Kirtans Kirtans komentáře u knih

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Dávám 4 hvězdy místo plného počtu za neskutečně nudných, prvních plus mínus 200 stran, už jsem chtěla knihu odložit, že tohle teda ne a trvalo mi neskutečně dlouho se začíst.. V hlavě mi šrotovalo několik verzí závěru a zápletky ale ta skutečná mě i přesto překvapila. Pak kniha dostala neuvěřitelný spád a za dva dny byla dočtená. Od ženy to byla jednoznačně nejlepší kniha jakou jsem četla, příběh propracovaný, nikde jsem nepostřehla nejasnosti, opravdu do detailu promyšlené. Konec jsem také viděla jinak ale zvolený závěr mě nezklamal...

29.12.2013 4 z 5

Dodíkovy pohádky z Lesního království Dodíkovy pohádky z Lesního království Michaela Dodo Dostálová

Knížku moc chválím, je napsána lehce a s vkusem... Styl psaní Vás nutí malovat hlasem a tak i ti co neumí číst moc nahlas budou mistři v poutavém čtení...

17.12.2013 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

První díl - jedna hvězda, druhý díl dvě hvězdy, třetí díl - dvě hvězdy... Začátek mohl být plus mínus o 200 stran kratší, ale byl to nejzajímavější díl, dělo se také něco jiného než jen orgasmy na povel a dokazování si vzájemného citu... Nikdy jsem však nečetla o natvrdlejší, naivnější a rozcapenější ženštině..

13.11.2013 1 z 5

Game Game Anders de la Motte

Maximálně spokojená, dostala jsem víc než jsem čekala... Angličtina v ději mi ze začátku nevadila, pak mi přišla celkem umělá a nakonec mi přišlo, že je jí tam pro čtenáře až moc (když vezmu v potaz, že jí mohou číst i lidé kteří neznají ani to málo). Výborně propracované, neočekávané, když už se člověk bál že to upadne, rozjelo se to znovu, nemůžu se dočkat dalšího dílu..

01.11.2013 5 z 5

Ostrov Antrax Ostrov Antrax Nelson DeMille

Začátek knížky vzbuzuje ohromná očekávání, leč v polovině odbočí spíše k dobrodružství, trošku křečovitý závěr ale celkový dojem dobrý..

18.10.2013 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Krásně napsaná kniha, jedna z mála která se mi četla neskutečně lehce a snadno (nemusela jsem se vracet a více zamýšlet).. Dala bych pět hvězdiček ale za některé přímo ohromné díry a nesrovnalosti, které mi dost vadili, ubírám na hvězdičce.. Kdyby kniha skončila před poslední kapitolou a obešla se bez vysvětlování byla bych možná spokojenější, i když někomu se možná právě ta poslední fáze líbila nejvíc.. Určitě si od autora přečtu i další kousky..

02.07.2013 4 z 5

Čáry Čáry Rjú Murakami

Kniha působí chvílemi jako seznam námětů na další knihy, tolik postav, které se jen na oko prolínají, každá má svůj osud a dějovou linku... Japonsko po téhle knize na mě působí jako ta nejsmutnější a nejneosamělejší země na světě, plná prostituce a násílí a nese jedno velké poselství: to co dáváme dětem se promítne celým jejich životem, každá rána, každé zanedbání se projeví o dost silněji...

24.06.2013 4 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Vynikající kniha. K autorovi jsem přistupovala skepticky, protože většina českých mladých autorů mi nesedla ale tady smekám klobouk. Neuvěřitelně vynikne rodný jazyk, tady bylo krásně vidět jak máme češtinu bohatou a že když není třeba překlad je to něco kouzelného. Líbilo se mi vykreslení charakterů postav, kniha měla spád, od první stránky až do konce šlape jako hodinky (jen jedna drobná věc mi na začátku neseděla a ta se nakonec vysvětlila tak aniž bych to po celou dobu očekávala)
Chvilku to závání dobrodrůžem i když krví se nešetří ale na celku to neubírá, jako prvotina je to skvělé, pokud v žánru do budoucna něco přidá, určitě si ráda přečtu..

21.06.2013 5 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Vždy když dám novou šanci spisovatelce ženě, tak si znovu a znovu uvědomím, proč vlastně ženy nečtu... Na mě zbytečná spousta slov a popisů, rozvleklé tempo, těžko uvěřitelné některé věci, psáno lehce naivně.. Od začátku člověk cítí kde bude zakopanej pes a závěr mě velmi zklamal.. Nejsem nijak zklamaná, že jsem knihu četla ale že bych po ní sáhla někdy znovu, to rozhodně ne..

13.06.2013 3 z 5

Díra v duši Díra v duši Tiffanie DeBartolo

Rozhodovala jsem se zda dát dvě či tři hvězdičky ale myslím, že na tři to nevytrhlo ani posledních zhruba 15 stran. Od začátku víte jak to dopadne (po pár stranách i způsob, jakým to dopadne), tak se nemáte ani moc na co těšit a nic není překvapivé, přitom by to mohlo být asi nejsilnější stránkou knihy.. Je to kýč, láska až za hrob s pár přisprostlými výrazy. Kdybych ovšem byla mladší určitě by se mi to moc líbilo..

31.05.2013 3 z 5

Pan S. – Erotická zpověď Pan S. – Erotická zpověď Emma Becker

Za 2 a půl... Ohledně žánru a tématiky to bylo fajn, konečně erotický román obsahující erotiku, ale jinak to bylo takové prázdné a dobrých 100 stran si mohla autorka odpustit..

15.05.2013 2 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Těšila jsem se a byla jsem opravdu hodně mile překvapena... Je to syrově napsaný, nepostrádá to logiku, hodně propracovaný děj, pořád vás drží v napětí a i když krapet tušíte, stejně mě závěr zaskočil..

Uprostřed knihy jsem byla rozčilená, protože jsem si myslela, že jsem něco přehlédla na začátku a zkoušela jsem se vracet abych to něco našla, ale asi jsem měla jen pocit..

Žádná hluchá místa, žádný happy end.. Jedna z nejlepších co jsem za poslední dobu četla..

03.05.2013 5 z 5

Hračka Hračka Sylva Lauerová

Nebudu hodnotit, protože jsem jí dočetla sotva do půlky, je to neuvěřitelná hovězina... Bohužel..

03.05.2013 1 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Dobře napsané, četlo se to skoro samo, jen mě zklamalo, že jsem od samého začátku měla tušení co se týče vraha a to tušení mě za pár stran dovedlo k vrahovi samotnému... Bylo ale zajímavé sledovat souvislosti jež vás v knize k němu zavedli, spousta náhod a zajímavostí...
Za čtyři a půl.. :)

01.04.2013 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Páni, tentokrát se s nikým King moc nemaže, krev cáká všemi směry, úmrtnost vysoká a spotřeba drog stejně tak. Po přečtení Temné věže jsem si říkala, že je to génius, ted si říkám kam až asi může jeho fantazie dosahovat. TO mi přišlo zdlouhavé, chvílemi dost nudné a pak přehnané, tohle je na svůj rozsah neuvěřitelně šlapající, ani vteřinu se nenudíte a i na tak velkou sbírku postav se v tom krásně orientujete. Byla to první knížka u které jsem v sobě zadusila tolik vzteku, že mi to přijde až nemožné, je to prostě napsáno skvěle, dala bych těch hvězdiček klidně deset.

20.03.2013 5 z 5

Boxer, brouk Boxer, brouk Ned Beauman

Parádní.. Vzrušivé, napínavé.. Krásně se četlo, (odpustila bych zhruba 20 stran kdy jsem se lehce ztrácela ve fašistických rozhovorech). Je tam toho spousta a plyne to tak nějak krásně samo a stále čekáte co dál, protkané humorem a nadsázkou. Těším se až vyjde od autora něco dalšího, protože na debut to bylo hodně dobré dílo..

05.03.2013 5 z 5

Hadi a náušnice Hadi a náušnice Hitomi Kanehara

No, na odpoledne kdy nic není v televizi to šlo... Ubíhalo, ale nic nepřineslo, za pár dní mi to uplně vypadne z hlavy.. Nemá to závěr - rozplývá se to do nikam..

02.02.2013 1 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Taková pohádka z červené knihovny.. Prvních 300 stránek si mohla autorka odpustit, byl to jen a pouze neustále se opakující stejně popisovaný sexuální akt, bez fantazie... Kdyby nepřišly ty zápletky týkající se taky něčeho jiného než sexu, byl by to opravdu odpad.. Ono snad na světě není nikdo koho by bavilo číst na téměř 700 stranách stále se opakující hádku o to kdo koho víc miluje..

Ana je vlastně naivní super žena, no řekněte sami, taky máte orgasmus když vám někdo co hodinu řekne: tak a ted se udělej?

První díl - jedna hvězdička

02.02.2013 3 z 5

Sorry Sorry Zoran Drvenkar

Neseděl mi styl psaní - možná to je těmi evropskými autory, ale věty jsou tak nějak strohé, jednoduché, nijak zvlášt obsáhlé a barevné, ze začátku si člověk myslí, že čte nějakou prvotinu. Docela mě mátlo obsazení postav, špatně se v nich orientuje a člověk se musí i kolikrát vracet aby se v tom vyznal (to může také ovlivnit více časových pásem).. Konec ale vše krásně a výstižně objasní, knížka ubíhá, nemá hluchá místa, pořád se něco děje a celkový výsledek je parádní...

29.01.2013 5 z 5

Smrt Zajdy Munroa Smrt Zajdy Munroa Nick Cave

Inu, asi jsem přečetla spoustu knížek které se opíraly o psychiku, přijde mi to trošku umělý a nevím proč, příběh nebyl špatný ale celé to vyznívá nemastně, neslaně, kdyby tam nebyl Zajda junior, je to uplně v háji, protože ten tomu dodává aspon toho citu... Rozhodně lepší dílko jak Oslice..

(knížky anglo-amerických autorů se fakt tragicky drží u čtení, člověk aby si u toho vylomil prsty, aby viděl všechny písmena, možná i to kazí dojem z četby)

24.01.2013 3 z 5