Ketrin.TR Ketrin.TR komentáře u knih

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Čas od času mám chuť na psychologické thrillery s tématikou domácího násilí a ani tento nezklamal. Neskutečné, jak se z milého a úžasného chlapa dokáže stát těžký sociopat a udělat vám pěklo ze života. Taky mě x krát napadlo proč Kristy něco neudělá a něco neřekne, ale člověk, který takovou situaci nikdy nezažil, může asi těžko soudit. Autorka perfektně pracovala s psychikou postavy a popisovala ji tak barvitě, až si člověk při čtení rval vlasy rozrušením. A to spojení "za zdmi" mě neskutečně bavilo. Nejen že nás nechalo nahlédnout za zdi tyranství, ale taky do vězeňského systému a na popravy smrtícími injekcemi...

31.01.2021 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Pořád čekám, kdy budu z téhle série odvázaná jako z Dvorů a ten pocit, že bez toho příběhu a postav nemůžu žít, se nějak nedostavuje... Zase mi extrémně dlouho trvalo než jsem se pořádně začetla. Příběh je hrozně natažený a zdlouhavý a než se začalo něco pořádně dít a děj mě nakonec pohltil, uběhla bezmála půlka knížky. Konečně mě začala pořádně zajímat dějová linka čarodějnic, která se postupně vplétá do samotného hlavního příběhu, a do které přibyla nová postava Elide. Stejně tak Lysandra mě neskutečně bavila, těším se, jak se tyhle dvě postavy dál vyvinou!

31.01.2021 3 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Příjemně čtivá YA knížka, svět vampýrů mě prostě baví! Postava Violet mi však trošku vadila; její neustálé kvílení a brečení mi brzy lezlo až ušima; nechat se unést vampýry je přece sen každé mladé holky! No ne?! :-D Naproti tomu výbušného, arogantního a namyšleného Kaspara jsem doslova žrala. Je ale asi znát, že knížku psala mladá autorka a na části pro web, protože některé situace byly tak divně ukončené, nelogické a nenavazovaly na sebe, a bylo jich tolik, až mi to začalo docela vadit. Stejně tak překlepy a chyby ve jménech postav dost rušily...
I tak se však těším na druhý díl, který nám prozradí víc o Proroctví!
Btw. Oslovení "Děvenko" mi po čase vyloženě lezlo na nervy, až mi to nedalo a musela jsem vyhledat originál. Takže koho to zajímá: girly. :-)

07.11.2020 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tak já vám nevím... Druhý díl mě konečně vtáhnul do děje, ale třetí to zase nějak zabil. Celá knížka byla hrozně utahaná, chyběla mi pořádná akce, zápletky a napětí, kterých jsem se toužebně dočkala až pomalu ke konci. Postava nového, drsného válečníka mě nadchla, ale to jméno?! Jako vážně nešlo nechat jeho originální jméno Rowan?! Celaeně se konečně podařilo objevit samu sebe a její sílu, takže jsem zvědavá, jak se její osud bude ubírat dál. Dějová linka s Chaolem mě však neskutečně nudila, až jsem se přistihla, že prostě jeho části nějak nevnímám. Už asi dva týdny mě na nočním stolku čeká čtvrtý díl, nějak se mu pořád vyhýbám, tak doufám, že mě bude bavit víc!

07.11.2020 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

První díl Aristokratky mě doslova nadchnul, takhle dlouho jsem se u knížky nenasmála ani nepamatuji! O to víc mě však druhý díl zklamal; na Kostce se vlastně nic nového neděje, vtipné scénky najednou postrádají nějaký humor a působí už dost ohraně, vyčpěle a někdy až nesmyslně. Takže do dalšího dílu se zatím rozhodně pouštět nebudu...

07.11.2020 2 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Začátek mi přišel krapet zdlouhavý; hodně myšlenek hlavních postav a žádný děj. Pak se to najednou ale přehouplo v něco, co vás drželo u stránek jako přikované; tak silně, že jsem měla problém knížku odložit ještě ve dvě ráno. Záporáka jsem odhalila o chvíli dřív než Lisa, dobře já!

- SPOILER -
Postava Marilyn mi nepřišla až tak moc důležitá na to, aby jí byly věnované samostatné kapitoly, zbytečně to knížku natahovalo. Možná měla čtenáře chvíli zmást, že ona je ten zlosyn? Stejně tak Simmon byl do příběhu vmontovaný úplně násilím a najednou tam pomalu přebral práci policie... Úplně nečekaně se z něj stal anděl - jen tak poskytnout někomu neznámému azyl se může stát asi opravdu jen v knížce :-D

Fáma Fáma Lesley Kara

Zpočátku mi trvalo se nějak začíst, ale pak se děj mile přehoupnul do napínavého čtiva a už jsem jenom lítala očima po řádcích. Záporáka jsem ke konci i trošku tušila, ale i tak mi rozuzlení vyrazilo dech, bylo to fajn čtení!

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

S druhým dílem jsem této sérii už konečně přišla víc na chuť a dá se říct, že jsem konečně zase zaplula do toho tajuplného světa protkaného magií, láskou, bojem a krví. Celaena mě jakožto postava neskutečně baví a těším se na její další dobrodružství. Přesto u mě ale pořád více vedou Dvory, jehož postavy jsem nosila v hlavě dnem i nocí...tak jsem zvědavá, jestli mě do takového stavu dokáže dostat i tato série :-)

12.09.2020 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Série s Dvory mně tak neuvěřitelně nadchla, že jsem dlouho neváhala a sáhla po prvotině této autorky. I když nechci srovnávat (a ani to nejde, když tohle začala psát v 16 letech!), tak mi dlouho trvalo, než mě knížka vtáhla a zatím z ní nejsem tolik oslněná. Postava Celeany se mi však líbí; je drsná, krvežíznivá a zároveň plná smutku a bolesti. To vše vyvažuje její krásný humor, který mě prostě baví. Série má však spoustu dalších dílů, takže se těším kam se to dál posune a jaké zápletky, tajuplná místa a magická stvoření na mě čekají dál!

První První Kiera Cass

Poslední díl téhle sladké serenády mezi A+M+A hodnotím asi jako nejlepší, konečně se do "přecukrovaného" děje vloudily taky nějaké "slané" zvraty. Konec nabral na otáčkách, možná až trochu moc zbrkle v porovnání s tím v jakém tempu a klidu knížky plynuly. I tak si ale pořád stojím za tím, že autorka prostě vůbec nevyužila ten super potenciál příběhu, dalo se to tolik rozvést a zavést čtenáře do zcela jiného světa!

07.08.2020 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Milá a sladká romance pokračuje, okruh kandidátek na korunu se zužuje, ale naše hrdinka America zůstává. Nějak mě v tomhle díle nebavila; pořád se stavěla na hlavu, chvíli si hrála na uraženou, chvíli na šťastnou, chvíli na rebelku... No trochu mi pila krev a očividně nejenom mě :-) Milostný trojúhelník je taková klasika, ale America ho svým chováním a nerozhodností pozvedla do takových výšin, až jsem doufala, že se na ni oba kluci vyprdnou, protože si nezaslouží ani jednoho. Konec knížky se toužebně rozjel a dostal trochu spád, tak jdu honem na další díl! :-)

Selekce Selekce Kiera Cass

Příjemná, sladká jednohubka. Ač je knížka poměrně jednoduchá a já už taky nepatřím do cílové skupiny, i tak jsem si čtení užila. Jediné, co mě mrzí je, že i když má knížka super potenciál, tak ho autorka úplně nevyužila. Dalo by se tam vymyslet tolik super zápletek a nechat čtenáře, ať se hlouběji ponoří do světa, který vymyslela! Nové uspořádání světa, rozdělení společnosti na třídy, narušitelé....to vše vám navodí pocit, že se knížka blíží stylu Hunger Games nebo Divergence, ale takovou hloubku toto vyprávění mít nejspíš nebude. I tak se ale těším na další díl jak malá holka!
P.S. Obálka je vážně skvostná, tak jemná a sametová, že jsem knížku snad nikdy tolikrát neošmatlávala jak tuhle :-D

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Konečně další knížka od paní Klevisové! Příběh nás tentokát z dalekého severu zavádí zpět do našich luhů a hájů; a to doslova. Kouzelné Beskydy, kam autorka děj tentokrát zasadila, jsou tak úžasně popsané, že úplně cítíte tu vůni pastvin při západu slunce, zatímco sedíte na zápraží staré a půvabné horské chaloupky. Rozjezd je trošku pomalejší, seznámení se všemi účastníky příběhu mi přišlo tentokrát mírně rozvláčnější, ale pak knížka dostane obvyklý spád a vy jen koukáte Bergmannovi přes rameno a snažíte se sami přijít na to, kdo může v tak malebných koutech vraždit. Opět marně, v tomhle prostě nejsem dobrá a vždycky jsem napnutá až do samého konce :-)

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Jednou za čas mám prostě "chuť" si přečíst zase něco s tématikou koncentračního tábora a tentokrát na řadu přišlo Mengeleho děvče. Ve spoustě příběhů se s Mengelem setkáváme většinou jen při selekci po příjezdu vlaku, tento příběh nás však zavádí mnohem dál; až za samotnou pomyslnou bílou plentu, kde se krutý lékář nebojí z lidí dělat pokusné králíky. Těžký a emotivní příběh plný bolesti, strachu, utrpení ale také lásky a naděje vám prostě zůstane v hlavě.

26.07.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moje oblíbená autorka, jejíž knihy jsou prostě záruka dobrého čtení. Děj knížky je tentokrát zasazený do doby totalitního Československa a přibližuje nám další historii jedné české rodiny. Střídání kapitol mezi otcem a dcerou bylo zajímavé a líbilo se mi jak se děje mezi sebou proplétaly, až se nakonec spojily v jeden. Knížka nabízí působivou charakteristiku hlavních postav, ale tak nějak musím říct, že mi k srdci nepřirostli. Ačkoliv je knížka opět hodně čtivá, popisný děj tak nějak pozvala plyne a čtenáři nějaké výraznější zvraty nechystá. A to mi tam možná trošku chybělo.

23.06.2020 4 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Potřebuješ se zbavit stínů minulosti? Tak o tom napiš knihu! Stejně jako to udělala Bellamy, aby zjistila kdo zabil její sestru. Vcelku dobrý nápad do doby, než se díky jejím vzpomínkám spustí celý řetězec událostí; od výhružek přes fyzické útoky až po další vraždění. Sandra Brown opět perfektně smíchala prvky detektivky s romantikou, což se sakra dobře čte. Hvězda dolů je za ten pomalejší rozjezd.

09.06.2020 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Ale tak dalo se to... Námět nebyl nikterak originální, zápletka taky neměla ten očekávaný wow efekt, ale i tak mě rozuzlení bavilo. Žena z kajuty mě však bavila a vtáhla do děje mnohem víc.

30.05.2020 3 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Tento díl mě tentokrát moc neuchvátil. Začátek je šíleně zdlouhavý, nezáživný a trvalo mi hrozně dlouho než jsem se do toho pořádně ponořila. Davidovo seznámení se s případem a přehrabování se v papírech a denících po Frankovi je úmorně dlouhé a trvá pomalu do půlky knížky. Pak se příběh konečně toužebně rozjede a je to opět ten starý, známý a napínavý, někdy občas zase klasicky přemrštěný, děj. Při vyústění zápletky a Frankova zmizení mi tam trošku chybělo nějaké to ´wow´- něco co by mě posadilo na zadel. Nějaký další díl si zase ráda přečtu, ale po tomhle si dám od Tima trochu zase oddech.

09.05.2020 3 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Za mě to nebylo zase tak špatné čtení. Ač mi byla hlavní postava značně nesympatická a na novinařinu se svým šíleným, depresivním a neurotickým chováním hodila asi jako já na patologa, díky tomu vlastně vznikla celá zápletka. Jen škoda že zauzlení příběhu nebylo víc propracované, dalo se z toho vytáhnout mnohem víc. Přirovnání k novodobé A.Ch. je těžce odvážné a jejím příběhům to nesahá ani po kotníky, knížka mi spíš hodně připomínala Dívku ve vlaku.

08.03.2020 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Upřímně? Tahle knížka pro mě bylo jedno velké utrpení. Asi nejsem cílová skupina spisovatele, ale Prvok se mi vcelku líbil, tak jsem sáhla po další Hartlovině. A zklamání. Knížka postrádá nějaký děj, jenom sleduje a popisuje každodenní činnosti několika lidí během jednoho roku. Jak už tu bylo párkrát psáno pode mnou - rozvláklý, nezáživný seriál typu Ulice, tentokrát v psané podobě. A je mi smutno z toho, jestli tohle má být skutečně kus naší top literatury? Asi to opravdu zrcadlí vkus naší konzumní společnosti...

08.03.2020 2 z 5