Ketfl Ketfl komentáře u knih

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Mě se kniha moc líbila. Jako jo, téma poměrně otřepané, ale nemůžu si pomoc. Skvělá jiskra mezi hlavními postavami a velice dobře vyvedené charaktery mě opravdu bavily. Navíc ta scéna s tím kempováním? Jo, mega jsem se nasmála. Určitě bych si ráda přečetla i příběh Tristana, tak snad se dočkáme.

17.06.2021 5 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Tak tohle byl příběh! Bože, úplně mi to trhalo srdce, ale zároveň to bylo moc krásný. Tohle jsou přesně taková ta témata, která vás donutí přemýšlet. Jak je tohle vůbec možné? Jak si tohle lidi můžou udělat? Jak někdo může takhle odporně ublížit dítěti? Vím, že bych neměla dělat žádný rozdíl mezi dítětem a dospělým. Dospělý byl také jednou dítě, ale přeci jen dítě má víc omezené možnosti, jak se bránit. Zrůdy opravdu kráčí mezi námi. River i Carrie si museli oba projít peklem. Bylo mi to strašně líto. Ale jinak musím příběh opravdu vyzdvihnout. Moc se mi líbila ta nevraživost mezi hlavními postavami a síla Carrie, která se s Riverem chtěla přátelit (a on s ní vlastně taky a moc). Když jí teda přejel ten nákup, tak mě pěkně naštval, pták jeden ušatej!! Ale jinak jsem jim moc fandila a moc jsem jim jejich vztah přála. Moc mě potěšilo, že se jim v životě začalo dařit. Každopádně ten konec, ten mi teda dal! Už jsem čekala to nejhorší. Ač to bylo srdceryvné, jsem opravdu moc ráda, že jsem si tento příběh přečetla.

28.03.2021 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Příběh Summer a Fitze jsem slupla jako malinu, stejně jako všechny knihy od Elle. A opět nemám co vytknout. Líbilo se mi to, moc. Fitze jsem si oblíbila už v sérii Off-campus, takže jsem se na jeho příběh moc těšila. Sice mě občas rozčiloval tím, jak se neuměl rozhodnout, ale panebože, taky bych takovýmu fešákovi vše odpustila :-D Jo, tyhle knihy jsou prostě skvělá odpočinková četba, kterou si musí užít snad každá žena. Těším se moc na příběh s Brennou.

24.03.2021 5 z 5

Sladké pokušení Sladké pokušení Cora Reilly

Na Coru Reilly jsem četla v poslední době samé pozitivní ohlasy, jenže než jsem si stihla přečíst nějakou knihu v angličtině, přišly KD v rámci své edice Red s překladem. Plus pro mě!

Cora Reilly je známá svými mafiánskými romancemi a já prostě čtení o mafiánech můžu, takže bylo jasné, že tato kniha mě nemine.

Giulia odjakživa ví, že si svého budoucího manžela nebude moci vybrat sama, a je se svým osudem smířená. Šok přijde ve chvíli, kdy zjistí, že jí otec domluvil sňatek s nedávno ovdovělým Cassiem, který zůstal sám na dvě malé děti. Giulia sama je ale sotva plnoletá. Zvládne tedy vztah s o dost starším mužem a zároveň bude schopná stát se ze dne na den matkou jeho dětí?

Když Cassio poprvé spatří Giuliu, je v šoku. Giulia mu přijde velice mladá a on si vůbec nedovede představit, jak by jim vztah mohl fungovat. Je ale jisté, že jiná možnost není, protože struktury mafiánských rodin mají pevně daná pravidla a boss se rozhodně nemůže sám starat o děti. Cassio netuší, jak houževnatá Giulia je a jakou snahu dovede vynaložit, aby jim společný vztah fungoval a ona navíc zvládla péči o děti.

Brzy je nad slunce jasné, že mezi sluníčkovou Giulií a drsným a bručounským Cassiem to pořádně jiskří. Může ale Cassio po předchozích zkušenostech vůbec věřit v lásku?

Musím uznat, že Cora Reilly má skvělý styl psaní. Příběh sám o sobě mě moc bavil. Životní příběhy obou hlavních postav byly zajímavé, zvláště ten Cassiův, a chemie mezi oběma byla neskutečně žhavá. Přeci jen mě ale mrzelo, že i když kniha skvěle vykresluje život v mafiánské rodině, tak příliš nezabředla do dalších detailů tohoto světa. Pokud tedy chcete nějakou drsnější četbu, tak tohle nebude úplně ta správná volba. Já si ale určitě nenechám další tvorbu této autorky ujít.

Hodnotím 4,5/5*

30.01.2024 5 z 5

Zrádná touha Zrádná touha Danielle Lori

Od třetího dílu série Made s názvem Zrádná touha jsem neměla příliš vysoká očekávání. Předchozí dva díly se mi sice líbily, ale chyběl jim za mě takový ten „wow“ efekt. Takže si dovedete představit moje překvapení po přečtení tohoto dílu, protože tohle byl bezkonkurenčně nejlepší díl z celé série!

Hlavní hrdinka Mila je nevinná a hodná dívka, která chce jen poznat svou vlast – Rusko. Rozhodne se tedy vzepřít rozhodnutí svého otce a na tajno odcestovat. Jenže netuší, že nakráčí rovnou do náruče toho největšího zla, které se skrývá za fasádou nádherného muže.

Ronan má s Michailovovými nevyřízené účty, takže když se mu Mila připlete do cesty, rozhodne se využít situace. Rozhodně mu nebude vadit zničit dceru svého největšího nepřítele. Jenže čím víc Milu poznává, tím těžší je pro něj této dívce ublížit.

Drsné prostředí Moskvy, mafie, temný hlavní hrdina a naprosto sluníčková hlavní hrdinka, která si i přes to, kdo je jejím otcem, zachovává naivitu. Milu hned od začátku Ronan silně přitahuje, ale jakmile mu padne do pasti, je z toho nenávist až za hrob. Jenže postupem času se situace mezi těmi dvěma mění a sledovat celý ten vývoj bylo prostě úžasné!

Příběh je pěkně drsný a temný. Kolikrát jsem až koukala, čím si Mila musela projít. Přesto nic z toho v ní neuhasilo její světlo, a to pomalu začalo ovlivňovat i Ronana, se kterým se život taky rozhodně nemazlil.

Moc se mi líbilo, že se v příběhu objeví i Christian a Gianna – hlavní hrdinové druhého dílu.

Pokud máte rádi dark romance s prvky mafie, tak tato kniha by vás rozhodně neměla minout.

Já si celý příběh neskutečně užila.
Doporučuji!

23.01.2024

Sladký nepřítel Sladký nepřítel Kristen Callihan

Tak tohle bylo opravdu slaďoučké čtení, ale mně to naprosto dokonale sedlo. Ano, kniha je předvídatelná, ale tak krásně se četla. Milý příběh, pěkné prostředí, spoooousta zákusků a dortíčků a k tomu jeden nabručený a namakaný hokejista - no a dílko je na světě. Mezi hlavními hrdiny byla přímo dokonalá jiskra, takže jsem si čtení opravdu užila. Jsem spokojená. Od knihy jsem dostala vše, co jsem chtěla. Líbilo se mi to.

24.11.2022 5 z 5

Když jsme se proslavili Když jsme se proslavili Sarina Bowen

Opravdu skvělý poslední díl! Až mě mrzí, že už je celá série u konce. Na příběh Lianne jsem se moc těšila, protože jsem si jí oblíbila už v předchozím díle. Ale tak nějak mě mrzelo, že tam nebylo víc zakomponované to její "kouzlení" s počítačem. Čekala jsem, že něco někde aspoň hackne. :-D Tak nic. DJ byl zlatíčko, opravdu mě mrzelo, co se mu přihodilo. Takhle křivě někoho obvinit a pomalu mu zničit život, to je fakt hrozné. Ale tak si říkám, že i ten jeho bratr by byl zajímavý materiál na příběh. Škoda, že autorka toho potenciálu nevyužila pro případný další díl této série. Ale nevadí. Já jsem si to celkově moc užila a budu se těšit na nějakou další tvorbu.

04.07.2022 4 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Největší zklamání pro mě je, když knihu od Mariany Zapaty dočtu. Ach jo. Byla to zase pecka, já si nemůžu pomoct, ale mě prostě styl psaní Mariany strašně vyhovuje. Pro mě je to prostě vtipný, hlavní hrdinka je většinou pěkná tlamizna - s tím se já dokážu skvěle ztotožnit - a celkově mě baví ta pomalá romantika. Ačkoliv někdy to tak trvá, že už si říkám: "tak už se, sakra" milujte, ne?" - a ono furt nic. Každopádně kniha se nedá pomalu ani odložit. A Aiden? Co mi to děláš, Mariano? Tak doufám, že se pak bude dodávat Kulti, Ivan Lukov a Aiden v nějakém zvýhodněném balíčku, protože všechny tyhle chlapy chci domů, a to hned! A taky další knihu bych prosila. Proč taková skvělá četba musí vycházet jen jednou za rok? No nic, k této knize se určitě někdy zase vrátím, moc jsem si to užila.

30.05.2022 5 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Pan Romantik se mi možná zdál o krapet lepší, ale i tento díl je za mě naprosto skvělý. Je to skvěle napsaná romantika se sympatickými hlavními postavami. Příběh byl sice předvídatelný a nebylo tam nic zas tak nečekaného, ale četlo se to fakt skoro samo. Moc jsem si to užila a doufám, že o této autorce ještě brzy uslyšíme.

02.05.2022 5 z 5

Van Van Melanie Moreland

Tento příběh měl trochu jiné téma, než ty předchozí, přesto si jel pěkně podle předepsaného scénáře. Mě se to líbilo. Autorka píše prostě čtivě a knihu pomalu nelze odložit. Jako určitě najdete lepší knihy, ale nestěžuji si. Hlavní postavy mi byly sympatické. Tak honem na Haltona! :-)

25.01.2022 4 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Tak tento díl jsem si tedy opravdu neskutečně užila! Skvělá chemie mezi hlavními aktéry, navíc Brenna i Jake mi přišli oba velmi sympatičtí a moc jsem jim fandila. Úplně nejvíc mě na knize ale dostalo, když se Chad Jensen rozbrečel. Nekecám, málem jsem z toho řvala taky. Ach jo, až mě mrzí, že jsem knihu tak rychle dočetla, přála bych si ještě pár stran navíc. Ale víte, co se říká: "Kdyby přání byly koně, všichni bysme jezdili." :-D Jo, bylo to fakt skvělý, romantický, sexy a vtipný. Jen tak dál, Elle!

27.03.2021 5 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Tak tohle byl nádherný příběh. Až teď musím vstřebat tu hromadu pocitů, které u mě po přečtení přetrvávají. Bylo to překrásné i bolestné, šťastné i smutné, ale hlavně kouzelné a dechberoucí. Ty dvě dějové linky s nádechem nadpřirozena, které se vzájemně prolínaly, tomu dodaly tu správnou šťávu. Moc se mi to líbilo, opravdu moc. Nejradši bych knihu začala číst od znova. Snad se brzy dočkáme další knihy od Mii.

03.12.2020 5 z 5

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

Když byla Olive malá, zamilovala se do Jasona Thorna, nejlepšího kamaráda svého staršího bratra. Jenže víte, jak je to s dětskými láskami. Většinou to prostě není souzeno, nebo snad ano?
Dospělá Olive si myslí, že na Jasona Thorna, který je nyní veleúspěšným hercem, zapomněla. Ona sama si nastartovala kariéru, když se její první román dostal do žebříčku bestsellerů. A právě onen román způsobí to, že se cesty Olive a Jasona znovu protnou. A staré city, dávno hluboko pohřebené, opět vyplují napovrch. Má to však Jason stejně, nebo jen Olive sobecky využívá?

Hned na úvod musím říct, že od knihy jsem neměla žádná očekávání. A možná právě proto mě tak mile překvapila. Ano, rozhodně nečekejte příběh, který jste jinde nečetli. Tohle je příběh plný klišé a ohraných témat, ale musím uznat, že z toho autorka vytřískala maximum.

Hlavní hrdinka Olive je zamilovaná do Jasona od dětství. Ve svých sedmi letech neváhala a hned mu nabídla sňatek. Jason, jako nejlepší kamarád jejího bratra, v ní však viděl jen svou kamarádku a mladší sestřičku, kterou je třeba ochraňovat. Teď, když se jejich cesty po několika letech znovu protnou, je jasné, že Olive Jasona nikdy nepřestala milovat. A on ji chce nadále ochraňovat a hýčkat. A ach! Ta chemie mezi touhle dvojicí mi přišla absolutně dokonalá a výbušná! Autorka se nebála i peprnějších scén, takže se rozhodně máte na co těšit. Jen mi trochu vadilo, že Olive po Jasonovi tak prahla, že občas zapomínala na svůj život a svou sebeúctu. Příběh nabídne i vtipné scény a rozhovory. Třeba taková Lucy, to je kámoška za všechny prachy. Ale kdo by taky takovou kámošku nechtěl? Trochu mě v knize mátl Jason a Jameson, ale oba byli sexy, tak se vlastně nemůžu zlobit. Jak už jsem říkala, kniha nenabídne nic závratného a vývoj příběhu je jasný od začátku, přesto musím říct, že kniha se mi četla příjemně a přišla mi neskutečně milá až roztomilá, takže jsem si čtení opravdu moc užila.

18.10.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Hlavní hrdinkou příběhu je Kenna Rowanová, která je po pěti letech propuštěna z vězení. Vrací se do městečka, kde došlo k tragédii, za kterou byla odsouzena. Je bez peněz, přátel, rodiny a jen doufá, že se bude moci setkat se svou dcerou, kterou nikdy neviděla. Jediný problém je v tom, že Kenna je všemi nenáviděná a nikdo si nepřeje, aby se vrátila. Natož aby se setkala se svou dcerou.

"Mám dceru, kterou jsem nikdy neobjímala. Její sladkou vůni jsem nikdy nevdechovala. Její krásné jméno jsem nikdy nezavolala. Má dcera má matku, která ve všem selhala."

Jediný, kdo se Kenny zastane, je Ledger Ward, majitel místního baru. I on má samozřejmě ze začátku s Kennou problém a snaží se jí dostat co nejdříve z města. Ale jen do chvíle, než zjistí, že ne vše je tak černobílé, jak se na první pohled může zdát a že Kenna je úžasná žena, kterou stojí za to milovat.

Kniha naprosto dokonale ukazuje, že každý příběh může mít různé úhly pohledu. Já si kolikrát u příběhu mohla oči vyplakat. Je to totiž příběh plný bolesti, ztráty, utrpení a boje o možnost alespoň jednou v životě spatřit svoje dítě. Podržet ho, obejmout ho, pohladit ho. A protože jsem sama matkou, bylo pro mě čtení o tom, jak se jiná matka nemůže setkat se svým dítětem, naprosto zničující. Neskutečně jsem s Kennou soucítila. V Kenně většina lidí viděla zrůdu, a přitom to byla hodná, silná a milující žena, která jen udělala chybu. Naštěstí vždy je naděje, že lepší zítřky přijdou.

Tohle je další kniha od CoHo, která vás totálně chytí za srdce.
Opravdu nezapomenutelný příběh.

22.05.2023 5 z 5

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

Po předchozích knihách autorky jsem od této neměla žádná velká očekávání, ale musím říct, že tohle se autorce opravdu moc povedlo. Téma příběhu v podobě předstíraného vztahu sice není žádnou novinkou, nicméně vtipné zpracování celé dílo skutečně povzneslo.

Hlavní hrdinka Lottie byla sympatická, praštěná ženská. Huxley byl trochu upjatý, a kromě práce si život vůbec neuměl užívat. Dokud mu samozřejmě do života nevkročila Lottie, která mu ho obrátila vzhůru nohama. Jejich předstíraný vztah mě bavil. Líbilo se mi, že kniha nabízí také opravdu hezky napsanou erotiku. A vtipné scény? Ani nevíte, jak jsem se nasmála. Hlavně u scén na kurzech!

Kniha mi tedy dokonale sedla. Humor byl opravdu praštěný, ale pokud si chcete u knihy odpočinout, užít si pěknou romantiku a fakt se pořádně zasmát, tak tohle je to pravé počtení pro vás. Já jsem moc ráda, že jsem po knize sáhla. A co víc? Kniha je prvním dílem ze série, další díl nabídne příběh jednoho z bratrů Huxleyho, takže se je rozhodně na co těšit. Já se tedy těším.

Jediné, co bych vytkla, tak byla až zbytečně vynucená zápletka. Přiznám se, že mi to přišlo strašně zbytečné. A taky ten závěr myslím, že inteligentní lidé by si tohle prostě odpustili, ale na druhou stranu chápu, proč to tak autorka napsala. Každopádně i tak knihu velice doporučuji.

29.03.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

"Neboj se. V srdci nejsou kosti. Takže se doopravdy nemůže zlomit."

Zamilovala jsem se. Ano, Kosti v srdci je dalším z nádherných příběhů od Colleen. Beyah a Samson mi neskutečně sedli. Jejich vztahu jsem moc fandila a přiznám se, že kniha není vůbec předvídatelná. Já sama jsem pořád tipovala, co se Samsonovi mohlo v životě stát a zápletka mi byla pomalu do poslední chvíle nejasná. Až za polovinou knihy čtenář teprve začne odkrývat malé kousíčky jeho minulosti i současnosti. Takže jsem moc spokojená, že jsem zápletku nerozluštila hned v první kapitole. Kniha se nádherně čte, jak je u Colleen zvykem. Připravte se na nádhernou lásku, ale také na smutné momenty, u kterých je dobré mít kapesník po ruce. Já jsem z knihy opravdu velice nadšená a krásná obálka z tohoto dílka dělá další překrásný kousek, který se vyplatí mít v knihovně. Konec byl sice na můj vkus trochu urychlený, ale i přesto si kniha rozhodně zaslouží plný počet hvězdiček.

Moc se těším na další knihy od Colleen.

16.01.2023 5 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Pokud máte rádi knihy typu Papírová princezna, DIMILY, a podobné, tak rozhodně zbystřete. Tohle by totiž mohlo být to pravé počteníčko pro vás. Láska mezi nevlastními sourozenci, silná chemie, nelegální závody, rvačky, party, nebezpečí - tak tohle všechno v knize najdete. Musím uznat, že i když autorka zvolila hodně otřepané téma, poprala se s tím opravdu dobře a kniha se čte skoro sama. Co si já vychvaluji, tak silnou chemii mezi hlavními postavami a taky jejich vývoj. Například u Nicholase byl tento vývoj hodně zřetelný a já prostě miluju, když drsného hocha totálně změní láska. Noah mě občas trochu rozčilovala, hlavně svými názory na násilí, kdy ho Nickovi neustále vyčítala, ale pak se sama nezdráhala ho uhodit. Na druhou stranu to byla ale silná hlavní hrdinka, která si v minulosti prošla opravdu traumatickými událostmi. Nick i Noah byli občas nerozhodní a některé jejich jednání jsem moc nepochopila, ale přesto se jedná o opravdu pěkný romantický příběh, který stojí za přečtení.

Doufám, že se dočkáme také pokračování příběhu.

07.11.2022 4 z 5

Drahá Ava Drahá Ava Ilsa Madden-Mills

Hlavní hrdinka to celkově v životě neměla vůbec jednoduché. Navíc se na středoškolském večírku stane obětí znásilnění. Bylo mi to hrozně líto. Tohle by se nemělo stát nikomu, ale bohužel všichni víme, jaká je realita, a takových dívek jako je Ava, je asi obrovské číslo. Líbilo se mi ale, že i přesto byla Ava silná a snažila se postarat o mladšího bratra. Knox se naopak ze začátku tváří docela nesympaticky. Ale v průběhu čtení čtenář nahlíží do jeho života a zjistí, že všechny jeho kroky vedly k tomu, aby Avě pomohl. Byl to opravdu kluk s obrovským srdcem. Co se mi ale moc nelíbilo, tak to, že Avě říkal "socka". Vzhledem k tomu, že ji vlastně celou dobu miloval, tak proč ji tak hnusně říkal? Chlap, no. Jediné co, tak mi přišlo, že autorka mohla ještě lépe uchopit to téma znásilnění. Viník byl evidentní téměř hned, na výběr moc nebylo, takže vlastně ani žádný extra velký zvrat nenastal. Ale na druhou stranu se mi moc líbil ten závěr. Celkově to bylo smutné, ale pěkné čtení.

24.10.2022 4 z 5

Tiché vody Tiché vody Brittainy C. Cherry

Nevím, jak to tato autorka dělá, že vás vždycky ty její příběhy totálně rozloží, jen aby vás pak zase pomalu složily dohromady. Zase to bylo moc těžké, ale pěkné. Obě hlavní postavy si prošly traumatickými zážitky. Maggie jako malá holčička, Brooks jako dospělý muž. Je smutné sledovat, jak některé zážitky lidi naprosto zlomí. Při čtení jsem kolikrát měla zase úplně stažené hrdlo, protože to vždycky hrozně prožívám. Ale příběh se četl opět zase skoro sám. Líbilo se mi to.
U tohoto příběhu se určitě vyplatí si přečíst i doslov autorky. Lidé se opravdu potýkají s různými strastmi. Asi ničí život není úplné peříčko. Ale o tom to asi je. Kdyby to bylo moc jednoduché, člověk by si ničeho a nikoho nevážil.

25.07.2022 5 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Tak tohle byla velice čtivá letní romantická oddychovka. Moc mě to bavilo a četlo se to opravdu samo. Prvně jsem si říkala, co tam hodlá autorka s tímhle tématem na tolik stránek psát, ale vůbec to nebylo rozvláčněné a četlo se to jedna báseň. Francie, skvělé jídlo, památky, moře, plavba na jachtě - no jako až jsem pomalu záviděla, taky bych si chtěla užít takové léto. Xavier se sice někdy choval jako totální pták, ale sakra, taky bych mu všechno odpustila. Josie byla super hlavní hrdinka, líbilo se mi, jak se nebála říct, co si myslí a uměla si zachovat důstojnost. Opravdu moc fajn oddychovka, určitě si knihu někdy zase přečtu.

PS: Díky knize jsem se totálně zlepšila ve francouzštině. Nerozuměla jsem pomalu ani slovo (díky za google překladač), a dneska sice nic nevyslovím, ale spoustu toho díky knize umím napsat :-D Takže merci, autorko! Ten jazyk tomu dodal fakt šťávu :-)

22.07.2022 5 z 5