Ketrin.TR Ketrin.TR komentáře u knih

Ta druhá paní Millerová Ta druhá paní Millerová Allison Dickson

A mě se to líbilo! Chvilku trvalo než se člověk do znuděného života bohaté paničky zakousnul, ale pak už to frčelo. Nějak jsem netušila kterým směrem se příběh bude ubírat, proto jsem byla krásně překvapená jak to autorka navlíkla. Pravda, v reálném životě si nedovedu představit jak by to fungovalo, ale proč ne? Za mě fajn, lehko-thrillerové čtení. Co vy, komu vlastně patří váš život?

01.02.2022 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Tenhle příběh už trošku ztratil na strašidelnosti, ne však na kvalitě. Darcy Coates umí prostě krásně vyprávět, děj nabere okamžitě na tempu a perfektně vás do sebe vcucne. Jediné co mi v této knížce chybělo, byl popis domu, tak jak to prostě umí jen ona. Nějak jsem si tentokrát vůbec nedokázala představit kde se to vlastně odehrává, a možná i to přispělo na ztrátě tajemna. Díky dětským hlavním hrdinům jsem spíš měla pocit jak když jsem se vrátila do časů Správné pětky, i tak mě ale příběh moc bavil.

01.02.2022 4 z 5

Rockové tango Rockové tango Monika Wurm

Tak tohle mě doslova rozsekalo. Podle obálky jsem teda čekala pro mě ne moc kvalitní literaturu stylu "Božský bastard" apod., ale naštěstí jsem se šeredně pletla. Netušila jsem čím může autorka zaplnit oněch 430 stránek a ještě aby to nebyla nuda, proto jsem byla úžasně překvapená co za super čtení se z toho nakonec vylouplo. Jo, pro někoho to je moc nereálná fan fiction, ale proč ne? Děj je vcelku předvídatelný (ono toho taky docela hodně práskne samotná anotace), ale jakým způsobem zpracovaný? Autorka dokázala vykouzlit úžasně čtivý příběh mezi dvěmi naprosto odlišnými lidmi; slavným, arogantním rockerem a milou, nevýraznou sestřičkou z nemocnice. Brilantně provádí jejich vztahem, který prochází mnoha změnami a je jako na houpačce. Vývoj charakterových vlastností a emocí je úžasný, tahle knížka vás donutí smát se, smutnit a vypustí vám v břiše obrovský roj lechtivých motýlků. Jo, a taky si sakra pobrečíte, což se mi u knížky už hodně dlouho nestalo. Za mě super a ráda se pustím do dalšího dílu!

27.01.2022 5 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Zezačátku jsem měla pocit, jak když jsem se vrátila na stránky série Selekce, tady naštěstí autorka dovedla lépe a záživněji psát a popisovat. Lehce oddechová knížka, která nikoho neurazí a zvláštním pojetím nastiňuje kolonizování nových zemí. Nechybí zvraty, intriky a nečekané situace. Tak nějak ale nemám chuť číst další díly z pohledu dalších dívek, protože mám neblahé tušení, že se bude spousta věcí opakovat, takže si prozatím vystačím s dílem prvním.

25.01.2022 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

No tak to byla BOMBA! Vůbec jsem netušila co od knížky vlastně čekat, na seznamu "must read" jsem měla Kariku už hodně dlouho a jen co jsem knížku viděla v knihovně, ani vteřinu jsem neváhala. Když vypravěč najde ve starém bývalém blázinci chorobopis jednoho pacienta, byl to teprve začátek a ani já netušila kam mě příběh vláká. Zatáhl mě až do pohoří Tribeč, nenápadné vrcholky, které však uvnitř skrývají mystické, pekelně děsivé tajemno. Příběh je nadupaný tíživou a deprimující atmosférou, protkaný takovými zvraty, že se druhý den bojíte jít sami do lesa! Knížka mě doslova pohltila, až jsem si sama na internetu pak hledala různé informace a do tří do rána koukala na videa nadšenců, kteří se v horách rozhodli taky strávit noc... Vřele doporučuji, tohle byla fakt pecka!!!

13.12.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Tak jsem se postupně dopracovala k Robertově sérii s Kate, první díl jsem bohužel nějak přeskočila, ale nevadí. Erika a její vyšetřování nasadila laťku hodně vysoko, možná proto mi chvilku trvalo se začíst. Pak už ale Bryndza rozbalil svůj typický, detektivní thriller a oči mi po stránkách jen svištěly. Jeho styl psaní má spád a drží v napětí do poslední chvíle. Mlhou zahalená vodní nádrž byla fantasticky popsaná, úplně se hodila do našeho chmurného, podzimního počasí. Za mě super, těším se na další!

13.12.2021 4 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

Už žádné skrývání, utíkání - teď bude hon na Melvina! Pokračování super thrilleru, který vás zase nenechá spát. A hlavně konečně se víc rozjede Absalom a to až do takových rozměrů, že by nás to v prvním díle vůbec nenapadlo kam se až příběh dostane. Téhle autorce fandím a těším se na její další čtení!

08.11.2021 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Řekla jsem si, že počkám, až vyjde celá série, že to vydržím. Haha, pěkně naivní, jakmile jsem v knihovně spatřila hřbet téhle krásky, už jsem s ní utíkala domů. Rozjezd knížky byl, jak už mnohé recenze naznačují, poměrně pomalý a docela náročný. Hrozně moc informací a vysvětlení, ve kterých se čtenář docela ztrácel. Pak se ale děj rozjede takovým tempem, že bichli nejde odložit! Tentokrát Maasová vykouzlila svět, který je podobný tomu našemu, ale všechny ty mobily, motorky a počítače vložila do rukou tak roztodivným stvořením, až se vaše fantazie divoce roztočí na plné obrátky. Měniči, archandělé, vlci, démoni, čarodějnice a mnoho dalších jsou do příběhu tak dobře zasazeni, až máte pocit, že je zítra ráno potkáte na ulici. Příběh je šmrnclý lehce detektivní zápletkou, což mě ohromně bavilo. No a romantiše linka? Tohle hate love podání prostě musíš číst! Drsnej, namachrovanej anděl a proti němu polovíla, která si rozhodně nenechá nic líbit. Ty vtipné scénky, později okořeněné super flirtem, jednoduše chceš! Příběh vás donutí se smát, áchat, vztekat a plakat v takových salvách, že ke konci jste doslova emočně vycucaní. Těším se na další pokračování jak malá holka!!

08.11.2021 5 z 5

Nemůžeš mě milovat Nemůžeš mě milovat Julie Garwood

Julie Garwood je prostě sázka na jistotu! Mám od ní hrozně ráda její historické příběhy z Vysočiny, z přítomnosti je tohle asi moje druhá knížka a bylo to super. Jen bych tam možná přidala trošku víc emocí, přijde mi, že hlavní postavy ten vztah, ač byl žhavý, prožívaly tak povadle. Za mě fajn oddechovka, která se přečte raz dva! Až bych taky chtěla být svědkem nečeho nekalého, aby mě zachránil takový fajný, pěkný agent! :-)

08.10.2021 4 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Wow, tak to byla pecka! Po knížce jsem v knihovně sáhla, protože mám ráda, když se děj odehrává u vody. A teda že to bude takhle sakra hluboká a studená voda jsem teda nečekala! Autorka nás seznamuje už na první pohled se zvláštní rodinou bez otce. Postupně odkrývá temnou minulost, která rodinu postihla, a tak úžasně vystihuje strachem a hrůzou protkané dny, až i mě z té knížky bylo úzko. Asi nikdo z nás si nedovede představit jaké to je mít za manžela sadistického vraha. No, díky téhle knížce a úžasnému autorčinu vyprávění už lehce tuším... Knížka mě tak dostala, že jsem do knihovny hned běžela pro další díl, takže vřele doporučuji!

08.10.2021 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Tak to byla paráda! Zpočátku jsem taky měla problém rozplést minulost a současnost, ale jakmile do sebe začalo všechno zapadat, člověk se od knížky nemohl odtrhnout. Byla děsivá, smutná, napínavá, hororová a neskutečně čtivá! Hodně příjemné duchovno, které ve vás zanechá zajímavý zážitek, díky kterému se neskutečně těším na autorčinu další knížku!

01.09.2021 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Krásná exkurze do jedné malé, blíže nejmenované dědiny, kde autorka krásně vykreslila charakteristiku postav, ve které mnozí mohli poznat ať už sami sebe, tak svoje sousedy. Zpočátku jsem měla trošku problém se zorientovat v postavách kdo je kdo a kdo ke komu patří. Co byla však bomba bylo nářečí, ve kterém autorka knížku pojala. Zvostal, pout, furt pryč, musijou... Tak strašně moc mi to připomnělo moji babičku a její krásné nářečí, které jsme každé léto se sestřenkou tak rády používaly!

01.09.2021 4 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

V knihovně jsem po knížce sáhla čistě kvůli obálce a jaké bylo překvapení že se vlastně spíš jedná o YA v thrillerovém hávu. Což nebylo vůbec na škodu, děj vás okamžitě vtáhnul do děje a autorka rozehrála těžce napínavý krimi příběh, který lehce okořenila romantikou. Prostě super! Přečteno za dva dny, to se prostě nedalo odložit, těším se až zabrousím na nějaké její další knihy!

28.06.2021 5 z 5

Tajemství Tajemství Julie Garwood

Julie Garwood je prostě sázka na jistotu. Ač jsou její skotské příběhy jako přes kopírák, jednou za čas si na jejích knihách s radostí smlsnu. Na jedné straně překrásná, drzá Angličanka, na straně druhé mohutný, svalnatý, arogantní a panovačný skotský zeman. Nesnáší se a přitom se vlastně milují. To prostě chceš číst! Jo, něco je trošku moc jednoduché a něco zase přemrštěné, ale tohle je přesně ten typ knížky, u kterého prostě vypnete a nepřemýšlíte.

13.05.2021 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Knížka nás přivádí do staré, opuštěné vesnice na islandský ostrov, kde se tři přátelé rozhodli zrekonstruovat starý dům na turistickou ubytovnu. Nikdo z nich však netuší co všechno je tam čeká... Bohužel ani jedna z postav mi moc nepadla do oka, věčně se jenom dohadovali a Líf byla opravdu na facku. Jejich trápení v promzlém domě střídají pasáže o psychiatrovi Freyrovi a jeho osobní příběh, kdy se mu před několika lety ztratil syn. Přestože mě jeho kapitoly moc nebavily, to, jak se poté spojily s příběhem tří přátel na Hesteyri bylo fajn. Asi jako všechny ostatní, tak i mě dost mrzí, že spousta věcí nebyla na konci vůbec vysvětlena a závěr ve vás zanechá hodně otázek. I tak to byla ale fajná duchařina, možná místy trošku přemrštěná, takže celkový dojem za tři hvězdy.

12.05.2021 3 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Tak kde začít? Svět upírů, démonů a čarodějnic není ničím novým, ale příběh mě hodně zaujal. Skrývá v sobě velký potenciál na různé zvraty a scény, ale bohužel mě zklamalo, že toho autorka vůbec nevyužila. Celý příběh se neskutečně vleče, hustě popsané stránky ubíhají hodně pomalu a vy vlastně čtete jenom proto, aby se v knížce začalo konečně něco dít a vy to neprošvihli. Když konečně přijde vytoužený zvrat, tak než se stihnete zaradovat, příběh opět sklouzne do unylého tempa. Romantická linka čarodějnice Diany a upíra Matthewa se mí líbila, takže tohle je splněno dokonale. Kdo by netoužil po velkém, silném a charismatickém upírovi, že? :-) Druhý díl mám rozečtený už několik měsíců a nejsem schopna se do něj pořádně zakousnout, bohužel si zachovává pomalé a těžkopádné tempo, tak snad to někdy přelouskám, protože pak se těším na seriál. Asi o to víc, že ho všichni chválí mnohem víc jak knihu...

12.05.2021 3 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Mám čtecí krizi, tak jsem sáhla po knížce, od které jsem naprosto nic neočekávala. A taky že jsem od ní nic nedostala, myslím, že tohle se asi ani nedá nazývat literaturou. Nicméně věřím, že svoje čtenářky si to najde. Knížka prostě nemá děj, stránky plní jenom jeden sex za druhým. Na všech možných místech, které už předem očekáváte. První sexuální scény člověk zhltne, pak je ale přeskakuje protože jsou opravdu jako přes kopírák. Hádka, roztrhlé kalhotky či blůzka a následný divoký sex proložený poměrně silně vulgárními slovy. Zajímalo by mě jakou ženskou rajcuje, když jí chlap při sexu řekne že je špinavá coura a ať drží nevymáchanou hubu?? Dvě hvězdy dávám jen díky Bennettovým kapitolám, jeho myšlenky mě docela pobavily, stejně tak některé dialogy.
Tak a teď hurá číst zase něco co není brak :-)

23.03.2021 2 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Zase další super knížka, tahle autorka mě prostě baví! Svým lehkým a rychlým stylem psaní během pár stránek opět rozehraje napínavý příběh, tentokrát mezi sousedy v jedné ulici. Poklidný život na maloměstě naruší vražda jedné atraktivní ženy a sousedé si musí dát setsakra dobrý pozor, aby jejich tajemství nevyplula na povrh. Protože nikomu se najednou nedá věřit!

12.02.2021 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Achjo, to bylo krátké! I když jsem zase aspoň na chvíli navštívila Velaris a byla nablízku Feyre, Rhysandovi a dalším, chtěla bych ještě. Víc dohadování, víc vtípků a jo, víc lechtivých scén :-) No, hold si musím počkat! Knížka byl takový dovětek ke třetímu dílu, a přestože ho tak nějak pomyslně uzavřel, na druhou stranu nám připomíná, že je spousta věcí nedořešených. Smrtelné královny, nepokoje v táborech Illyrijců... A pak jsem taky zvědavá jakým směrem se ubere Nesta a Elain, obě sestry mě totiž neskutečně baví. Tak honem, ať už je další díl!

31.01.2021 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Téma starých, zlověstných domů protkaných hrůznou historií mě prostě tak baví! Do sídla rodiny Carrowů na mořském útesu poprvé nakoukneme při prohlídce, kdy nás sympatická Remy provádí po tajemných zákoutích a seznamuje nás s jeho hrozivou minulostí a přízraky, které prý v domě bloudí dodnes. Jejich popisy a tragické osudy mě ohromně bavily. V momentě, kdy se v domě skupina nadšenců rozhodně strávit dva týdny plné zkoumání důchů a paranormálních jevů, se děj roztočí a totálně vtáhne čtenáře do víru tajemna a záhad. Pohodové seance, vyvolávání duchů a běhání po domě s kamerami se samozřejmě zvrtne takovým způsobem, že jsem měla strach jít ve tři ráno na záchod. Autorka umí tak perfektně vykreslit hustou a strachem naplněnou atmosféru, že ty zvuky z knížky prostě slyšíte za dveřmi vašeho pokoje! Pravda, konec bych taky trošku upravila a méně osladila, ale i tak se strasně těším na její další počin!

31.01.2021 5 z 5