Kermisee Kermisee komentáře u knih

Koralina Koralina Neil Gaiman

Tato kniha je prostě kouzelná...
Všechny knihy od Gaimana mají prostě svoje vlastní kouzlo...
Možná že nejsou stylově až moc propracované, ale čtení je plynule nádherné...

Klíč Klíč Marianne Curley

Konec této knihy (a vůbec celé trilogie) ve mně rezonuje do teď.

Vyvolený Vyvolený Marianne Curley

Všechny knihy se nesmírně povedly.
První část to nádherně otevřela, druhá tomu dala patřičné grády a třetí velmi překvapila.
Patří mezi ty knihy, které mě dokázaly svým koncem rozplakat.
Nesmírně mě mrzí, že to nemá další pokračovaní. Po dočtení ve mně zůstalo takové prázdno.
Nicméně moc ráda se k těmto knihám znovu vracím. Neztratily svůj půvab ani krásů...i když už je to nějaký ten rok zpátky, když jsem to jakopředpubertální dítě četla.

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Mám toto obrazové vydání a nemohu si stěžovat! Rozhodně je příjemné vidět stavby, o kterých autor mluví.
Když nejste hnidopich, který nutně všude potřebuje jen podložené důkazy a nevadí vám trocha té konspirační teorie, rozhodně si na tomto díle jen smlsnete!

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Tato kniha neměla chybu!
Rychlý spád, skvěle čitelná. Lehce, plynule. Napínavá do poslední chvíle. Rozuzlení mi opravdu dalo do těla, jelikož "vraha" jsem měla nesmírně ráda.
Filmová verze je taktéž velmi vydařená. Kniha Andělé a Démoni si mě získala zřejmě nejvíce, co se týká Brownovy tvorby.
Vřele doporučuju!

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Třetí díl s Robertem Langdonem v hlavní roli je určitě opět úžasnou četbou.
Nicméně ze všech tří knih se mi zdá jako nejnezdařilejší. Nevím, možná je to tématem (Svobodní zednáři mi nikdy nebyli nejbližší).
V této knize se mi zdálo, že Dan Brown dělá mnohdy z komára velblouda. A kniha neměla ani rychlý spád. Opravdu nevím, co se mi na ní přesně tak nelíbilo.
Ale i přesto je to určitě dobrá kniha. Myslím, že nejvíce ji ocení milovníci Zednářů.

30.11.-0001 3 z 5