killy killy komentáře u knih

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

První díl trilogie je absolutní pecka. Přesně tohle chcete jako teenager číst... Napínavé, čtivé, originální, postapokalyptické téma... Chtěla jsem být jako ona! Moc se i líbil námět. Rozhodně doporučuji jak dospělým, tak i starším dětem :)

Heidi a její nové příběhy Heidi a její nové příběhy Marie-José Maury

Další díl plný úžasných ilustrací. Čtivá, jednoduchá kniha o rodině, přátelství a životě. Řekla bych, že tyto příběhy jsou ještě o fous lepší než v knize "Děvčátko z hor". Pohádky o Heidi by měla znát každá mladá slečna :)

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Marie-José Maury

Klasický a dojemný příběh holčičky z hor který nesmí chybět v knihovně malé slečny. Příběh o rodině, přátelství a naději. Navíc je kniha nádherně ilustrovaná, četla jsem ji s babičkou a nyní ji čtu dceři :)

Byla jsem otrokyní Byla jsem otrokyní Mende Nazer

Tuto knihu jsem začala číst z nudy, nakonec mě ale zaujala jako žádná jiná s podobným tématem. Brutální příběh dívky z primitivní vesnice, která se musí potýkat s neskutečným násilím a týráním. Čtivá kniha co nenudí, žádné zdlouhavé popisy nebo vysvětlování. Rozhodně zajímavé okénko do jiné, pro nás nepochopitelné kultury.

03.09.2021 4 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Kniha která patří neodmyslitelně do dětských pokojíčků už několik generací. Hrdinné pohádky o udatných bohatýrech a překrásných pannách jsou přesně to co chcete dětem číst.

Prvootec Prvootec David Vais

Nesouhlasím s místním názorem že je kniha špatná. Koupila jsem ji manželovi - absolutnímu nečtenáři - těsně před narozením syna. Knihu četl postupně, jak syn rostl. Byl nadšený, že někdo prožívá to co on. Že to někdo chlapsky řekne, jak to je, jaká je to pruda a štěstí zároveň. Pomohlo mu to zvládnout období nespaní i růstu zubů a teď jsme připraveni s láskou a věnováním poslat knížku kolegovi z práce :) Já za sebe doporučuji jako vtipnou podporu pro těžké první dny života s miminkem :)

03.09.2021 4 z 5

Revival Revival Stephen King

Jamie šel životem přesně tak jak by asi každej kluk a chlap jeho věku chtěl... Holky, kapela, večírky, chlast... Kdo by řekl, že ta cesta bude z velké části spojená s cestou reverenda Jacobse. Opět mě velmi zaujala povaha postav, posuny k dospělosti a zodpovědnosti které dělal Jamie i posuny k šílenství reverenda Charlieho... Finále je velkou Lovecraftovskou poctou. Musím říct, že jsem stále v knize hledala jednu věc, té jsem se ale nedočkala a proto hvězdičku dolů :)

Puls Puls Stephen King

Já prostě nevím co si o téhle knížce myslet.... Začátek je WOW!! úplná pecka, litá to ze všech stran, ani nedýcháte, říkáte si sakra co se stalo a proč a co ten kluk...
A pak přijde něco jako : Hm... Aha takže tohle... Jo... Hm... No to je trošku moc ne? Jakože Šaman ? Hm... No to už ale ne tohleto....
Prostě ta druhá půlka a obzvláště konec je propad úplně do jiné dimenze Kingova psaní.
Já prostě miluju první půlku téhle knížky... Ale měla tam skončit :D

03.09.2021 3 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Námět super, jen mi místy kniha přišla až moc dlouhá. Kapitoly s cikány mě moc nebavily... Billy i vedlejší postavy jsou celkem sympaťáci ale čtení bylo takové plytké, na Kinga až moc předvídatelné a místy zbytečně natahované. Hvězdička za konec.

Prokletá místa Čech a Moravy Prokletá místa Čech a Moravy Veronika Rubínková

Jsem z knihy velmi zklamaná, tajemná místa naší země to je moje parketa. Mrzí mě, že v knize je spousta nepodložených informací - aby jste mi rozuměli, chápu že se jedná o pověsti a mýty, ale spoustu z nich dle mého názoru vymyslela přímo autorka... Navíc u historických postav, které prokazatelně existovaly, chybí bližší popisy a informace. Kniha je celkově velmi zvláštně psaná. Za sebe doporučuji podívat se po jiné publikaci...

03.09.2021 2 z 5

Deník malého Minecrafťáka 6 Deník malého Minecrafťáka 6 Cube Kid (p)

Celou sérii knížek o Minecrafťákovi dcera (tehdy 7-9) doslova zhtlta. Koupila jsem 1. knihu i jako dárek pro jejího kamaráda (11) a ten nadšeně dokoupil i další díly. Pokud má něco přivést děti ke čtení, je to tato kniha. Minus je sympatický ňouma, prostředí Minecraftu cool a komiksová ichforma s ilustracemi zaručují úspěch. Rozhodně doporučuji, sama jsem se u knih několikrát zasmála. Škoda že už je konec....

03.09.2021 5 z 5

Deník malého Minecrafťáka 5 Deník malého Minecrafťáka 5 Cube Kid (p)

03.09.2021 5 z 5

Deník malého Minecrafťáka 4 Deník malého Minecrafťáka 4 Cube Kid (p)

03.09.2021 5 z 5

Deník malého Minecrafťáka 3 Deník malého Minecrafťáka 3 Cube Kid (p)

03.09.2021 5 z 5

Deník malého Minecrafťáka 2 Deník malého Minecrafťáka 2 Cube Kid (p)

03.09.2021 5 z 5

Deník malého Minecrafťáka Deník malého Minecrafťáka Cube Kid (p)

03.09.2021 5 z 5

Víla Amálka Víla Amálka Václav Čtvrtek (p)

Jako matka oceňuji krátké pohádky na dobrou noc, dobře srozumitelné i pro nejmenší děti. Pěkné ilustrace a klasika která k dětství prostě patří :)

Knížka Knížka Hervé Tullet

Hele tohle je prostě bomba :D Zatím pobavila mě, manžela, děti i každou návštěvu co k nám zavítá je to taková malá, hravá blbost co prostě chcete mít v knihovně... A nepřeskakovat!!! :D

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Co napsat a nespoilerovat.... :) Kniha ač je delší, odehraje se vlastně celkem rychle. Plíživé zlo z Marstenova domu vyčkává, jakmile se ale dostane ven, způsobí obrovskou vlnu (ne)smrti, která se nezastaví před ničím a nikým. Rozhodně jeden z TOP5 upírských příběhů. Překvapující brutalita a nevybíravost je Kingovy v tomhle období vlastní a pokud hledáte noční můry a mrazení v zádech, nezklame.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Kniha, která mě přivedla ke čtení. Moje první Kingovka. Můj první horor, který ze mě udělal milovníka strachu. Dokonale napínavé dílo, dodnes cítím tu atmosféru u Juda na verandě, dodneška si představuju pach vlhké zeminy, mrazí mě při vzpomínce na toho zatraceného kocoura, vidím klikatou cestičku houštím... Rozhodně doporučuji přečíst od Kinga právě tuto knihu i kdyby to měla být vaše jediná.