Katy_vKnihách Katy_vKnihách komentáře u knih

Nebezpečně blízko Nebezpečně blízko Linda S. Howington

Překvapivě mě tahle kniha naprosto sedla! Ať to bude znít trochu divně, tak mám velice ráda letecké katastrofy. Mám ráda napětí v knize (i když tady ho zrovna není moc), a mám ráda překvapivé závěry. A upřímně řečeno, tady jsem ho vážně nečekala. Sice jsem si nemyslela, že to dopadne tak, jak to bylo celou dobu servírováno, ale tohle byl příjemný šok. Dostala jsem prostě vše v jednom. A to si u knihy cením. Hlavní pár byl vykreslen velice příjemně a ještě k tomu s vtipnými momenty. Další velké plus z mé strany. Nemůžu jí tedy ubrat, ani jednu jedinou hvězdičku. Tohle se autorce povedlo.

10.11.2023 5 z 5

Tři drobné chybičky Tři drobné chybičky Nikki Sloane

Tohle je bezkonkurenčně TOP díl! Mám ráda celou sérii, protože není přeslazená. Ale, tenhle díl je v porovnání s ostatními opravdu na špičce. Pro mě asi hlavně proto, že je hlavním charakterem chlap, který si nepotrpí na něžné řečičky. Tohle se hodně povedlo, a pokud jste si řekli, že už po druhém díle nebudete pokračovat (jako já), nedělejte to. Přišli by jste o hodně! Ač se Joseph v prvním díle tak nejevil, je to neskutečný sympaťák.

13.10.2023 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Lucy Clarke je královnou napětí v exotickém prostředí! Pokud máte rádi tyhle dvě kombinace, její knihy jsou pro vás to pravé. Její kniha Modrá, kterou jsem četla jako první, je naprosto bravurní! A s Trosečníky dokázala dokonale navázat na tento neskutečně čtivý, zajímavý a nervy drásající styl. Úžasně čtivé a neodložitelné.

13.10.2023 5 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Když do této knihy půjdete, jako do temné romance, nemůžete být zklamáni. Protože opravdu, jestli se vám tento žánr líbí, tak tato kniha je v rámci žánru velice dobře napsaná. Stále nechápu, proč se tahle kniha řadí do žánru fantasy. Potom chápu hodnocení některých, komu úplně nesedla, protože čekali odlišný příběh. Ale, autorka to dala najevo zcela jasně, o jaký příběh se jedná.
A mě to bavilo celou dobu, akce začala už v prologu a náboj se nevytratil ani po pár kapitolách, kdy už si to většinou neudrží takovou akčnost, a sklouzne to do takového toho stereotypu, kdy už se hlavní hrdina začíná měnit v něco jiného, než na začátku. To tady prostě není! A to je asi důvod proč mě Lapeni tak oslnili. Líbilo se mi propojení hodinek s příběhem. Není nad to, když obálka odpovídá samotné knize. Možná, že bych se obešla bez epilogu, ale jinak téhle knize nemám co vytknout, a milovníkům tohoto žánru bych ji jednoznačně doporučila.

03.10.2023 5 z 5

Rande na balkoně Rande na balkoně Felicia Kingsley

Člověk by neřekl, že kniha z období, na které nikdo nevzpomíná rád, bude tak oddychová. A ona opravdu byla. Tohle se hodně povedlo. Četla jsem to kvůli milované Itálii, ale dostala jsem víc než to. Dostala jsem originální příběh s originálními scénami. Sympatické postavy se sympatickými názory. To vše skrývající se v jednom domě uprostřed Milána. Krásné.

10.08.2023 5 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Napětí v téhle knize by se dalo krájet! Už od začátku vás to přiková k židli, ale na konci? Neodložíte to, dokud to nedočtete. Všechny postavy promyšlené do detailu, a když k tomu přičtu to nádherné prostředí...Tahle kniha má u mě našlápnuto na topku roku!

28.07.2023 5 z 5

Případ mrtvého redaktora Případ mrtvého redaktora Josh Lanyon

Zajímavá, netypická detektivka. Netypická asi proto, že jsem ještě nečetla gay detektivku, ale naprosto mi sedla. Autorka své hrdiny líčí celkem vtipně a oddechově, ale prostředí je opravdu temné a naprosto perfektní pro vraždu. Bouřky, lijáky, srub odříznutý od světa, výpadky proudu...takhle si představuju prostředí pro vraždu. Nechybělo tomu napětí, pěkně si zapátráte, jen ten konec mi přišel hrozně urychlený. Kit mi do noty zrovna nepadl, ale JXe nejde nemít rád. Takže oblíbenou postavu si určitě vyberete. Jestli chcete odlišnou detektivku, od těch které vycházejí po tuctech, tohle bych řekla, že je jedna z nich :)

06.05.2024 4 z 5

Letní bouřky Letní bouřky Eva Pospíšilová

Tohle bylo hodně příjemné čtení! Na chvilku jsem zase dostala dva měsíce letních prázdnin, a parádně jsem si je užila. Opravdu jsem se vžila natolik do příběhu, že jsem si vychutnávala všechny letní činnosti, které tam kluci podnikali. Jsem nesmírně příjemně překvapená tím, jak dobře se to četlo. Tak, jako obálka sama, příběh dýchá létem a přenese vás do léta. Pošťuchování kluků mě bavilo, a oblíbila jsem si oba (nejde si vybrat jen jednoho). Plus ten pes! Ještě jsem neviděla v knize tak úžasně šťastného psa! Tím si u mě autorky ještě více šplhly! Nemám co vytknout, oceňuji když něco není šablonovité a vybočuje to z řady. Bravo.

09.04.2024 5 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Jan Werich nikdy nebyl můj oblíbený herec, ani jako člověk mě neokouzlil, čekala jsem tedy, jak na mě zapůsobí jako spisovatel. A musím říct, že velice dobře! Na knize vůbec není vidět její stáří, všechno co napsal o své cestě do Itálie se mi zdá i dneska aktuální a užitečné. Trochu autobiografické, trochu humorné. Je to skvělá směs tří žánrů, které mám nejraději. Nejradši cestuji letadlem, ale tahle cesta po vlastní ose, vlastním autem nebyla vůbec špatná. Chcete-li se vydat na cestu do Itálie, tudy vede nejrychlejší cesta.

01.04.2024 4 z 5

Jak nevyloupit banku Jak nevyloupit banku Donald E. Westlake

Asi jsem čekala něco trochu jiného. Knížka mi přišla starší, než ve skutečnosti byla. Styl psaní mi připomíná Pelhama Grenville Wodehouse. Přišlo mi, jako by se příběh odehrával ve třicátých letech při nejmenším. Styl mluvy mi prostě nesedl, a čekala jsem asi trochu více akce, a možná i trochu více vtipu. Není to vyloženě špatná kniha, odpočinková detektivka, to ano. Ale žánr humor? To moc ne. I tak na odpočinutí dobrá kniha.

30.03.2024 3 z 5

Podfuk Podfuk Janet Evanovich

Já jsem si konečně spravila chuť! Po sérii několika hodně špatných knih se mi vrátilo nadšení ze čtení. Akční komedie na papíře, tohle bylo opravdu pěkné číst. Akce, cestování, vtip, narážky na filmy, příjemní hrdinové...ráda bych to viděla zfilmované. Nebyl tam prostor pro nudu, jedna velká jízda až dokonce, těším se na druhý díl :)

13.03.2024 4 z 5

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

Po bravurní Modré a skvělých Trosečnících, tohle pro mě byla studená sprcha. Lucy, Lucy nečekala jsem, že se od tebe dočkám celkem nudného a nenapínavého příběhu. Zmíněné dvě knihy jsem opravdu zhltla a nemohla jsem se odtrhnout, ale tohle je úplně něco jiného. Spíše než thrillerem, bych to nazvala dramatem. Ono vás to má celou dobu držet v napětí, co se tam přihodí, ale já to prostě necítila. Trvalo to šíleně dlouho, než se vůbec něco přihodilo. A potom to vzalo velmi rychlý konec. Na tohle u ní nejsem opravdu zvyklá, takže musím tentokrát jít níž. I když se to nepovedlo, tak u mě za 3,5*. To prostředí tam pořád má úžasné, ale příště více té akce, prosím...

07.03.2024 3 z 5

Oběd v Paříži Oběd v Paříži Elizabeth Bard

Když chci psát o svém životě, který si tvořím v naprosto odlišné kultuře, než na kterou jsem zvyklá, měl by to být zajímavý příběh. Nemůžu si pomoct, ale tohle mi přišlo tak chaoticky sestavené, jako kdyby si autorka vybavila určité pasáže života, které na sebe moc nenavazovali. Skákala od svého dětství v Americe, po nynější život v Paříži. Mezi tím vším si odjížděla zpátky do New Yorku na návštěvy domů...no ale jak se má pak člověk začíst do určité části? Na mě nezapůsobila ani jedna popsaná část! Nakonec mi přišlo, že spíš tak nějak smířila se svým životem, který se rozhodla žít jinak. Nemělo to žádné kouzlo, nepůsobilo to optimisticky. Já jsem se při čtení hodně trápila. Tohle už opravdu ne.

25.01.2024 3 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Víno a Francie - kombinace která neodmyslitelně patří k sobě, kombinace kterou mám ráda, a kombinace která funguje. A funguje stejně tak dobře v téhle knize. Po přečtení Hradu ve Skotsku jsem myslela, že s touto sérií končím, protože to opravdu nebylo nic, k čemu bych se chtěla vracet. Ale, tenhle díl mi doslova spravil chuť. Děj je příjemně nakombinovaný, líbilo se mi, že nejde pouze o plánovaní svatby, ale byla tam i zápletka s výrobou šampaňského. Postavy mi byli kupodivu sympatické. Spíše než hlavní pár mě oslovila část věnované Fliss a Alfonsovi. Na nich se člověk opravdu dobře bavil. Člověk nezůstal jen v oblasti Champagne, ale podíval se i na skok do Paříže. Další plus z mé strany. Jen je škoda, že díl od dílu toho prostředí do těch knih autorka dává méně a méně. A to je důvod, proč jsem s touto sérií začala. Za to hvězda dolů, protože mi to v těch příbězích opravdu chybí. Nicméně, pokud milujete Francii do tohoto dílu se ještě dejte! :) Pro mě to byl příjemně strávený čas.

10.01.2024 4 z 5

Vánoce mezi knihami Vánoce mezi knihami Rachel Burton

(SPOILER) Ach, tohle jsem si opravdu protrpěla! Zlákala mě krásná obálka, Vánoce za rohem, kdo by po takové knize nesáhl. Ale, proboha proč je skoro každá vánoční kniha tak depresivní? Proč se celý příběh musel točit okolo mrtvého člověka, který v ději ani nevystupuje, ale pořád se na něj vzpomíná? Nemoci jsou součástí života, ale proč to tahat ještě do knihy tohoto žánru? Myslím, že o Vánocích chtějí všichni na takové věci zapomenout především. Tím autorka úplně zabila vánoční kouzlo, a nenašla jsem tam ani žádné jiné. Tohle se mi opravdu nelíbilo, je mi líto. Ale, vánoční knihu si představuju úplně jinak.

02.12.2023 3 z 5

Po západu slunce Po západu slunce Linda Howard (p)

Já musím říct, že jsem nebyla nadšená. Z námětu knihy se opravdu dalo vytěžit maximální napětí. Ale skutečnost? Já nebyla napnutá ani na chviličku. V půlce jsem si říkala: "tak, teď se to zlomí", ale pokračovalo to nadále takovým vlažným tempem. Solární bouře, lidem šlo doslova o životy a oni si z toho skoro celou dobu dělali jeden velký piknik. Tohle prostě thriller nebyl, ať se na obálce píše, co chce. Autorka se více věnovala té romantické části, které tam bylo zbytečně moc. Dá se napsat skvělý romantický thriller, ale musí to být patřičně vyvážené (tak jako to umí Sandra!), ale tohle bylo jen vláčné a romantické. Opravdu zklamání, protože jsem se na knihu dlouho těšila. Vyzdvihnu jen hlavního hrdinu spolu s hrdinkou, kteří byli dobře napsáni a byli opravdu originální.

22.10.2023 3 z 5

Knihovna mého srdce Knihovna mého srdce Freya Sampson

Upřímně řečeno, kniha mě trochu nudila. Tematicky byla dobrá, spousta narážek na knížky, tak jak jsem si to představovala. Jen, já nevím, chtělo to trochu zábavnější zápletku. Děj se hrozně táhnul, protože se zabývá jen jedním a tím samým problémem. Ty postavy tam více méně nic jiného nezažívají, než že se snaží zachránit knihovnu. Takže za mě průměrné, ale kdo rád čte o knihách, tak si přijde na své.

19.10.2023 3 z 5

Ztraceni v divočině Ztraceni v divočině Sandra Brown

Sandra je sázka na jistotu, od ní jsem totiž vyloženě špatnou knihu ještě nečetla. Má snad nějaké slabší, ale ne špatné. Tuhle řadím mezi ty lepší. Příběh se mi líbil, jen jsem postrádala její obvyklé napětí až do samého konce. To tady bohužel není. Ale, kdo má rád letadla, divočinu, zimu. Prostě takový ten zálesácký styl čtiva okořeněný romantickou linkou, bude spokojen.

17.10.2023 4 z 5

Pořádný terno Pořádný terno Lauren Blakely

Už jsem říkala, že tuhle sérii miluju? Ne? Tak, to říkám teď. Něco totiž takhle oddechového a bez zbytečných dramat, nevychází každý den. Celá tahle série má tak pohodové příběhy, a přes to má děj do kterého se dá začíst! Zcela určitě za to může fakt, že všechny díly jsou vyprávěny z pohledu chlapa, a to velmi oceňuju. Protože nic pro mě není tak oddechové, jako kniha, kde hlavní hrdinka pro jednou nehrotí situaci. Chlap ji prostě nechá v klidu plynout. Proto si u toho tak báječně odpočinu. Tenhle díl řadím jako druhý nejlepší. Chase byl opravdu pohodář, a ač nemám ráda lékařské prostředí, tady to působilo stejně pohodově jako ostatně celá kniha. Prostředí New Yorku je jako taková třešnička na dortu od Josie :) Nemůžu se dočkat dalšího dílu :)

12.09.2023 4 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

"Žádný thriller vás letos nebude šokovat tolik jako Maestra..." Tak s tím rozhodně souhlasím. Je to nejlepší věta z celé knihy, a to se nachází na obálce. Protože tohle šokuje spoustu lidí stylem, jakým je to napsané. Nazývat tohle thrillerem, je hodně silné slovo. Autorka se tu dost neúspěšně snaží spojit téma umění (dost podrobně), téma módy (dost únavně a otravně), téma sexu a téma vražd. Ale ani jedno téma ji nezapadá do toho druhého, tudíž jsou z toho celého příběhu jen osekané části ze zmiňovaných témat. O napětí tu rozhodně nemůže být řeč. Nemáte tu s kým sympatizovat, protože hlavní hrdinku si rozhodně neoblíbíte (věřte mi). A ještě ke všemu je to, bráno jako celek, tak nesympatické, místy nechutné, že už se k tomu nechcete vracet. Ano, obálka říká pravdu...v šoku z toho zůstanete. Ale, ne v pozitivním slova smyslu.

10.09.2023 2 z 5