Víla Amálka

Víla Amálka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43364/vila-amalka-43364.jpg 4 51 6

V rozkládacím leporelu děti najdou obrázky oblíbených postaviček z televizního vešerníčku, který vznikl podle knížky Václava Čtvrtka Říkání o víle Amálce. Víla Amálka se tu setká s myslivcem Muškou, který má zálusk na srnečka, dědky Fujaváky, kteří přinášejí zimu, obrem Hrompacem, co si chce vzít vílu za ženu, panáčkem, který vyskočil z oříšku, zabloudivším beránkem Kudrnou, babkou, co touží po kráse, medvědem, co ho trápí blecha a dalšími. Děti si mohou podle obrázků samy hezky vyprávět.... celý text

killy
03.09.2021 5 z 5

Jako matka oceňuji krátké pohádky na dobrou noc, dobře srozumitelné i pro nejmenší děti. Pěkné ilustrace a klasika která k dětství prostě patří :)

666Jitka
25.08.2021 4 z 5

Další z takových jemných pohádek Václava Čtvrtka, ze kterých se staly oblíbené večerníčky. Vílu Amálku jsem si oblíbila, ale ještě více jsem měla ráda nezbedy Křemílka a Vochomůrku.

Kontryhelka
26.01.2021 5 z 5

Nádherný večerníček pro děti ve všech dobách. Pěkné kresby a milé vyprávění.

Orange8knihomol
13.02.2018 4 z 5

,,Vílu Amálku" jsme četli ve škole ve 2. třídě. Byla to velmi milá knížka. Doporučuji začínajícím čtenářům a čtenářkám.

petvet
04.05.2015 4 z 5

Kniha se čte pěkně :-) Děti v MŠ ji mají moc rádi, na pět hvězdiček to není, tak dávám 4*.
TV seriál je lepší ;-)

tyzik.cejka
27.04.2013 1 z 5

víla Amálka mne nikdy neoslovita večerníček je lepší