Asterix v Helvetii přehled

Asterix v Helvetii https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7647/bmid_asterix-v-helvetii-vsm-7647.jpg 5 163 163

Asterixova dobrodružství série

Dekadentní místodržitel ve městě Condatum nemilosrdně okrádá Řím na daních. Kvestora, který přijede na kontrolu, přiotráví, aby zdržel vyšetřování. K stonajícímu je přivolán druid Panoramix, který prohlásí, že kvestora dokáže vyléčit, jenže do léčivého nápoje potřebuje poměrně vzácnou přísadu - Leotopodium alpinum, neboli plesnivec, a ten se dá najít pouze ve vysokohorských polohách v Helvécii. Asterix a Obelix tudíž bez meškání vyrážejí na cestu.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Egmont (ČR)

Astérix chez les , 1970

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Asterix v Helvetii. Přihlašte se a napište ho.

Skallarix
06.04.2023 5 z 5

Jeden z nejlepších komiksových dílů Asterixových dobrodružství, které jsem četl. Srandičky z helvetských stereotypů a politiky, stejně tak z politiky římské (a nejen římské, mnoho paralel bychom mohli nalézt i dnes v té současné). Opět jeden z těch dílů, který umí dobře pobavit nejen mladší čtenáře - a možná i právě... Je tu dosti vtípků, které pochopí právě až dospělí.

FirstDaw8ID
06.08.2021 5 z 5

Další z velmi povedených dílů. Kresba se hodně posunula, vtípky baví a spousta je jich je lehce skrytých, jsou vážně chytré a to mě na těchto příbězích baví asi nejvíc. Číst to jako dítě, asi bych spoustu vtipů vnímal jinak nebo vůbec nepochopil.

Gordonlord
23.04.2021 3 z 5

Dobrá zápletka, humor postavený na orgiích a švýcarských stereotypech. Novinkou je, že mezi kladné postavy se vedle galů vůbec poprvé zařadil i Říman, který byl dokonce pozván k závěrečnému hodovnímu stolu v galské vesnici. Jsem rád, že jsou autoři občas schopni lehce porušit své stereotypy, protože systematika Asterixovych příběhů svádí snadno k tomu, aby do onoho zasmradleho stereotypu stejně lehce spadla.

Slovní hrátky a gagy jsou opět přítomny, i když ne v tak velkem množství jako u Zlatého srpu nebo předchozí Kleopatry.

Mezi nejpamátnější nápady patří hostinský, který každou půlhodinu vyřvával na své hosty "kuku" a oni museli obrátit přesýpací hodiny ve svém pokoji.

Pořád dobrá a zábavná Asterixovská... No nebojím se říci klasika.

Připravované knižní novinky (2. - 8. 3.)

02.03.2015

Kniha Asterix v Helvetii v seznamech