KetrinZel KetrinZel komentáře u knih

Mosty přes propast času Mosty přes propast času Ludmila Vaňková

Pro mě nejlepší kniha této autorky. Také obdivuji spojení historie s sci-fi.

23.04.2014 5 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

knihu jsem četla před lety, byla to první kniha od tohoto autora a byla jsem jí úplně okouzlená. Možná že dnes by mi to také přišlo rozvláčné, ale to spíš přináší naše uspěchaná doba.

18.04.2014 3 z 5

Tajemná síla slova Tajemná síla slova Valerij Vladimirovič Sineľnikov

Úžasná kniha, hra se slovy, příběh. Doporučoval ji Jaroslav Dušek a nezklamala mi. Měli bychom se tak jako on zamýšlet na smyslem slov a jít do hloubky.

14.04.2014

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Mě to zdlouhavé nepřipadá, je potřeba tomu opravdu porozumět a zpracovat, dostat to pod kůži, vzít to za své, aby s tím člověk mohl pracovat a i tak to nejde hned. Není to jen o těch větách, ale o změně postoje. doporučuji i jejich kurzy.

26.03.2014

Malevil Malevil Robert Merle

Myslím, že se to tak jeví díky současným rozšířeným fantastickým filmům, ale před těmi čtyřiceti lety to tak podle mne nebylo.

23.03.2014 5 z 5

Pohádky  (12 pohádek) Pohádky (12 pohádek) Božena Němcová

Mám vydání z roku 1912 "Mladým čtenářům vydává Jan Laichter, redakcí Václava Tille, VII. svazek Žeň z literatur. Obsahuje 5 pohádek: Alabastrová ručička, O princezně se zlatou hvězdou na čele, Dobré kmotřičky, Vděčná zvířátka, Potrestaná pýcha.

19.03.2014

Já jsem Já jsem Marta Foučková

Tato kniha mi před lety, když vyšla velmi ovlivnila i její autorka. Bylo to mé první setkání s duchovnem. Chystám se jí přečíst znovu, jak na mě bude působit s odstupem času. Tenkrát jsem byla nadšená.

13.03.2016

Ženské klenoty Ženské klenoty Maitreyi D. Piontek

Knihu jsem nakonec ani nedočetla. I konkrétní rady jsou vlastně nekonkrétní. Moc divná!!! Dala jsem jí z domu pryč. Jsou tam asi zářiče. Zajímal by mi názor i někoho dalšího, třeba i soukromě.

13.03.2016

Ženské klenoty Ženské klenoty Maitreyi D. Piontek

Naštěstí kniha není dlouhá, ale informace jsou rozvláčněné, nekonkrétní, dokola se opakující. Přijde mi to psáno americkým stylem - mnoho omáčky, že podstata v tom zanikne. Navíc se mi nelíbí její kritika všem různým terapeutům, kteří pomáhají ženám hledat samy sebe. Čekala jsem něco zcela jiného, ale ještě nemám dočteno.

29.01.2016

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Mě se to líbilo již od začátku. Naopak nemám ráda, když se děj rozjede příliš rychle.

24.01.2016

Soumrak bohů - Severské mýty a báje Soumrak bohů - Severské mýty a báje Helena Kadečková

Moc se mi nelíbila, asi jsem čekala víc.

03.06.2015

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Když jsem si přečetla, že patří mezi nejčtivější klasické knihy, tak jsem se dívala na komentáře. Pamatuji se, když jsem ho v mládí začala číst, tak mi právě odradilo množství pro mne neznámých výrazů. Ale jak tu čtu komentáře, tak s odstupem let se do ní opět dám a uvidím..........

21.04.2015

Souvislosti Souvislosti Zdeňka Jordánová

Moc prima, nezklamala, jako žádná z knih p.Jordánové.

28.12.2014

Jak je vidět, každý máme jiný vkus. Já jsem milovala řeckou mytologii. Poslední dobou jsem se začala zajímat o sever, probírám se encyklopediemi a hledám k tomuto tématu knihy, ale tahle mi nějak nejde přečíst, nebaví mi a stále ji odkládám. Takže ji ještě stále nemám dočtenu.

17.12.2014

Jonášův průvodce zdravou kuchyní Jonášův průvodce zdravou kuchyní Josef Jonáš

V dnešní době je již asi překonaná a zmizela v záplavě jiných kuchařek, ale v době svého vydání byla obrovským pomocníkem pro všechny, kteří hledali alternativní směry a své zdraví vzali do svých rukou.

16.11.2014 5 z 5

Přírodní léčba pro ženy Přírodní léčba pro ženy Josef Jonáš

Svého času jedna z nej knížek o ženách, ženství, léčení.

16.11.2014 5 z 5

Planeta tří sluncí Planeta tří sluncí Vladimír Babula

Také to byla jedna z mojich prvních sci-fi knížek. Pasáž o Xaverikovi, jak sedí na bedně a cpe se bombóny mi utkvěla v paměti. Ale také to, že sovětští-ruští kosmonauté byli ti správní a ty ze západu kuli pikle. Ale jinak jsem byla úplně nadšená.

15.11.2014

Soudní řízení na Epsí Soudní řízení na Epsí Richard Hans Wilhelm Funk

Knihu jsem četla před 25 lety, ale dodnes se pamatuji, jak moc se mi tenkrát líbila.

15.11.2014 5 z 5

Dějiny české mystiky - Legenda Karel Weinfurter (1. díl) Dějiny české mystiky - Legenda Karel Weinfurter (1. díl) Josef Sanitrák

Zajímavé, byly to také lidé a ne ikony.

06.11.2014

Muž v zástěře Muž v zástěře Achille Gregor

Jedna z knih, které mi doprovází celý můj dospělácký život. Vtipná a prima recepty.

02.11.2014