Ketfl Ketfl komentáře u knih

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Hlavní postavou příběhu je Troy Brennan, kterého v Bostonu každý zná. Jeho zesnulý otec byl velkým mafiánským bossem, ale Troy vykonává spíše funkci Uklízeče. Máte problém? Troy vám ho pomůže za nějaký ten slušný obnos vyřešit. Jediné, co Troy nedokáže vyřešit je fakt, že si musí vzít holku, o kterou vůbec nestojí...

Sparrow Raynesová je obyčejná holka, která žije s problematickým otcem. Její život není ničím zajímavý, tedy alespoň dokud do jejího života nevtrhne Troy, kterého je nucena si vzít. Její život i velké sny tím vezmou za své. Nebo tomu tak není? A proč si ji vlastně Troy rozhodl vzít za ženu?

Tento příběh mě neskutečně bavil. Ano, mělo to nějaké svoje drobné mouchy, ale jinak se Shen opět podařilo vytvořit naprosto dokonalý příběh s absolutně úžasnými (a otřesnými) postavami, takže mě celé dílko natolik pohltilo, že jsem opět měla problém knihu odložit.

Hlavní postavy byly naprosto skvěle vykreslené. Sparrow nebyla rozhodně žádná chudinka. I když byla donucena si vzít mafiána, tak se nebála Troyovi postavit a nenechala si od něj nic líbit. Troy byl prvotřídní zmetek, který o novou ženušku sice nestál, ale nikdo jiný mu na ni nesmí sáhnout. Kolikrát udělal nebo řekl takové věci, až jsem měla chuť mu dát jednu pěstípřímodonosu. Ale v závěru si nebudeme nic nalhávat, děvčata! Která z nás by si tohohle sexy Ira nezamilovala? Já teda rozhodně ano! Tahle dvojice mezi sebou měla skvělou chemii a ty jejich rozhovory a hlášky mě fakt neskutečně bavily.

Příběh měl pár drobností, které jsem moc nepochopila. První byl ten důvod, proč si Troy měl Sparrow vzít. Také mě mrzelo, že hlavního padoucha jsem tipla relativně hodně brzy, ale nejvíc mi na tom vrtalo hlavou, že Troy si o něm nezjistil žádné informace. Přitom měl informace o všem možném a pokud ne, nelenil si je získat, aby měl na všechny nějakou páku. Ještě když evidentně informace o hlavním padouchovi nebyly zrovna utajené.

I tak si ale kniha zaslouží to nejvyšší hodnocení, protože mě doslova pohltila a nemohla jsem ji pomalu dát z ruky. Za mě excelentní příběh a moc se těším na další díly ze série.

30.05.2023 5 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Knihy Vi Keeland mi v poslední době (na rozdíl od knih Penelope Ward, které mi připadají čím dál tím víc slabší a slabší) vždy vykouzlily úsměv na tváři. A kniha Pozvánka není výjimkou. Dle anotace působí příběh sice poměrně průměrně, přesto nabízí hned celou řadu zajímavých prvků, které knihu pozvedly do úplně jiných výšin. Příběh mě doslova vtáhl a stránky se mi jen míhaly pod rukama. Autorce se podařilo vytvořit také neskutečně sympatické hlavní postavy, jejichž životní příběhy jsem absolutně hltala a jejich vztahu fandila. Jediné mínus vidím v tom, že kniha je zařazena jako erotický román (což je uvedeno i na obálce knihy), ale tento příběh bohužel příliš erotiky nenabízí. Na poměry Vi Keeland je jí tady opravdu až nečekaně málo. Jedná se spíše o sladký, romantický příběh s dávkou dramatu, ale šťastným koncem, jak je u autorky známo. Vi prostě svůj rukopis nezapře. Každopádně příběh jsem si neskutečně užila a opravdu doporučuji k přečtení.

08.05.2023 5 z 5

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

V druhém díle série si autorka připravila pro čtenáře doslova pohádkové prostředí. Téma knihy a vztah mezi princeznou a bodyguardem se může jevit otřepaně, ale musím uznat, že se toho autorka chopila skvěle a za mě se jedná v tomto tématu o jednu z nejlépe napsaných knih. Příběh mě chytl od první stránky a nepustil mě do té poslední.
Vývoj vztahu hlavní dvojice trval 4 roky, takže je to taková slow-burn romance v kombinaci s enemies-to-lovers. Ale bože, ta chemie mezi Rhysem a Bridget? Neskutečně jsem si to užívala - ty jejich rozhovory, hádky, ale i postupný vývoj vztahu. Myslím, že nejedna čtenářka si Rhyse totálně zamilovala. Když tenhle mrzoutský a zádumčivý bodyguard někdy projevil svou měkkou stránku, hned jsem měla úsměv na tváři. Až jsem si říkala, že snad taky potřebuju takového bodyguarda.
Bridget mi jako princezna byla neskutečně sympatická a celý ten příběh jsem si díky těmto dvěma postavám opravdu užila. Autorka si sice libuje v trochu vulgárnějším oslovování a trochu ponižujícím jednání u některých sexuálních scén, až jsem občas koukala, ale tady mi to přišlo rozhodně lepší než u předchozího dílu.
Celkově mi přišel příběh neskutečně dobře propracovaný, všechny postavy měly v příběhu svou roli i místo, a dokonce i některé vyústění zápletek pro mě bylo překvapující. Něco jsem úplně nečekala, nebo mě překvapilo, které osoby v tom byly zainteresované, takže jsem moc spokojená, že kniha nebyla úplně předvídatelná.
Za mě skvělé počtení, které jsem si moc užila a rozhodně tedy mohu doporučit!

13.04.2023 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Hned na úvod musím říct, že autorka má opravdu úžasný styl psaní a kniha se čte skoro sama. I přesto jsem ale mírně zklamaná, protože větší část příběhu se neděje skoro nic zajímavého. Snad polovina knihy je založena na niterných myšlenkách a rozpolcenosti hlavní hrdinky, kdy neví, na kterou stranu se má přiklonit. Samozřejmě v rámci děje je to logické, ale přesto bych očekávala něco trochu víc. Také je znát, že autorka příběh napsala především pro mladší čtenáře, což je na jednu stranu trochu škoda, protože je díky tomu všechno až moc umírněné. Autorka přitom vymyslela opravdu velkolepý příběh, ale tato umírněnost celé dílko trochu snižuje. I veškeré interakce mezi Kivou a Jarenem byly hrozně plytké, a nakonec to byl Caldon, koho jsem si v tomto díle oblíbila nejvíc a chemie mezi ním a Kivou mi přišla zajímavější než mezi Kivou a Jarenem. Závěr knihy ale nabízí neuvěřitelnou řadu zvratů, kdy vám nezbývá nic jiného než otáčet stránku za stránkou, abyste zjistili, jak se celý příběh bude vyvíjet. Vývoj některých událostí jsem vůbec nečekala, takže o překvapení také není nouze. Věřte mi ale, že některé postavy budete nenávidět až do morku kostí! Kdyby se celá kniha, nebo alespoň větší část, nesla v tomto tempu, tak by to byla neuvěřitelná bomba. Takhle je to za mě lepší průměr. Ale moc se těším, co přinese další díl.

08.03.2023 4 z 5

Přiznání Přiznání Kristen Callihan

Na příběh Brenny a Rye jsem se neskutečně těšila. Jak by taky ne, když jsme byli svědky jejich handrkování (ale také úžasné chemie) již od prvního dílu této série. Mě osobně příběh chytl od první stránky a nepustil mě až do té poslední. Líbily se mi oba životní příběhy hlavních hrdinů a také jsem měla radost, že jsme konečně měli možnost nahlédnout pod pokličku jejich nešvaru. Přiznám se ale, že jsem od toho všeho čekala i tak nějak víc. Také mě už krapet rozčilovalo chování Brenny, která pořád vztah s Ryem odmítala. Rye byl přitom takový miláček, až jsem měla chuť jí ho ukrást!
Přes tyto drobné nedostatky se ale i tak jedná o naprosto dokonalý příběh, který vás okouzlí a příběhy hlavních hrdinů doslova zhltnete za jeden, dva večery.

Takže pokud máte chuť na skvělou romantiku s dávkou pikantnosti z hudebního prostředí, tak tady rozhodně nesáhnete vedle. Já si knihu moc užila.

Doufám, že se brzy také dočkáme příběhu o Whipovi, bubeníkovi a posledním členu kapely.

05.03.2023 4 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Ač přirovnání knih ke knihám jiných autorů nemám moc ráda, tady se přiznám, že jsem se nechala nalákat na přirovnání ke knihám SJM, kterou fakt miluju. Do knihy jsem tedy šla s enormním očekáváním, ale naštěstí bylo rozhodně naplněno, ne-li ještě víc.

Hlavní hrdinka Brexley si žije v blahobytu, dokud díky své lehkomyslnosti neskončí v nejhorší vězenici Halalház, která se také nazývá "Dům smrti". Brexley tu zažívá doslova peklo na zemi a já si takhle nějak představuju opravdu drsné vězení. Brex mi bylo neskutečně líto a všechno to násilí, týrání a další šílené věci jsem s ní naprosto prožívala. Ale! Ve vězení je s Brex zavřený také Jason Momoa (Warwick Farkas, samozřejmě). Chemie mezi touhle dvojicí byla taková, že se úplně divím, že to vězení nelehlo popelem. Bože, to byla fakt síla. Veškeré dění mezi nimi jsem si naprosto užívala. I vedlejší postavy byly super. Hlavně Opie s Mrňouskou, ale také Kek s Druidem. Ty jsem si fakt zamilovala. Celkově byl příběh neskutečně zajímavý, bavila mě opravdu každá jednotlivá stránka a nemohla jsem se vůbec odtrhnout, protože mě zajímalo, co se dozvím dál. Závěr knihy samozřejmě končí totálním zvratem a láká na další díl, kterého se dočkáme snad zase na podzim. Ach to čekání! Ale kniha rozhodně stojí za to. Já jsem moc nadšená a těším se na pokráčko.

16.01.2023 5 z 5

Rivalové Rivalové Vi Keeland

Moc pěkný příběh. Líbilo se mi téma, mezi hlavními hrdiny byla žhavá jiskra. Celkově mě ten příběh o dvou znepřátelených rodinách moc bavil, jak jsem se začetla, nemohla jsem knihu odložit. Oba hlavní hrdinové opět řešili i svoje osobní a rodinné problémy. Příběh Westona byl tedy samozřejmě o dost smutnější, bylo mi líto, že ho rodiče takhle hnusně využili a jinak o svého syna nestáli. Člověk se pak nemůže divit, že svoje problémy řešil tak, jak je řešil. Epilog s vánočním stromečkem mi ale vykouzlil úsměv na tváři. Pěkné.

07.12.2022 4 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

Jsem nadšená, že jsem mohla znovu nahlédnout do životů všech hrdinů ze série Off-Campus a podívat se, jak si žijí po pár letech od skončení jednotlivých dílů. Páry v příbězích řešily běžné problémy ve vztazích, autorka to vše ale pojala docela dost vtipnou formou. Upřímně, tu panenku bych teda dostat nechtěla. :-D Každý příběh měl něco do sebe a zakončení v podobě příběhu Wellsky a Garretta? To byla fakt taková třešnička na závěr. Moc se mi to líbilo. Skvělé. Až je mi smutno, že už je opravdu konec.

21.11.2022 5 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Kniha je opět mile napsaná, odpočinková. Přiznám se, že mně styl psaní této autorky dost vyhovuje. Ale tentokrát jsem byla trochu zklamaná. Nějak mi vůbec nesedly ty hlavní postavy. Elara mi přišla absolutně nemastná neslaná, ničím mě neoslovila. Myslela jsem, že když chce být učitelkou, tak třeba využije svou lásku k dětem aspoň na tom táboře. Ne, nic. Opravdu absolutně nezajímavá postava. Dále chemie mezi hlavními hrdiny byla doslova nulová. Lásku jsem jim nezbaštila ani tak na vteřinu. Konec byl pak ke všemu ještě šíleně urychlený. Za mě tedy zatím nejslabší díl. Sice to bylo mile napsáno, ale číst znovu nebudu. Hodnotím i přesto vysoko, protože se to četlo skoro samo. Dala bych 3,5 hvězdičky.

13.11.2022 4 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

Tak tohle bylo přímo dokonalé počteníčko. Jsem absolutně nadšená. Příběh měl dokonalý spád, tempo, čtenář nemá ani vteřinu prostor k tomu, aby se začal nudit. Hlavní dvojice, siréna Callie a vílí král a Handlíř v jedné osobě, to byla panečku dvojka. A ta jiskra, panebože ta jiskra mezi nimi! Takovou skvělou romanci jsem dlouho nečetla. Úplně jak kdybych tam stála s nimi. Především to vysvětlení, proč Handlíř musel Callie opustit a vrátil se až po 7 letech... říkám vám, že srdce mi z toho buší ještě teď, jak to bylo nádherný. Část zápletky se v ději vyjasnila, ale jsem si jistá, že nás čeká ještě parádní jízda. Příběh jsem si opravdu užila od první do poslední stránky a s napětím vyhlížím pokračování.

Velký potlesk taky patří nakladatelství, protože kniha je dokonale přeložená a korekce je opravdu na jedničku s hvězdičkou. Tento typ textu mi neskutečně vyhovoval. Četlo se to fakt samo. Nádhera.

27.10.2022 5 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Druhý díl se nese trochu v jiném duchu, než díl první. První díl spíš takový srdceryvný, ale tento byl plný akce. Střídání pohledů různých postav a postupné odhalování pravd mě dost bavilo. Je fakt, že jsem si chvílemi i říkala, že se to trochu táhne, ale v závěru má Sarah vše do detailu vymyšlené, aby to dávalo smysl. Tohle na jejích knihách zbožňuji, že jsou naprosto dokonale vyšperkované a vymyšlené do nejmenších detailů. Dost čtenářů kritizuje erotiku v ději. Je fakt, že jsem taky občas koukala, ale na druhou stranu mně ta erotika zase tak nevadí. Přiznám se ale, že mi celkově byla možná víc sympatická linka kolem Ruhna. Kdo je agentka Den jsem tedy bohužel věděla už na začátku, protože sleduji různé zahraniční grafiky a kreslíře fan artů, takže jsem se trochu vyspoilerovala už dopředu, ale vůbec mi to nevadilo a moc se těším, jak se ten vztah bude rozvíjet v dalším díle. A teď se dostávám k tomu hlavnímu, a to je ten konec. Jako vážně? Čekala jsem všechno možné, ale tohle opravdu ne. Prostě to pro mě byl totální šok a jsem úplně hotová z toho, že teď budeme muset kdovíjak dlouho čekat na další díl. Celkově jsem si knihu maximálně užila a moc se těším na pokráčko.

Ale abych jen nechválila, musím teda vytknout šíleně špatnou úroveň korekce knihy. Zakoupila jsem eknihu, která už je dle mého mínění opravdu za dost vysokou cenu, a je fakt plná šílených chyb (typu "vyděl") a různých překlepů. Navíc to je teď nějaká novinka, že slova končící na -ie se neskloňují? Sofie, Amelie, selkie... vůbec jsem to nepochopila a četlo se to opravdu hrozně. Moc mě to mrzí, ale v tomto směru to byla veliká bída a člověka to za ty peníze opravdu zamrzí.

21.10.2022 5 z 5

Polib mi dortík Polib mi dortík Helena Hunting

Tak tato kniha mi neskutečně přišla vhod. Úžasně napsáno, vtipné hlášky a dialogy, rozkošná ústřední dvojice. Blaire mi přišla neskutečně sympatická se svými hláškami, nadýchanými šaty a promyšlenými cupcaky. A Ronan? To byl prostě sexy hipsterský, pokérovaný dřevorubec. Čtení jsem si užila od začátku do konce, bylo to bez zbytečného dramatu, ale moc moc pěkné.

08.10.2022 5 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

No, byla to taková jednohubka, nebudeme si nic nalhávat. Těžko se i hodnotí, protože celých těch 263 stránek byl spíše takový rozjezd pro to, co nepochybně přijde. Ale četlo se to dobře. Zaujalo mě to. Uvidíme, co tedy přinese další díl.

16.08.2022 4 z 5

Dokonalé léto Dokonalé léto Kasie West

Typická westovka. Jednalo se o hezký oddychový příběh. Hlavní hrdinka Avery mi byla sympatická, měla dobrý smysl pro humor. Líbilo se mi, jak se snažila najít sama sebe. A taky její vztah se sestrou Lauren. Taková milá kniha určitě potěší i starší čtenářky a ne jen náctileté. Mně se to líbilo.

05.08.2022 4 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Tak tohle mě fakt chytlo. Skvělý rozjezd nové série. Zajímavé prostředí Sicílie, italština, jídlo, hlavní postavy čarodějky a démoni. Emilia byla zpočátku pěkná naivka, ale líbila se mi její kuráž. Její rozhovory s Irou mě neskutečně bavily. Taková ta hate to love romantika, to je něco pro mě. Kniha končí samozřejmě tím nejzajímavějším a já jako tedy nutně potřebuji další díl! Skvělé, moc se těším, co se na nás chystá dál, asi to bude pořádný peklo.

18.07.2022 5 z 5

Říše neřesti Říše neřesti Meghan March

Vždycky takové čekání a pak šup a je zase přečteno, ach jo! Nicméně absolutně jsem si to užila. Skvělé zakončení série a ten nádherný happyend na konci mi přímo vykouzlil úsměv na rtech. Kniha mě i překvapila v tom, kdo byl Ještěrka. Měla jsem různé tipy, ale tohle by mě opravdu nenapadlo. No, četlo se to prostě celé skoro samo, jen škoda, že to nebývá trochu delší. Těším se na další tvorbu od této autorky.

29.06.2022 5 z 5

Král Král Devney Perry

Temná romantická série... No, já nevím, ale to temno jsem tam zas tak úplně neviděla, nebo mám minimálně o temnu jinou představu, každopádně nevadí. Příběh byl fajn, detektivní zápletka sice bude roztažená do dalších dílů, takže čtenář odpovědi nezíská a může tak dál přemýšlet, kdo by to mohl udělat. Sama jsem zvědavá. Hlavní postavy byly super, Bryce se mi fakt líbila. Nebála se, řekla svůj názor - prostě fajn hrdinka. Navíc mezi ústřední dvojící skvěle fungovala chemie, jen za mě by tam klidně mohla být trochu víc rozepsaná ta erotika :-D. Ale líbilo se mi to. Jsem zvědavá na příběh Genevieve a Isaiaha.

16.06.2022 4 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Tento díl se mi líbil, stejně jako díl předchozí. Hlavní hrdinka mi byla víc než sympatická, nerozpakovala se říct spoustu věcí na plnou pusu a to se mi líbí. Chvíli jsem jí nezáviděla to rozhodování - Will nebo Cole? Ale dopadlo to k mé spokojenosti. Pěkná kniha, hezky se četla, děj se odehrává v zajímavém prostředí hor a ani mi nevadí ten sníh, i když už se nám konečně blíží léto. Moc pěkné, těším se na další díl.

02.06.2022 4 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Tato autorka prostě píše naprosto čtivě. Tahle kniha mě fakt bavila, hlavně tedy ze začátku. Pak už mi to jejich chování trochu lezlo krkem, jak se nemohli rozhodnout, zda se teda milují nebo ne, a proto jednu hvězdu ubírám. Ale celkově jsem si čtení této knihy užila. Sam bych opravdu za sestru nechtěla. :-D

23.05.2022 4 z 5

Když jsme si věřili Když jsme si věřili Sarina Bowen

Příběh Belly a Rafea se mi velmi líbil. Oceňuji, že se konečně taky objeví kniha, kde mužská postava není za totálního borce, který má na svém kontě bezpočtu žen. Mě to bylo opravdu sympatické, takového chlapa bych taky brala. Naopak Bella byla v tomto příběhu dračice a nemile se jí to vymstilo. Za mě to byla docela zajímavá zápletka. Celkově jsem si příběh poměrně dost užila, zase se to hezky četlo, nemám co vytknout. No, budu se těšit na příběh Lianne.

02.05.2022 4 z 5