Ketfl Ketfl komentáře u knih

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Já tomu musím dát pět hvězdiček, i když ten kluk byl absolutní šílenec. Upřímně, trochu jsem byla v šoku, že se děj odehrává na střední škole. Nepřečetla jsem si totiž anotaci a dle názvu a obálky jsem si prostě myslela, že to bude něco o mafii (třeba na styl Meghan March). Takže jsem byla docela překvapená. Trochu mi to taky připomínalo knihy od L. J. Shen - ta taky umí napsat takové odporné charaktery postav, že by se jeden divil. Ale na druhou stranu mi to přišlo prostě neskutečně čtivé. A ten závěr? Zase si akorát nadávám, že jsem to četla a nepočkala na případné další díly. Protože to zase skončilo v tom nejzajímavějším, samozřejmě. Snad se tedy brzy dočkáme pokráčka.

09.11.2022 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Haku znám, už jsem ji viděla párkrát na youtube a musím říct, že je to opravdu takové živočišné. No, každopádně to byl jeden z důvodů, proč jsem si tuto knihu musela přečíst. Přiznám se, že jsem na tohle téma v knize ještě nenarazila. Co se týče hlavních postav, tak mužská část z Nového Zélandu byla skvělá. Bože, taková banda vtipných, ochranitelských, pořádných kusanců. To byl sen, až jsem si přála být hlavní hrdinkou. A Alex? No, jé jé, to byl chlapák! Lily mě ze začátku někdy docela štvala, až jsem si říkala, jestli je ta holka vůbec normální? Ale později vyjde najevo, co stojí za důvodem jejího chování a přiznám se, že o tom, co jí je jsem také ještě nečetla. Nechci více prozrazovat, abych někomu nepřekazila zážitek z knihy. No a Ben? Tomu bych flákla. Kniha se jinak četla přímo úžasně, byla to nádherná romantika, jen škoda toho urychleného konce. Ten by zasloužil ještě trochu dopracovat. Jinak nemám co vytknout, určitě si velice ráda přečtu další knihy od autorky.

10.10.2022 4 z 5

Dokonalá hra Dokonalá hra Vi Keeland

To teda byla ale pitomá situace, do které se hlavní dvojice dostala. Nezávidím. Každopádně četlo se to pěkně. Říkám si akorát, že možná do toho příběhu mohly autorky zakomponovat trochu nějakou minulost, přeci jen se Presley s Levim určitě znala od mládí, když Tanner byl do Presley zamilovaný od 8. třídy a od střední spolu chodili. No, nevadí. I tak to byla opět fajn jednohubka od této dvojice. Těším se na další knihu.

22.09.2022 4 z 5

Dej šanci mně Dej šanci mně Whitney G. (p)

Téma knihy je teda naprosto a totálně otřepané, něco podobného jsme četli asi všichni už několikrát, ale musím uznat, že se to zase četlo úplně samo. Jedná se o friends to lovers romanci, kdy chlap radí nejlepší kámošce, jak randit a balit jiné chlapy, ale nakonec se zamilují do sebe. Je ale fakt, že Whitney má dar to napsat tak čtivě, že jsem měla opravdu problém se od knihy odtrhnout. Prostě a jednoduše se mi to fakt líbilo.

19.09.2022 5 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Mně se kniha líbila. Hlavní hrdinka Audrey Rose měla opravdu zvláštní koníček. Dost mě zaujalo, že se autorka nerozpakovala napsat to dost krvavě. Ale četlo se to opravdu samo. Hlavně ty rozhovory mezi Audrey Rose a Thomasem, ty mě opravdu bavily. Kdo je Jack Rozparovač čtenář pozná sice docela brzy, nebo alespoň určitě tipuje, ale nevadí. Těším se na druhý díl.

14.08.2022 5 z 5

Anti-přítel Anti-přítel Penelope Ward

I tuto knihu vydala autorka v době covidu, takže je na hodně podobné úrovni jako kniha Muž mých snů. Opět se to hezky četlo, příběh se mi líbil. Je to spíš taková hodně velká oddychovka, než kniha, na kterou budete myslet ještě příští týden, ale na to jsme od této autorky zvyklí. Svůj účel to splnilo. Dost jsem se mohla vcítit do hlavní hrdinky, protože sama mám teď malé miminko. Ale na rozdíl od Sunny je můj chlapeček úplně zdráv, čímž chci říct, že si vážím toho, že autorka do děje zakomponovala i takovéto postižení. Zatím jsem na to totiž v žádné knize nenarazila. Jediné co, tak mi vrtá v hlavě to slovo lůno. To je tak zvláštní. Hlavně v té chvíli, kdy v knize dojde na nějaký rajc a pak se ozve: "nic není lepší než tvoje mokré lůno." To pak chvíli mrkáte a přemýšlíte, jestli vůbec na světě může existovat chlap, který by tohle řekl. Ale tak nevadí. Lůno nelůno, bylo to fajn.

27.07.2022 4 z 5

Rozzlobený bůh Rozzlobený bůh L. J. Shen

No to byla síla! Jak už to u této autorky mívám, tak pro mě to byla kniha plná odporných lidí. Jako vážně, u spousty scén jsem si říkala, že to snad ani není možný, aby se ty postavy takhle otřesně chovaly. Ale jinak celkově můžu říct, že se mi to mega líbilo. Od začátku je tak nějak patrné, co se Vaughnovi asi stalo, i když jsem sama sobě namlouvala, že to snad bude něco jiného. Bohužel nebylo a byl to fakt hnus. Není se tedy čemu divit, že to člověka takhle poznamená. I když mi z těch postav bylo kolikrát úplně zle, jak se k sobě strašně chovaly, tak v závěru mě tento díl ale bavil nejvíc. Ta jiskra mezi Vaughnem a Lenny byla skvělá. A ten epilog? Opravdu moc moc pěkné.

08.07.2022 4 z 5

Oheň mezi námi Oheň mezi námi Brittainy C. Cherry

Byla to zase síla, co si budeme povídat. Nevím, jak to tato autorka dělá, ale od jejích knih se nemůžu absolutně odtrhnout, i když témata, o kterých píše, rozhodně nejsou úplně jednoduchá a veselá. Tady toho bylo hned několik, nad čím se mi úplně lámalo srdce. Logan to neměl rozhodně jednoduché, vyrůstat v takových podmínkách - no, člověk se nemůže divit, co se z něj stalo. A Alyssa? Musela hodně milovat a musela umět hodně odpouštět. Každopádně kniha rozhodně stojí za přečtení, stejně jako první díl.

17.06.2022 5 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Pokud chcete opravdu nenáročnou, ale zároveň milou a odpočinkovou knihu ke čtení, pak je tato autorka přesně to pravé pro vás. Já bych ten její styl psaní přirovnala k jízdě ve vlaku. Hezky si to jede svým tempem, občas vidíte nějaký pěkný barák nebo se někde pasou kravičky, tak je to jůů, pak možná přijde nějaký ten jeden tunýlek, tak je 20 sekund vzrušení a pak už jste v cíli. Je to příjemné, milé, fajn, ale až si za pět minut půjdete už po svých starostech, tak celou tu cestu vypustíte z hlavy. A takhle je to pro mě i s touto knihou. Líbila se mi, fakt skvěle se to četlo, trochu vzrušení tam taky proběhlo (příklad ten jeden tunýlek), pak to hezky skončilo a život jde dál. Pokud se člověk nechce zbytečně stresovat a odpočinout si u milé knihy, tak je to správná volba. Druhý díl si určitě ale také nenechám ujít.

20.01.2022 4 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Milá kniha, ač předvídatelná, tak odpočinková. Mě se to líbilo, hezky se to četlo a srdíčko si chvíli zaplesalo. Obě hlavní postavy mi byly celkem sympatické a při nahlédnutí do života slavných jsem vždycky ráda, že jsem úplně obyčejný člověk. Sice je to kniha pro mladší čtenáře, ale za mě docela fajn.

03.11.2021 4 z 5

Milovaný soused Milovaný soused Penelope Ward

Tak tohle byl moc hezký příběh. Já osobně jsem se moc těšila na to, jak to s Chelsea bude dál poté, co jí opustil Elec. A musím říct, že s Damienem si určitě nepohoršila, to je jasné. :-D
"Víš, proč to s ním nevyšlo? ... Protože Bůh tě stvořil pro mě."
Příběh jsem si mimořádně užila, byla to krásná, romantická a oddychová jednohubka. Hlavní postavy si nešlo nezamilovat a k tomu dvojice psů, no za mě opravdu velká spokojenost. Těším se moc na další knihy.

06.09.2021 5 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

(SPOILER) Příběh Ellie a Greye mě opravdu dostal. Bylo to radostné i bolestné, veselé i smutné, ale hlavně plné naděje, že lepší zítřky vždycky přijdou. Protože i v těch nejhorších a nejtemnějších dnech, při tom největším pádu dolu vždycky víte, že to dno jednou přijde a jediná další možná cesta je zase ta nahoru, do světla.
Přiznám se, že jsem si pěkně poplakala. Hlavně v té první části, ale chladnou mě rozhodně nenechala i ta druhá část. Vztah Ellie a Greye se mi líbil, pěkně se doplňovali a dokázali se vzájemně podržet v nejtěžších chvílích života.
"Když se topíš, topím se taky."

Největší hrdinkou pro mě ale byla Karla. S ní se život opravdu vůbec nemazlil a chování jejích spolužáků bylo otřesné. Přiznám se, že mě tohle vždycky strašně mrzí, když vidím, jak jsou lidi schopní se k sobě navzájem chovat. I přesto všechno to zvládala, opravdu neskutečně silná osobnost.
V ději jsem tedy narazila i na pár nesrovnalostí a mrzelo mě, že některé záležitosti nebyly plně dovysvětleny, ale nevadí. I tak jsem si příběh opravdu užila (v rámci možností). Opravdu ve mě zanechal hlubokou odezvu. Moc se mi líbilo to zakomponování vážky. Doufám, že od autorky se u nás objeví další knihy. Příběh Shay a Landona bych si také velice ráda přečetla.

16.05.2021 5 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

(SPOILER) Opět úžasný příběh od Elle, který jsem si mimořádně užila. I přesto, že se mi zdál příběh Taylor a Conora nejslabší, i tak si dle mého názoru zaslouží (a právem) plný počet bodů. Líbilo se mi, že jednou taky hlavní hrdinka nebyla jako proutek. I když se mohlo to stěžování na její postavu jevit už otravně, mě to zas tak nevadilo, protože jako bych se slyšela sama. Já jsem taky věčnej komentátor svojí postavy. Kniha měla jednu velkou vadu, kvůli které bych ji autorce nejraději reklamovala, a tou je Pablo Prasobar! Jako upřímně, od minulého dílu se těším na prase, který v závěru prostě vůbec nedostanu, to je velké zklamání! No, co se dá dělat, že jo. Nicméně příběh se mi líbil, klidně bych ho ukončila po přiznání Conora, ta další zápletka s Taylor už být ani nemusela, ale chápu, proč to autorka zmínila. Jinak nemám co vytknout. No, doufejme, že se s hokejisty z Briaru zase brzy setkáme. Autorka by teď měla vydávat 5. díl k Off-campus, tak snad se dostane i k nám. Budu jedině ráda.

12.05.2021 5 z 5

Důvodné pochybnosti Důvodné pochybnosti Whitney G. (p)

Já tuto autorku opravdu zbožňuju! Co kniha, to vážně originál. Líbí se mi, že i když kniha vypadá na první pohled celkem tuctově, tak to autorka dokáže napsat tak neskutečně čtivě, že jakmile se začtete, nemáte šanci skončit dřív, než otočíte poslední stránku. Navíc knihu vždy nějakým způsobem ozvláštní. Tady se mi moc líbilo to právnické prostředí a vysvětlení pojmů na začátku každé kapitoly. Co se týče hlavních postav, Alyssa/Aubrey mi byla velice sympatická. Andrew mě z kraje dost rozčiloval. Až mi bylo za Aubrey nepříjemné, jak otřesně se choval, pták jeden zatracená!! Nakonec se čtenář dozví, jaké události ho k takovému chování vedly, a musím říct, že to teda rozhodně nebylo nic jednoduchého ani příjemného. V závěru mi ho tedy bylo poměrně líto a chápu, že to člověka dost změní.

"Měla jsem tě ráda jako "Thoreaua", ale jako Andrewa tě miluju." - tak u tohohle mi i slzička ukápla. Ach bože! Jak já si to užila. Těším se na další knihy!

24.04.2021 5 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

Někdy si říkám, jestli to opravdu nefunguje tak, jak to bylo ukázáno v jednom díle Simpsonových. Že knihy píšou nějaké studentky nebo pisatelky, a pak na to akorát nalepí fotku nějakého "autora". Napadlo mě to, protože si nedovedu představit, že tuto knihu napsala Penelope. Jo, už jsem to psala i někde jinde, že ji preferuji spíše ve spojitosti s Vi Keeland, ale i sama je schopná vyplodit poměrně zajímavou knihu. Na tuto knihu jsem se těšila, protože mi přišla zajímavá anotace a čekala jsem, jakou zápletku si Penelope pro nás připraví. Nicméně abych se přiznala, spíš jsem se skoro po celou knihu modlila, abych to už dočetla. Kniha je opravdu oddychová, a i když řeší poměrně srdceryvné téma, musím se přiznat, že ve mě nějakou hlubokou odezvu nenechala. Spíš mi to přišlo strašně mdlé a nudné. Jediné pohnutí jsem cítila, když se ke konci knihy objevily ty dopisy. Ani ty postavy mě nějak extra nezaujaly. Sečteno podtrženo: Jedná se o poměrně milou a oddychovou knihu, ale rozhodně nějaké terno nečekejte.

26.03.2021 3 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Příjemná, oddychová kniha. Děj hezky plynul a nekonalo se tam žádné velké drama. Určitě doporučuji, pokud hledáte něco nenáročného ke čtení. Hlavní postavy byly sympatické. Fandila jsem jim. Corey je skutečně statečná a silná holka, opravdu jsem ji obdivovala, že se s tím postižením takto dobře vyrovnala. Docela stojí za zamyšlení - někdy stačí jedna vteřina, jedna situace a celý život se změní. Pěkné.

04.03.2021 4 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Jé, to bylo tak krásný. Obě hlavní postavy byly moc fajn, sympatické a vtipné. Navíc, Drew a ta jeho nevymáchaná tlamizna? To si nejde nezamilovat. K tomu všemu pěkná zápletka a ještě lepší závěr, při kterém moje srdíčko opět plesalo blahem. Krásná oddychovka, Vi to prostě umí napsat.

27.01.2021 5 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

Po všech odhaleních z druhého dílu jsem byla opravdu moc zvědavá, jak autorka vyřeší finále příběhu Aidena a Elsy. Moje očekávání bylo poměrně vysoké a čekala jsem, že to bude skvělá jízda. Bohužel moje očekávání úplně naplněna nebyla a v závěru musím říct, že jsem z příběhu docela zklamaná.

Ano, čtenář se dočká odhalení všech tajemství a všechny skládačky z temné minulosti obou hlavních hrdinů zapadnou na své místo. Příběh je v tomto směru celkem dost zajímavý a tyto části mě opravdu bavily číst.

Bohužel mi ale příběh kazila taková ta „výplň“ kolem. Autorka měla v tomto díle tendenci pořád vše omílat dokola a díky tomu mě příběh moc nebavil. Navíc už u předchozího dílu jsem vytýkala, že mi na tyto rádoby drsné hlavní hrdiny nesedí věk kolem 17-18 let. Aidenovi v příběhu neustále cuká oko, je neskutečně drsný, že i sám pán bůh by si před ním nejspíš měl sednout na zadek. Mně to přišlo ale hrozně k smíchu. Elsa je taky velice zvláštní hlavní hrdinka a v závěru musím říct, že ne příliš sympatická. Autorka má navíc tendence vyplňovat hluchá místa sexem, což mi běžně nevadí, ale tady mě to kolikrát už spíš otravovalo.

Závěrečný happyend už byl jen třešničkou k tomu, jak skepticky jsem se na celé dílo v průběhu čtení dívala. Rozhodně musím uznat, že Rina Kent má čtivý styl psaní, ale v závěru je možná na škodu, že příběh Aidena a Elsy roztáhla na tři díly. Takhle se to zbytečně natahovalo a díky tomu to ztratilo svůj šmrnc.

Dalším dílům ale rozhodně dám šanci.

24.01.2024 3 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

3,5/5*

Já knihy s mafiánskou tématikou miluju, takže jsem na tuto autorku a tuto knihu byla moc zvědavá. Po přečtení ale musím říct, že tohle mafiány teda nevidělo ani z rychlíku.

Hlavní hrdina Callum má být dědicem irské mafie a Aida je zase z rodiny patřící k italské mafii. Jako upřímně? Spíš mi to přišlo jako banda bohatých pitomečků, kteří si hrají na mafiány. Já si teda fungování mafie představuji úplně jinak. Takhle v knize dostanete jen hrozně drsného Calluma a několik bratrů Aidy, kteří běhají sami! po městě jako pomatená kuřata a hledají záporáky. Nejvíc mafiánská mi na celé knize přišla jen ta konkurenční mafiánská rodina z Polska.

Příběh sám o sobě ale nebyl úplně špatný. Vývoj vztahu od nepřátelství k lásce patří k mým hodně oblíbeným, ale je fajn, když je vývoj k té lásce přesvědčivý. Tady mi to bohužel moc nepřišlo. Nenávist byla skvělá, ale ta láska najednou mi moc uvěřitelná nepřišla. Musím uznat, že jsem se u knihy ale několikrát zasmála a některé pasáže jsem si fakt užívala.

Mnoho čtenářek v komentáři také zmiňuje ty jahody na obálce. Jako jo, význam v knize pochopíte, ale opravdu to teda není žádné terno.

Závěrem tedy musím říct, že kniha se mi poměrně dobře četla, ale zase takové terno, že bych si z toho sedla na zadek, to taky nebylo. Rozhodně si mafiánskou romanci představuji trochu jinak. Dalším dílům ale dám určitě šanci.

30.12.2023 4 z 5

Pan Náladový Pan Náladový Penelope Ward

Když Wren poprvé přijede k domu Daxe Moodyho, aby mu poskytla objednanou masáž, vůbec netuší, že právě onen tajemný a pohledný muž bude tím, kdo úplně vyhodí její život ze zajetých kolejí. Na poprvé se masáž nepodaří dokončit, stejně tak na podruhé. Zadaří se až na třetí pokus. Mezi jednotlivými návštěvami ale vznikne mezi dvojicí zvláštní spojení. Chemie, kterou nelze ignorovat. Jenže Dax má postranní motiv, proč si Wren stále zve do svého domu i života. A je zatraceně těžké udržet vztah na profesionální úrovni, když jste přitahováni k člověku, kterého nesmíte milovat.

Autorka si připravila pro své čtenáře příběh zabývající se hned několika zajímavými tématy. Celý příběh je jednoduše a příjemně napsaný, nikde se nezadrhává a protkává ho jemný nádech melancholie. Je těžké vyrovnat se se smrtí blízkých osob, je těžké milovat někoho, koho milovat nesmíte. A když člověk potká spřízněnou duši, žádná překážka ani čas není natolik silný, aby takovému citu zabránil. Nebo snad ano?

Musím říct, že téma zakázané lásky mám poměrně ráda. Vývoj vztahu mezi Wren a Daxem byl spíše slow burn, ale mně osobně se moc líbil a přála jsem jim happyend. Kniha celkově nabídla hned několik témat, které mě oslovily, přesto si myslím, že autorka plně nevyužila jejich potenciál. Příběh mi přišel místy plytký. Za mě je to tedy milá odpočinková kniha, u které vám možná i jedna dvě slzičky ukápnou, ale u mě se nebude řadit k příběhům, ke kterým bych se pravidelně vracela. Přesto je to fajn počtení na jeden, dva večery.
Hodnotím 3,5 z 5

05.12.2023