ken-zo ken-zo komentáře u knih

Tři hvězdičky jen z nostalgie... bohužel. Děj nesmyslný, charaktery postav nepravděpodobné a zcela nenavazující, jiný výraz než slátanina mě nenapadá.

24.09.2016 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Za mě bohužel žádné nadšení. Kdyby byl rozsah knihy poloviční a erotických scén a rozhovorů desetina, a namísto toho autorka využila možnosti zapracovat více dobových reálií a každodenností z tehdejšího života, bylo by to mnohem poutavější. Chtěla jsem dát šanci ještě druhému dílu, ale po zjištění, že je ještě delší a první scéna z 18. století je opět skvělý sex, jsem to vzdala.

31.07.2016 2 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Předchozí dvě knihy od F. Backmana sice byly o kousek lepší, ale jeho styl psaní a vykreslení postav se mi prostě líbí, takže ani Britt-Marie nezklamala:)

15.11.2016 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Velmi čtivá detektivka, ale na mě až moc využita obdobná dějová linka jako u první knihy.

03.12.2016 4 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Kniha splnila vše, co od dobré knížky čekám: obsahuje poutavý příběh, je čtivě napsaná, dost dlouhá, ale zároveň bez "hluchých" míst, a navíc s historickým přesahem.

25.06.2016 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Námět by si podle mě zasloužil hlubší a podrobnější rozpracování. Knížka se četla dobře, rychle, ale chyběly mi spojitosti, motivy postav. Černo-bílost charakterů také na úrovni nepřidala.

22.08.2020 3 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Téma k zamyšlení, skvěle napsané, krásný jazyk.

05.08.2019 5 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Velmi se mi líbilo zasazení do středověké Cambridge a zajímavé historické reálie. Samotná zápletka byla dobře propracovaná, postavy uvěřitelné. Občas trochu nesrozumitelná skladba vět nebo rozvleklé líčení.

29.07.2019 4 z 5

Medicejští: Dynastie u moci Medicejští: Dynastie u moci Matteo Strukul

Moc ráda bych dala lepší hodnocení, Itálie a Medicejští jsou skvělý námět a forma "scén" je u tohoto žánru neobvyklá. Bohužel, kromě již zmíněného mizerného překladu mi velmi vadilo černo-bílé vykreslení postav. Záporné postavy měly kruté úšklebky a kladné byly nemastné a neslané.

25.07.2019 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Čtivá kniha, nenudí, nějaké mouchy by se našly, ale jednoduše jedna z lepších detektivek.
Oceňuji nečekané a zároveň uvěřitelné rozuzlení, to se poslední dobou stává u detektivek málokdy.

28.01.2017 4 z 5

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Detektivka to není, se slečnou Marplovou kniha nic společného nemá, že by to bylo "ďábelsky zábavné", se také říct nedá... Přebalem (alespoň tím českým) tedy knížka velmi mate, a má-li od ní někdo takové očekávání, bude to zklamání. Ale jako příběh o stáří, trochu smutný a trochu humorný, byla knížka velmi čtivá. Hlavní hrdinové z této věkové kategorie jsou v beletrii výjimka, z tohoto pohledu jde o svým způsobem originální dílo.

03.06.2016 4 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Nějak nevím, co si o knize myslet. Občas jsem i měla pocit, že jsem se chytla, ale takový pocit zase rychle odezněl. Prostě netuším, co bylo smyslem.

21.08.2020 3 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Příběh mě bavil, námět i zápletka velmi vydařené. Na plný počet hvězdiček to ale není kvůli zbytečnému plýtvání energií na začlenění milostného příběhu a "napínavého boje o život" v závěru. Kdyby byl místo toho konec trochu propracovanější, bylo by to mnohem lepší:)

22.07.2017 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Mezi "top" knihy tuto nezařadím, ale rozhodně jsem ji přečetla se zájmem - navázat na Me before you a napsat uvěřitelné a realistické pokračování si zaslouží ocenění za odvahu:) Jako vždy u Moyesové je příběh trochu přeslazený, ale jako letní čtení doporučuji.

17.07.2017 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Naprosto jasných pět hvězdiček, není co dodat.

12.02.2017 5 z 5

Zavolejte sestřičky Zavolejte sestřičky Jennifer Worth

Pro mě skvělá kniha, oceňuji zpracování dobových reálií v kombinaci s prakticky nevyužívaným tématem porodnictví a zdravotnictví.
Na první "pohled" chybí trochu více ze samotné autorky, ale na druhou stranu by se to dalo brát jako výhoda - žádné rušení osobním příběhem, autorka prostě předala, co chtěla o dané době a tématu říct, a podala to skvěle.

28.01.2017 5 z 5

Jablko Jablko Michel Faber

Poslední povídka byla skutečně vydařená... u těch ostatních mi buď něco uniklo nebo byly o ničem.

25.11.2016 3 z 5

Oceňuji námět a to, že se knížka dobře četla, a velké plus za její název. Víc pozitivního mě bohužel nenapadá. Děj předvídatelný (pořád jsem čekala na nějaké překvapení, zvrat, leč nedočkala jsem se), plný klišé, nekonzistetní charaktery postav. Normálně čtu druhé a další díly už jen ze zvědavosti, jak to nakonec dopadne, ale v tomto případě ani tato motivace není, takže druhý díl nejspíš nedostane ani šanci.

11.11.2016 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásná knížka, velmi hezky napsaná, čtivá, silný příběh.

19.07.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Příběh o holocaustu byl vcelku dobrý, i když na toto téma existují jistě mnohem lepší knihy. Ale ta omáčka okolo mě opravdu rušila, postavy jako podle šablonky, děj předvídatelný, to úroveň a zážitek z knihy velmi snížilo. Pravděpodobně to mělo být "nové pojetí", ale mě neoslovilo.

14.06.2016 3 z 5