2015 3 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Tohle že napsala autorka Vampýrské akademie? Rozhodně série pro dospělé čtenářky. První díl mě rozhodně navnadil pokračovat s touto sérií.

06.05.2015 3 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Manželská smlouva je celkem líbivá oddechovka na jedno odpoledne. Rychle se čte a nenudí. V tomto žánru řadím tuto knihu k těm lepším.

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Doba upírů je téměř ta tam a začíná období andělských fantasy. Ale tak proč ne. První díl mě úplně neoslnil, ale ráda si přečtu další díl.

Koně mého otce Koně mého otce Vlasta Bakalová

K téhle sbírce básní mám hluboký citový vztah. Napsala ji má teta, která mi byla učitelkou i rádkyní. Bohužel nedokážu hodnotit s nadhledem...

06.05.2015 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Povinnost pro milovníky Pýchy a Předsudku. Je to sice takový slabší odvar, ale stále je to potěšení a pro mě druhá nejlepší kniha Jane Austen.

06.05.2015 5 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Pro mě je dvojka rozhodně slabší než jednička. Autorka zdá se použila první díl jako šablonu pro ten druhý. Třetí díl už v budoucnu pravděpodobně nedám :-)

06.05.2015 1 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Na knihu mě navnadil film a že bych byla nějak okouzlená se úplně říct nedá. Takové celkem průměrné fantasy, ale i tak mě dokázala navnadit na pokračování.

Nádherné vykoupení Nádherné vykoupení Kami Garcia

Bohužel tahle série byla pro mě spíš zklamáním, ale přesto jsem potřebovala vědět jak to skončí, takže jsem zdárně dospěla ke konci a ten konec mě příliš neuspokojil...

06.05.2015 2 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Původní česká obálka byla hrůzostrašná. Díky bohu za novou edici s novým obalem. Vypadá to jako zajímavé průměrné fantasy pro náctileté. Některé věci se mi zdáli nedomyšlené.

Cesta věčnou nocí Cesta věčnou nocí Veronica Rossi

Nebýt toho, že nějaký chytrák na české straně si nezkontroloval co mu vlastně přistálo v rukách by to byl opět výborný díl, ale ten konec knihy, který u nás nevyšel, tam dost chyběl.

Exorcista – Souboj s ďáblem Exorcista – Souboj s ďáblem William P. Blatty

Knížka je stejně děsivá jako film a je jedno jaký je rok, světlo či tma. Samozřejmě, že film nemohl pojmout všechno a filmaři se možná některých scén v té době obávali, takže opravdu kniha stojí za to.

Jen jeden rok Jen jeden rok Gayle Forman

Celkem to šlo, jen mi na začátku trvalo než jsem se zorientovala a jsem ráda, že autorka nenudila popsáním dne v Paříži z Willémova pohledu. Některý pasáže byli nudnější, ale jak se člověk probojoval k závěru o kterej mu celou dobu jde... :-)

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Přeci jen jsem se odhodlala a do knihy se pustila a zas tak moc jsem nelitovala. Rozhodně se autorka vrátila k úrovni prvního dílu, i když kopírka tady taky proběhla. Příběh byl ale zajímavější a udělaly to asi i postavy. Je tam pár blbostí, kdy se postavy chovají naprosto debilně ale jinak je to příjemná oddechovka, která nikterak neurazí, pokud nečekáte příliš. Což u tohodle typu litaratury rozhodně nelze :-)

06.05.2015 1 z 5