Ven z bludiště

Ven z bludiště https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420901/bmid_ven-z-bludiste-tM5-420901.png 4 37 37

Tato kniha je pokračováním slavného bestselleru Kam se poděl můj sýr. Metaforou úspěchu byla správná cesta, jak se dostat k sýru. Ke dvěma známým postavičkám se tentokrát přidává třetí, s jejíž pomocí zjistíte, jak se dostat z bludiště. Bludiště může být jakákoliv překážka ve vašem životě. Formou a obsahem kniha navazuje na první díl a její důležité myšlenky podané jednoduchou formou budete s sebou nosit celý život.... celý text

vladku
03.12.2023

Jednohubka - přečtené za chvilku, cca hodinku, ale asi je tato stručnost vhodná, aby si na přečtení našli čas lidi, co potřebují uniknout z bludiště. Prostě když už nemáte sýr a ani ho nemůžete najít, je třeba odbourávat staré myšlenky a riskovat nové. Jednou větu: pohádka pro dospělé k zamyšlení. Klasický americký styl: obalem, vzhledem i vyjádřením. Mně moc neuchvacuje, ale už ani nerozčiluje. Snad si najde cestu k lidem, kteří ji potřebují a pomocí ní si najdou cestu (čas) ke čtení rozsáhlejších knih.

drakamena
06.08.2023 2 z 5

Zajímavá myšlenka, na můj vkus až moc dětinské zpracování, stejně jako u předchozího dílu. Tento jsem si pořídila jenom proto, že mě vyšel na 9Kč, jinak bych se neobtěžovala. Líbil se mi ale posun v uvažování od prvního dílu. První byl o nalezení nového sýra v bludišti. Druhý o tom, že existuje sýr i mimo bludiště. A nejen sýr.

veronika9761
24.07.2023 3 z 5

Stejne jako Kam se podel muj syr mi knizka prijde strasne trivialni. Uvidim s odstupem casu.

janulka1310
21.12.2020 3 z 5

Milé, jednoduché, pravdivé..

Stanas513
21.11.2020 5 z 5

Tato útlá knížečka je v podstatě pokračováním knihy "Kam se podél můj sýr?" Ukazuje čtenáři cestu, jak se zbavit starých přesvědčení a najít neotřelé cesty ve svém životě.

Tebby
08.11.2020 3 z 5

O hodně slabší díl, než 1. Bylo fajn zjistit, jak to s Leňem dopadlo, jen mi přišlo zvláštní to jeho náhlé prozření. 2,5*

MOu598
10.06.2020 3 z 5

Kam se poděl můj sýr je super. Tohle mi přišlo již takové navíc. Přečtěte si obě knížky, hodinka vám stačí.

Fross
25.05.2020 4 z 5

Krátké, jemné, milé. Tak bych popsala tuto útlou knížečku, která mě zaujala spíš svým názvem bez toho, aniž bych četla předešlý díl se sýrem. Nečekala jsem to, ale v konečném důsledku to ve mě něco zanechalo. Třeba
"Názory může měnit. Může změnit své přesvědčení. A pořád to bude Leňo!"
aneb
-Změna vašeho myšlení nezmění to, kým jste

Katte192
01.03.2020 3 z 5

O hodně slabší... Kam se poděl můj sýr je super... tohle už je ... zbytečné?

maxx
06.01.2020 5 z 5

Zajímavá teorie která my hodně dala a myslím že se budu ke knize často vracet

Anceroh
16.10.2019 4 z 5

Kdo má rád malé knížky s velkým obsahem, tak si určitě přijde na své :).
Cituji: "mistrem hlubokých myšlenek v jednoduchém balení". Nejdříve však doporučuji přečíst: Kam se poděl můj Sýr?

mariva
04.10.2019 3 z 5

Dobré myšlenky zabalené do krátkého příběhu, tak krátkého, že na jeho přečtení stačí jen několik minut. Vydávat ho jako knihu a ještě tak drahou knihu, z něj dělá spíš nástroj na vydělávání peněz než pomůcku k osobnímu rozvoji.

sebepoznání, sebepoznávání

Spencer Johnson
americká, 1938 - 2017
2015  73%Kam zmizel můj sýr?
1993  78%Minutový manažer
2010  86%Vrcholy a údolí