Khira Khira komentáře u knih

Příliš velké sousto Příliš velké sousto Meg Cabot

(SPOILER) Nesedel mi styl písania z pohladu tretej osoby. Skutocne som docitala druhy diel len kvoli tomu ci skonci Mina s Lucienom. Neakceptujem koniec. Alaric bol uz od prveho dielu nesympaticky a skutocne som cakala, ze Lucien s nim zatoci. Mina tak ako sa na začiatku prveho diela dobre uviedla do deja ako celkom sympaticka postava, tak v druhom diely by som jej najradsej zakrutila krkom. A potom si Luciena nechala pre seba.

09.05.2021 1 z 5

Hlad jako žádný jiný Hlad jako žádný jiný Kresley Cole

(SPOILER) A nech si kto chce co chce hovori, ja som to zrala. Novela bol velmi dobry uvod, aj ked Nikolaj a Myst mohli kludne mat samostanu knihu. Zlomilo ma prostredie - milujem Rusko a drsne prostredie. Lachlaina som naopak zrala hned v momente ako si doslova urve nohu. Niekedy boli sice obaja na palicu ale ja som sa dost bavila. Hlavne na tom Tescu. Valkyrie dotahovacky su v knihe osviezenim. Su to take male, krasne, zavisle straky.

07.04.2021 4 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Uprimne? Nechapem to. Na jednej strane to mal byt takmer presne moj typ dokonaleho hrdinu. Ja prasivcov proste zboznujem. Na druhej strane som pri citani nic necitila. A ked pisem nic, tak vazne nic. Ziadny pocit. Nula. Myslela som si, ze to bude mnou, mojim dnom, rozpolozenim, cimkolvek. Avsak hned v ten večer som siahla po knihe Ukradeny polibek a ano tie pocity tam boli. Teraz ale k hodnoteniu. Jednu hviezdicku davam za hlavneho hrdinu, ja by som si to tiez vybavila rucne. Drzal fasádu az do konca do knihy, takze druha hviezdicka za neho. Dean sa mi nepacil v ziadnej scene. Bol ako mastny flak. Proste ho nie a nie dat zo seba dole. Teda zo mna pocas citania. Dalsiu hviezdicku davam za hlasku o Melovi Gibsonovi. Ja toho chlapa milujem. Nikto ale ze vazne nikto nedokaze mat taky sialeny vyraz v ociach. Podobnost medzi nim a Vicom nevidim ale hlaska to bola dobra. Presne viem co tym autorka myslela. Za prečítanie urcite stoji, za poziciu v mojej osobnej top nie.

06.03.2021 3 z 5

Ďábel v kiltu Ďábel v kiltu Sue-Ellen Welfonder

Ta hviezdicka je vlastne len za dobru vedlajsiu postavu. Nechcem nikoho odradit ale stylu písania tejto autorky som na chut naozaj neprisla. Ked som preskocila celu stranu prekvapivo som o nic neprisla, kedze kym sa dej pohol v klude sa da preskocit aj 10 stran.

08.01.2021 1 z 5

Kořist Kořist Julie Garwood

Mile, predvidatelne, jemne, neurazi. Asi tak by som zhrnula tuto knihu. Parkrat sa o mna snad pokusali aj nejake emocie. Ku knihe sa asi nevratim ale v žiadnom prípade nepatri medzi brak.

03.01.2021 3 z 5

Království snů Království snů Judith McNaught

Jedno upozornenie pred citanim: Vyhradte si na knihu dostatok casu. Dej je velmi dobre spracovany, emotivny, takze akékoľvek kuskovanie deja vas oberie o zazitok. Uvod knihy bol u mna 50 na 50 na obe strany, jemne vyhravala Jennifer. Potom sa to brutalne zvrtlo, Royce ma uplne ocaril a drzala som mu palce az do konca. Bolelo ma to aj za neho. Bol naozaj uzasny. Jedna z najlepsie napisanych postav historickej romance. Jennifer by som na konci najradsej uskrtila a jemu sa hodila okolo krku. Jendoznacne plny pocet a klobuk dolu.

31.12.2020 5 z 5

Jednou a navždy Jednou a navždy Judith McNaught

Za mna plny pocet. Victoria bola naozaj zlaticko, Jasona zvladala priam skvele. Jasonov postoj bol v knihe pochopitelny, dobre vysvetleny co ma naozaj tesi. Neznasam umelo nafuknute pribehy. Bolo to uveritelne. Intriganku som si tiez oblubila, bol to majstrovsky tah. Za mna top

30.12.2020 5 z 5

Nebezpečné vyhlídky Nebezpečné vyhlídky Linda S. Howington

Opat kniha, ktora si odo mna zasluzi plne hodnotenie. Dobry namet, dobre napisane. Skvely hlavny hrdina a velke plus za hlavnu hrdinku, ktora ma bavila po cely cas. Bojovala tym co jej nechali a to bol dôvtip. Neviem ci sa ku knihe este niekedy vratim ale zasluzila si moju plnu pozornosť.

28.12.2020 5 z 5

Líbej mě, když spím Líbej mě, když spím Linda S. Howington

Ten sialenec si ma ziskal. Bol to hrdina podla mojho gusta. Stale je tu nieco co mi chyba v jej knihach. Nemozem sa toho pocitu zbavit. Hlavna hrdinka mi k srdcu neprirastla. A navyse som mala problem s vyssim vekom. Napriek tomu jedna z dobrych knih.

28.12.2020 3 z 5

Rodinná pouta Rodinná pouta Linda Howard (p)

Zane bol milacik. Ocenila by som sice viac zufalcov kt. by mohol zakrutit krkom. Ale ja som sa do neho zblaznila presne v rovnakom momente ako hlavna hrdinka. A potom to uz so mnou slo z kopca.

27.12.2020 4 z 5

Všichni muži královny Všichni muži královny Linda S. Howington

A taky to malo potencial. Neviem preco ale mam pocit, ze to u Lindy pisem casto. Napriek tomu ju nepovažujem za zlu autorku. Paci sa mi do akeho prostredia zasadzuje pribehy, aj niektore hlavne postavy ale tak zufalo to nedokaze dotiahnut do dokonalosti. Vyslovene sa mi nepacili intimne sceny medzi nimi. Evokovalo mi v mysli jedine slovo - na silu.

27.12.2020 2 z 5

Rodinné štěstí / Utajované skutečnosti Rodinné štěstí / Utajované skutečnosti Linda S. Howington

Ja uz som si tak nejako zvykla, ze tu lasku tam Linda hodi ako rucny granat pomerne na začiatku knihy. Myslim, ze kniha ma hlavne bavila, pretoze Joe uz bol znama postava a navyse kto by nechcel pilota. Avsak myslim, ze z knihy sa dalo vytrieskat omnoho viac, zatlacit na emocie, dodat tomu hlbku. Ale nebola to ani najhorsia kniha, ktoru som v živote čítala.

27.12.2020 3 z 5

Klid před bouří Klid před bouří Linda S. Howington

Pekne napisane. Knihu som precitala za par hodin a musim uznat, ze ma to vtiahlo. Dare byl malovravny hrdina avsak uz keď nieco zo seba vypustil stalo to za to. A navyse bol muz činu, s ktorym sa žiadna zena nemusi bat zostat v divocine. Prijemne čítanie, par veci, ktore by sa dali vylepsit sa vzdy najdu.

26.12.2020 3 z 5

Nečekej slitování Nečekej slitování Linda S. Howington

Neprisla som tomu pribehu na chut a ani postavam. Mozno skutočne preto, ze to bolo prilis kratke ako uz tu par ludi spominalo. Cakala som viac, dostala som malo. Ako lahka chuťovka to ujde.

20.12.2020 1 z 5

V síti lásky V síti lásky Linda S. Howington

(SPOILER) Podla mna velmi dobre napisane. Vsetci sme vedeli kto je vrah ale mne to nevadilo. Faith sa nezlozila pri prvom probleme a uznajme, ze jej autorka nalozila naozaj dost. Poradila si sama s rodinou, s bratom, s "ulicou" a vypracovala sa v živote na uroven, ktoru jej iste par ludi mohlo zavidiet. A nepotrebovala k tomu chlapa. Ale chcela ho. A to je jeden velky rozdiel za ktory ma autorka u mna v tejto knihe plus. Chovanie Moniky skutocne nechápem. V tomto pripade bola väčšia slapka ako Faith. Zachranila to u mna jedine ta jej posledna veta matke. To vazne pobavilo. Gray bol rozhodny, podla opisu fesak, aj nejaky charakter mal - urcite niekde. Napriek tomu som sa nevedela do postavy do hlbky zahryznúť a musim uznat ze jedna z mala knih kde mam radsej zensku postavu. Napriek tomu hodnotim velmi dobre. Mile,sem tam vtipne, ak vas neprekvapi, ze vrahom je záhradník alebo nejake ine takéto povolanie tak je to kniha pre vas.

19.12.2020 3 z 5

Pán touhy Pán touhy Kinley MacGregor (p)

Mne sa to pacilo. Smiat som sa nesmiala ale vtiahlo ma to do deja. Simon bol dokonala vedľajšia postava, take zbožňujem. Hlavna postava temny silny hrdina. Hlavna hrdinka bola bláznivá ale presne mi sedela na tu dobu. Malicko tomu nieco chybalo ale rada sa k nej vratim.

11.11.2020 4 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Za mna nic moc. Nestotoznila som sa ani s hlavnou hrdinkou ani s hlavnym hrdinom. Ona nebola moja salka kavy a z neho som na vetvy fakt nebola. Nebol to brak ale jednoducho to nebolo pre mna. Preto davam len dve hviezdičky ale nechcem odradit dalsich, kt. tomu mozno pridu na chut.

31.10.2020 2 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Najskôr som čítala knihu z pohľadu Avery. Hneď za tým z pohľadu Camerona. Musím uznať, že obe knihy boli veľmi dobre napísané z pohľadu oboch hlavných hrdinov. To sa často nestáva keďže príbeh už poznám.

14.05.2020 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Jedna z top kníh. Postavy si obľúbite skoro ihneď. A to takmer všetky, ktoré sa tu objavia. Prelínanie súčasnosti a minulosti je geniálny nápad. A odhalenie o Kapitánovi na konci ma fakt dostalo. O jednu menej dávam z toho dôvodu, že na konci som od Tate čakala, že mu to nedaruje tak ľahko. Ešte predtým ako sa dozvedela o co ide. Miles vedel ubližovať bez toho, aby vyriekol co i len slovo. Bolo to surové, plne emócií a je to určite jedna z kníh, ktoré si prečítam opakovane.

04.05.2020 4 z 5

Zimní nevěsta Zimní nevěsta Catherine Archer

Tristanovi život fakt naložil. Dávam 3 hviezdičky hlavne pre Tristana a jeho bratov. Hlavná hrdinka bola síce zo začiatku akceptovateľná, avšak ten koniec sa mi absolútne nepáčil. Nikto normálny by takú obetu nespravil a vlastne tým sa mi zhnusila.

02.05.2020 3 z 5