Katte192 Katte192 komentáře u knih

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

"Vrátíš se?" Uf... Hodně silné povídky a smekám že někdo dokáže na tak krátkém úseku vytvořit tak těžkou atmosféru. Paní spisovatelka má můj obdiv - kor pokud tohle všechno má v hlavě...

24.03.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Neskutečně zajímavé rozuzlení, které mě "donutilo" číst do 1.36 ráno. Doporučila bych z fleku :) Ano, některé pasáže byly dost kruté.. ale to tak nějak asi k detektivkám patří? Něco "šíleného" aby nás to donutilo přemýšlet nad tím co máme a mít nemusíme. (trocha filozofie) ale je to tak.

29.12.2020 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Cvaky cvak... Prvky "nadpřirozena" ale úžasně zakomponované. Vše se rozmotalo. Vše se vysvětlilo. Doporučuji. Musela jsem dočíst v 2:30 ráno! Na jeden zátah. Na jeden dech. Prostě nešla odložit. :) skoro se bojím otevřít novou knihu aby po této 5* nebyla slabým odvarem :)

29.11.2020 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

"Není to můj otec, je to můj táta."

27.11.2020 5 z 5

Mstitel Mstitel Jan-Erik Fjell

Průměr... Strašně moc omáčky co by se dala proškrtat. Prostě jsem rozhodně četla lepší detektivky, nic víc ani míň :)

17.11.2020 3 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Rozhodně obsahuje povídky, které více než 100% stojí za přečtení. Celkově mě překvapilo, kolik autorů se rozhodlo jít tou "odvrácenou stranou Vánoc". Mile překvapilo! Konečně (z daleko větší části) nepřecukrovaná kniha o Vánocích! Tleskám, tleskám, tleskám a všem obrovsky děkuji! Rozhodně si tam každý najde to svoje a o to přece ve sbírce jde.

09.11.2020 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Za ten konec, konečně to někdo pochopil.

24.08.2020 4 z 5

Tamařino souhvězdí Tamařino souhvězdí Anna Musilová

Nemyslela jsem si, že tohle řeknu, ale DOPORUČUJI. Černooká (autorky první kniha) mne totiž nějakým způsobem zklamala. Vím, že knihy by se neměly "srovnávat" a každá je jiná, protože autor je jinde. Tedy - Tamařino souhvězdí - je neskutečně plynulá symfonie vět a situací. S lehkostí a nadhledem se zabývá snad tím nejsložitějším, co člověka VŽDY potká (nebo již potkalo) LÁSKA, ale ta PRVNÍ, ta kterákoliv tak zaplní naše tělo, že nevěříme ničemu a nikomu, že bychom kdy mohli milovat někoho jiného nebo nedej bože někoho jiného a víc! Kniha, která vypíchne fakt, že se "můžeme hledat" klidně ve 30 nebo v 90 letech, protože život je hledání (nejen skrz hledáček foťáku). Příběh, který je jiný, netuctový (duhový!!) a omamný svou atmosférou, kde si doslova do poslední stránky říkáme "a proč se ta kniha jmenuje takto?" Já tam čekala tu pointu, ale i tak mě mile zahřála na srdci. Lidé - tátové nebo mámy - to vždy mysli dobře a někdy, to myslí tak dobře, že nám tím dělají zle. Omluvme je za to - milují a učí se stejně jako my. Nakonec, děkuji Tamaře, za upřímnost a snahu. Za to, že díky ní, vznikla nejen série fotografií ale hlavně tato kniha. Přidám na seznam "doporučuji" a jdu hledat další knihu, která mne takto obejme (i když, stejně jako Liv pochybuji, že toho někdy bude nějaká jiná možná tak, jako právě tahle...)

23.08.2020 5 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Za mě krásný "snad první?" Pokus o transgender tématiku na českém trhu. Mělo by takových knih vycházet víc. Za obsah bych dala hvězdičky 3* takový průměr, ale jedná se konečně o důležité téma a takových je třeba víc, proto 4*.

07.07.2020 4 z 5

Město duší Město duší Martina Čekalová

Rozhodně zajímavé čtení. Takhle bych začala. Úvod knihy byl pomalejší, ale jakmile jsem se začetla... Mám otázky... what? (Pozor malinké spojlery) Christian - dopis - cože? Otec je kde? Rada dělá co? Doktor zjistil co?... Mhh mladá autorka nechává čtenáře čekat... Odvážné - protože druhý díl musí být bomba, jinak to bude velká prohra. Držím palce a pěsti a opravdu doufám, že bude bomba, protože mladé autory obrovsky potřebujeme. Doporučuji, protože to má nápad. Protože to je čtivé a protože fandím každému, kdo se nebojí jít (jak se říká) s "kůží na trh" :)

14.05.2020 4 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

H-u-s-t-e... Druhý díl byl "divná nuda" a BOŽE DÍKY! Že jsem sáhla po třetím ze "zvědavosti jak tahle divná věc dopadne" vůbec není divná, ale boží! Doporučuji!

07.05.2020 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Neskutečně překombinovane... Bohužel. Nebo díky bohu? Poslední díl si 100% přečtu ale tento mě... Zklamal? Nedokázala jsem se orientovat ve všech jménech a postavách. Udržet se v ději mi dělalo potíže. Kdo je kdo? Kde? A proč? Aha tohle jméno jsem už slyšela. Jo to docela dává smysl... Zahlcena informacemi... Ano čtivé ale zmatené. Ano líbilo ale jsem v rozpacích.... První díl byl BOŽÍ a tento po něm prostě zklamání... Přesto jsem velmi zvědavá na ten poslední.

19.04.2020 3 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Průměrná ale milá detektivka, ke konci autorka dost natahovala to, kdo je vrah. Všichni to věděli a čtenář stále čeká na to, až mu tu svou vedenomost někdo konečně řekne! Hra s dveřmi a zámkem? What's the point? Ale ano, je čtivá a rozhodně neurazí :) za mě milý průměr, nelituji přečtení ale jako "bomba čtivo" bych to nikomu nedoporučila.

04.04.2020 3 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Oddechové milé čtení. Oceňuji konec a také že konečně někdo neřeší to, že to jsou dva kluci ale řeší děj. Za mě rozhodně krok správným směrem :))

02.03.2020 4 z 5

(Že)nám (Že)nám Bára Vencálková

Protože poezie od Báry má vždy smysl a větší hloubku. Vážně doporučuji všem a Baru děkuji, že píše.b

02.03.2020 5 z 5

Ven z bludiště Ven z bludiště Spencer Johnson

O hodně slabší... Kam se poděl můj sýr je super... tohle už je ... zbytečné?

01.03.2020 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Uf... Ono to bylo čtivé... Ale nějak mě to zklamalo na posledních 70 stránkách... (Obsahuje lehké SPOJLERY) Čekala jsem "něco" ale Jurek je takový druhý Chuck Norris a zneškodňuje jednu nálož za druhou, jako by měl mapu kde vlastně jsou, přežije všechno, nebolí ho nic a je chytřejší než 120 lidi najednou... Joona zdrhne a pak si vlastně uvědomí že je chlap a musí se stavět věcem čelem.. No bylo to takové až moc přiřazene za hlasy... Proto 3 neb čtení to bylo vlastně zajímavé a mělo spád

17.01.2020 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Za závěr musela 4* dolů, námět zajímavý v YA. Ale prostě konec?... Fakt zklamal

05.01.2020 3 z 5

Ty víš, že to chceš Ty víš, že to chceš Kristen Roupenian

Překvapila mě hodně... A hodně mile! Charlie... Mi zůstal pod kůží stejně jako Krabička od sirek. Je úžasné co se dá vytvořit na pár stránkách. Vzrušující, děsivě záhadné a skvěle napsané. Rozhodně doporučuji všem, kdo rádi dumají nad významem slov.

02.11.2019 5 z 5

Z kouře a kamene Z kouře a kamene Alžběta Bílková

MŮŽE OBSAHOVAT SPOJLERY!
Čtivé, opravdu ano. Nápad s trhem emocí je perfektní. Představa že kolem nás pobíhají "příšerky" a kradou nám z těla štěstí, lásku, radost a nám potom logicky chybí, trápíme se a umíráme. Tento nápad mě prostě zaujal (a jak jsem koukala na jiné komentáře, nejsem sama!) svět mi přišel vymyšlený dobře :) spojení Harryho Pottera a Divergence řekla bych... ALE! Vše už někdy bylo napsáno a vše nám může něco připomínat, to že na mne Šerosvět tak působí neznamená nic špatného, ba naopak! Neskutečně se mi líbil a víc než ráda bych se do něj vrátila... ALE. Měla jsem docela potíž vyznat se v postavách a dost dobře si představit atmosféru místa a postav. Jediná postava, kterou si opravdu umím představit je Mara a Adriana. Ani nevím proč. Měly nádech, který mi u zbylé většiny chyběl. Škoda hlavně Cary, což je, nebo má být, naše hlavní hrdinka. Nějak pořád nechápu proč si Cael jako svou nástupkyni vybral zrovna Caru? Do teď to nějak nechápu. Že "Vrána" král Moriganu kterého kdysi svrhli a zavrhli se nějak dostal (tedy jeho duch) do těla otce od Cary? Proto si ji vybral? Taky mi vrtá hlavou jaký význam měla ona zkouška? Musela projít místnosti až do té poslední a pak mluvila s někým o něčem a zkrátka se dostala ven? (Mám dojem že mluvila se svým otcem Obelem, pletu se?) další věc... Pro mne osobně nastal neskutečný chaos ve jménech. Obel je její otec? Dorian je... Někdo kdo kdo zmizel na dva roky, byl závislý na tekutých emocích a byl to bratr Ninette? Říkám to dobře? A chtěl krále dostat k moci proč že to? Prostě chtěl? A Roan pomáhal Carys hlavně proto že se chtěl dostat z města, se kterým ho jeho otec spoutal... Aha... Možná mi tam chyběla větší motivace postav. Nějaká hlubší. Proč dělají co dělají. Tedy... Proč 4*? Páni byla to jízda tak jako tak, přečteno za dva dny a nápadů je tam mraky. Úžasný svět a vládci a trh a klobouk dolů vymyslet tolik postav a linek. Není to totiž vůbec prdel vážení přátelé. Autorce patří můj respekt a zbožné přání ať nepřestává psát. Ať se nadechne, dá si víc času (a knih!) a rozepíše své myšlenky a příběhy víc do hloubky a vůbec se nebojí knih o více stránkách! A závěrem? Pokud máme mezi sebou autory, mladé autory jako je Alžběta, máme se na co těšit, věřte mi :)

19.10.2019 4 z 5