Kermisee Kermisee komentáře u knih

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Možný spoiler!!!
Samozřejmě, že kniha byla velmi předvídatelná. Ale tady nejde o označení knihy za nejděsivnější snad kvůli příběhu, který King vypráví, ale kvůli pocitům, které na nás působí. Každý kdo by se vžil do Racheliny situace - strach ze smrti a z toho, že z každého rohu na ni vyskočí její zohyzděná, zlá a mrtvá sestra. Malá Ellie zase "vidí" věci, které by vidět ani vědět neměla, k tomu přišla o bratra a oba rodiče se zabývají spíše o mrtvého syna než o žijící dceru. A Luis? Luis na sebe jakoby svaluje vinu z toho, že se to Gageovi stalo, myslím, že se zbláznil ještě před tím, než Gage ožil. Hřbitov je možná ohrané téma, ale každá smrt je v něčem jiná. A zaslepeni láskou lidé páchají různé....věci.

15.07.2011 5 z 5

Příběh bulimičky Martiny je myslím dost odstrašujícím příkladem, co se tohoto onemocnění týče. Sama vím, jak nudné jsou všechny ty přednášky, co nám o alkoholu, kouření, sexu a jiných věcech neustále připravují ve škole. Paní spisovatelce se podařilo podat tuto tématiku a problematiku úžasným způsobem, který nikoho nenudí a každého možná poučí. Škoda jen, že dílů není více. Myslím, že v Bězděkovské léčebně je i dost dalších pacientů, i když myslím, že by bylo nanejvýš podivné, kdyby se v 'Holkách na vodítku' psalo například o Mirečkovi - to už by se asi musel změnit názor na 'Lidi na vodítku', ale to nás asi stejně nečeká. :)

13.07.2011 5 z 5

Vlčice a dívka Vlčice a dívka Henri Loevenbruck

Moira si mě získala. I v době, kdy jsem četla pouze fantasy, tato série jaksi vyčnívala nad ostatními. Krásný příběh, zvláštní postavy, zapeklité cestičky osudu a úžasné prostředí. Z dnešního pohledu se mi kniha zdá možná trošku předvídatelná, ale to nic nemění na její krásné atmosféře. A k tomu všemu ještě vlci!

13.07.2011 5 z 5

Zkáza Zkáza Wolfgang Hohlbein

Andrej má jeden velký problém - ženské. Kdyby se uměl o něco více krotit, ušetřil by si mnoho problémů. Cikánská společnost, zvláštní - někdy až zlověstná puuri dan a k tomu ty krvelačné děti. Párkrát i děj opravdu zamotal hlavu a v tu chvíli jsem nevěděla " o co vlastně jde?", ale nakonec z toho zase dobrá kniha vyšla.

Smrtelná rána Smrtelná rána Wolfgang Hohlbein

Tento díl mám zatím asi nejraději. Při pouti Andreje a Abu Duna se všude kolem vyskytují samí zvláštní lidé a bytosti neurčité moci a mnohdy i vzezření. Andrej pronik do tajemství svého původu, své moci i slabin a tudíž i čtenáři vědí zase o trošku víc. Wolfgang má v hlavě určitě rozpracované velmi důmyslné a nečekané pokračování a zakončení celé série.

Vampýr Vampýr Wolfgang Hohlbein

Postavu Abu Duna mám tuze ráda. Je to takový správný chlapík, skvělý přítel i nebezpečný nepřítel. Naopak postava Dracula mi tam nějak extra nesedla. Trochu zarážející byla i rychlost podlehnutí lásce k Marie. Samozřejmě, že "láska na první pohled" je všeobecně známá - a možná že u vampýrů je o to silnější - ale mně osobně to připadalo rychlé až moc. Ještě když vezmu v úvahu, co všechno tato "posedlost" později zapříčinila.

Nad propastí Nad propastí Wolfgang Hohlbein

Jsem toho názoru, že Nad propastí byl skvělý začátek famózní série Kroniky nesmrtelných. Je tu už nějakou dobu, co jsem rukou držela tento - první - díl, ale to nic nemění na tom, že se mi celá dosavadní série velmi zalíbila. Andrej je velmi zvláštní osobnost s krutou minulostí a nelehkou budoucností.

13.07.2011 4 z 5

Nemrtvý Nemrtvý Jenny Nowak (p)

Knihy od Jenny mám opravdu ráda, ale abych řekla pravdu raději mám ty ze "starých dobrých časů Transylvánie" a ne ty, kdy se náš drahý Vlad, proměnil do Lugosiho. Samozřejmě, že nápad to byl opravdu originální, jak uvádí pet-kyval ve svém velmi přínosném a pravdivém komentáři, ale mě to až tak moc nezaujalo. Upřednostňuji rumunské kopce a čelákovské pohřebiště. Nicméně i přes toto všechno, se mi kniha vcelku líbila. :)

12.07.2011 3 z 5

Dračí krev Dračí krev Jenny Nowak (p)

Dračí krev mám ze všech knih z drákulovské série asi nejraději. Je to vlastně ten famózní začátek, bez něhož by ostatní nebyly takové, jaké jsou. Zažíváme tu ještě kus Vladova lidského života, jeho největší lidskou lásku Alexis, jeho strasti a touhy.
Tato kniha nám ukazuje, že nesmrtelnost je vlastně jeden velký boj a smutek. Když vám umírají všichni, koho máte rádi a postupně se z vás stává větší a větší bestie.
Myslím, že kdokoliv, kdo četl nějakou knihu od Jenny Nowak, už si nikdy nebude představovat Dráculu jinak, než jako našeho drahého Belu. Nádherná kniha.

12.07.2011 5 z 5

Vlčí píseň Vlčí píseň Jenny Nowak (p)

Kniha, na jejíž příběh asi nikdy nezapomenu.
Četla jsem ji už několikrát a přesto tam vždy najdu nějakou pasáž, kterou jako bych při minulém čtení přeskočila. Nádherný příběh o démonovi, zplozenci pekel, který dokáže milovat i bez krvavé clony. O dívce, divožence, paní vlků. A v neposlední řadě o problematice s Turky, bratrovrahy a o lidských vlastnostech.

27.02.2011 5 z 5

Trůn bohyně Isis Trůn bohyně Isis Judith Tarr

Kleopatra mě, ostatně jako spoustu jiných, velmi inspiruje a zajímá. Její život, příběh, velikost a mooudrost. A to byl asi ten největší problém této knihy. Autorka se nemohla rozhodnout jestli dát větší prostor Kleopatře nebo "průvodkyni knihou" - Dione.
O Kleopatře ví každý z nás a myslím, že by mi ani nevadilo, kdyby se autorka nedržela až tak přesně známé Kleopatřiné "cesty" a Dione od ní někam odvlekla. I v obsahu knihy se mluví o tom, že tato kniha je a bude o Kleopatře, ale tak nějak mi tam působila spíše jako rušivý element.
Ale i tak to bylo opět skvěle zpracováno a odvyprávěno. Ale tato kniha je, bohužel, z všech těch, které jsem od Judith Tarr četla, pro mě osobně nejslabší. A to jsem si od tohoto tématu slibovala více.

23.01.2011 3 z 5

Kníška Karla Kryla Kníška Karla Kryla Karel Kryl

Karel Kryl byl velikán. Byl to nejen úžasný písničkář, ale také skvělý člověk s vytříbenými názory, ujasněnými postoji a pohledem na svět, který by neuškodil nikomu z nás.
Tato jeho Kníška je souhrnem toho nejlepšího, toho nejhlavnějšího a hlavně toho, co Karla Kryla tvořilo. A co tvořil on.

12.01.2011 5 z 5

Dávná sága Dávná sága Zdenka Pšeničková Slavíková

Krásné přiblížení pohanských dob.
Knihy od českých spisovatelů moc nečtu, ale toto téma a období mě velmi zajímá.
Musím uznat, že se to krásně plynule čte a ačkoliv tam člověk nenajde zrovna mistrné slovní obraty, je to skvělé počtení.

06.12.2010 3 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Opravdu skvěle napsáno.
Velmi mě mrzí, že v období, kdy jsem ji četla, jsem měla tak málo času a tudíž jsem celý týden rozblajzla tak do měsíce, ale i tak.
Všechno je tak krásně popsáno, pro laika nebo i pro člověka, který se o filosofii lehce zajímá je to určitě skvělá příručka. ;)
Ten konec byl opravdu, tak trošku zvláštní, ale...asi to tak nějak souhlasilou s celou témou této knihy. Člověk se na konci zamyslel.

20.11.2010 5 z 5

Touha Touha Margit Sandemo

Poslední vydaný díl v ČR.
Cela sága mě nesmírně zasáhla a chytila za srdce. Nečekané zvraty, smutné konce a loučení se s oblíbenými postavami, neobyčejné lásky.
Doufám, že nějaké nakladatelství ( anebo nějaký amatérský překladatel) se zhostí překladu dalších dílů, jelikož si myslím, že je velká škoda z tolika dílů přeložit jen pouhé čtyři.

Propast Propast Margit Sandemo

Je zvláštní sledovat jak hlavní hrdinové (v rámci možností) stárnou.
Jak z malých dětí vyrůstají hrdí dospělí a všechno se zase promíchává.

Hon na čarodějnice Hon na čarodějnice Margit Sandemo

I druhý díl Ságy prokeltých byla naprosto fantastický.
Putování Silje s Tengelem a dětmi bylo jednou velkou zkouškou. Dorazí vůbec někdy na místo, kde se nebudou muset bát a budou šťastní?

Morová rána Morová rána Margit Sandemo

V poslední době mě nezasáhlo nic tak, jako právě knihy "Sága prokletých".
Naprosto famózní příběh jedné úžasné dámy spisovatelky.
Nehorázně mě tedy naštvalo, že Fragment kvůli nízkému odbytu vydal jen čtyři díly, ale i za to málo jsem velmi vděčná.
Čtivá, romantická i temná, fantastická!

30.11.-0001 5 z 5

Jiná rasa Jiná rasa Jenny Nowak (p)

U mě byla Jiná rasa taktéž první knihou, která mě k Jenny Nowak dovedla.
Od té doby se na jejích tesklivě temných vlnách pohybuji s čirou radostí.
Jiná rasa prostě nemá obdoby, je jedinečná.

Pán dvou zemí Pán dvou zemí Judith Tarr

Všechny knihy od Judith Tarr jsou prostě kouzelné, skvělé, báječné.
Prožít celé životy s historickými osobnostmi jako Hatšepsut, Anchsenamon anebo v tomto případě s Alexandrem Velikým, to je prostě slast. Ale...o to horší je, když kniha skončí a najednou máte bez nich žít, je to zvláštní se k nim večer nevracet.
Ačkoliv období Alexandra zrovna moc v lásce nemám, tato kniha mě opět překvapila a velmi se mi líbila. :)