KillHurt KillHurt komentáře u knih

Chybný protokol Chybný protokol Martha Wells

Tak tady je děj opravdu jen okrajový. Od začátku do konce se jedná o čistou akci. Bohužel se to odráží i v kvalitě. Začátek mi přišel zmatený. Jakoby autorka už už chtěla postavy vrhnout do zběsilého tempa. Konec byl rázný a možná až překotný. První tři díly jsem přelouskal v rychlém sledu. Ten čtvrtý mě nějak ani neláká. Dám tomu čas.

30.12.2020 3 z 5

Proces změny Proces změny Martha Wells

Druhá kapitola z Robokatova nového života. ART je velkým oživením a podtrhává vývoj hlavní postavy. Bohužel samotný příběh není až tak kulervoucí. Jedná se o jednoduchou misi, která nezaujme ani nepotěší. Samotný Robokat neví, jestli má lidské postavy rád a nebo jsou mu putna. Takže si odškrtneme druhou misi, druhý díl a jedeme dál.

30.12.2020 3 z 5

Venom Venom Rick Remender

Venom je skvělá postava a Flash se jako jeho hostitel hodí výborně, akorát mi přijde, že dostal za uši od života víc než bylo třeba.

23.08.2020 4 z 5

Krvavé pohraničí Krvavé pohraničí Vladimír Šlechta

Neuvěřitelné, že máme takhle výborného autora high fantasy. Postav je přehršel, ale čtenář se v nich neztrácí. Každá osoba, každé místo i každá nestvůra má svou historii a účel. Nic není prvoplánové. Příběh místy spadá až do detektivky a v závěru, kdy vše zapadlo do sebe mi (už po několikráte spadla čelist). Už dlouho se mi něco nečetlo tak dobře. To že se zaseknu v noci u dobré knížky se mi stává pravidelně, ale že bych knihu dočetl a i přes brzkou ranní hodinu si vzal do ruky hned pokračování, jen tak obvyklé u mě není. Jak já se těším na další díly. Kvituji volbu vyprávění v přítomnosti při bojových scénách. Získaly tím na akčnosti a nevyhnutelnosti. Konečně nějaká fantasy, která neřeší likvidaci arcipadoucha. Pohraničí totiž řeší, co bylo po tom.

31.03.2020 5 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Murakami mě nikdy nelákal. Tato útlá knížečka pro mě byla dobrým navnazením na obsáhlejší jeho kusy. Děj ubývá velmi rychle a nenudí. Jako seznámení s autorovým style ideální. Co dál?

31.03.2020 4 z 5

Věčná svoboda Věčná svoboda Joe Haldeman

Čekal jsem, že dostanu příběh o boji proti Člověku. Ten se tam lehce zmínil a byl zbytečný. Jak stránky ubývaly, tak jsem si říkal, že dojde na další cestování do budoucnosti a skvěle vypointovaný kontrast s minulostí. Taky jsem se netrefil. V této fázi mě to trošičku začalo nudit a říkal jsem si "Do pr**le. O čem to sakra je?!" Závěr to zachránil. Skvělá pointa. Možná jen trošičku uspěchaná... No je to divné. Děj se vlekl a závěr byl uspěchaný. Ale jsem rád, že jsem si přečetl, jak to dopadlo se skvělými postavami z Věčné války, se kterou tento díl samozřejmě srovnání nesnese.

31.03.2020 4 z 5

Ocelový alchymista 8 Ocelový alchymista 8 Hiromi Arakawa

Autorka sundala rukavičky a opět přitvrdila. Dozvuk událostí z minulého dílu není vůbec hezký. Druhá část je lehce prohlubovací a zamotávací. Na scénu se dostávají nové postavy s novými příběhy.

Ocelový alchymista 7 Ocelový alchymista 7 Hiromi Arakawa

Díl nabitý hlavně akcí a spousty pěkných scén. Postavy se o něco víc prohlubují a opět nám autorka dokazuje, že její svět není zrovna pěkné místo. Na konci jsem si říkal, kdo je vlastně největším záporákem tohoto dílu?

Asterixova odyssea Asterixova odyssea Albert Uderzo

Nebylo to špatné a narazil jsem na pár svěžích nápadů. Bohužel absence Goscinnyho je citelná a vytratila se jistá svěžest. Přesto se jedná o kvalitní a vtipnou zábavu.

Asterix v Itálii Asterix v Itálii Jean-Yves Ferri

Cestu kolem Gálie miluju a jedna z mých prvních filmových vzpomínek je na komedii Tajný závod (1976), takže se mi autoři tématem trefili do vkusu. Jen ten konec je trošičku urychlený a bez větší pointy.

Asterix - Caesarův papyrus Asterix - Caesarův papyrus Jean-Yves Ferri

Je vidět, že noví autoři (Ferri a Conrad) se toho opravdu nebojí a zvládli výborně vypointovat takhle skvělou historickou konspirační teorii. Budu rád, když v tom budou takhle pokračovat.

26.03.2020 5 z 5

Asterix a Caesarův vavřínový věnec Asterix a Caesarův vavřínový věnec René Goscinny

Bývorně. Tady je nadsázka už mimo kategorie. Taky proč si neuvařit ragú z Caesarova vavřínového věnce, že? Výborné hlášky a skvělé vtipy s dobrou pointou.

Asterix v Helvetii Asterix v Helvetii René Goscinny

Další díl, který mám doma už od dětství. Vážně uvažuji o tom, že právě tento sešit se ve velkém založil o můj smysl pro humor. Některé hlášky cituji i po skoro 25 letech. Dnes je ten sešit opravdu notně ohmataný.

Asterix a Kleopatra Asterix a Kleopatra René Goscinny

Tak tohle je klasika nad všechny klasiky. Asterix a Kleopatra je tak zprofanovaný příběh (díky animovaného i filmového zpracování), že jde u některých lidí vysledovat, jak mají v sobě zakořeněné některé historické nepřesnosti, které vnímají jako fakta. Tento díl je vpravdě epický a vůbec se nedivím, že si ho filmaři vybrali k adaptaci.

Asterix a Gótové Asterix a Gótové René Goscinny

Nedokážu to popsat, ale tenhle díl mi přišel takový pošmourný jako by spolu zápolil Asterixův humor s Gótskou vážností a surovostí, i když po letech dokážu vidět světlé chvilky, tak pořád se Asterix a Gótové řadí mezi mé méně oblíbené díly, ale vím, že to není kvalitou. Asi mi jen nesedl příběh.

Čarodějova nevěsta 1 Čarodějova nevěsta 1 Kore Yamazaki

Fajn. Očividně pěkný a vypracovaný svět, který se nám odhaluje pouze postupně, stejně jako minulost hlavních hrdinů. To mám rád. První díl je jen nástřelem, který lehce zvládne uvést čtenáře do problematiky a nestřelit několik linek, které budou rozpracovány později a zakončeny tu v příštím díle tu v díle XY. Opět jsem se bál intenzivní srdcebolné romatiky. Naštěstí je dávkována formou postupného prohlubování důvěry a oddanosti. Dám nevěstě ještě šanci.

25.11.2019 4 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Opět obrat o 180°. Postav ubylo a příběh je více zaměřený na Willa, jeho první kroky na vlastním lénu a jeho první velký úkol. Do příběhu je přidáno trocha tajemna. Vše končí nervy drásajícím cliffhangerem. Divím se, že jsem po dalším dílu nehmátl hned po dočtení tohoto. Celá kniha jako vždy ubývala velice rychle a to i přes pár hluchých míst, které rád odpustím. Autor zvládá nenápadně čtenářům předkládat detaily o hraničářích i o historii celé země, čímž dokresluje celkový obraz svého světa.

08.11.2019 4 z 5

Bílý Láma Bílý Láma Alejandro Jodorowsky

Mysticismus není můj šálek čaje. Tady však nemůžu jinak než být nadšený, stejně jako u dalších děl Jodorowského. Kresba také nezklamala. Napsal bych toho víc, ale moc to nejde. Ono se to prostě musí přečíst.

08.11.2019 5 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Druhý díl by mohl být o poznání kratší. Děj se táhne i přesto, že hlavní postava běhá jak namydlený blesk po celém Londýně. Vedlejší postavy jsou nevýrazné a lehce zaměnitelné. Celá série má velké ambice. Tento díl však za prvním hodně pokulhává. Snaží se dokreslit atmosféru, to se však děje na úkor děje. První díl mě navnadil, tento mě odradil. Vše zachraňuje závěr, kde se objevuje pořádná akce a rádoby překvapivý závěr. Časem dám šanci dílu třetímu.

09.10.2019 3 z 5

Přineste mi hlavu poslíčka Willyho! Přineste mi hlavu poslíčka Willyho! Scott Adams

Nějak mi to nepřišlo vtipné. Nevím možná je to tím, že moje drahá maminka je odjakživa účetní v korporacích a vše beru jako normu. Možná mě to jen nebavilo. Fakt nevím.

31.08.2019 2 z 5