Katri Katri komentáře u knih

Artušova smrt Artušova smrt Thomas Malory

Artušova smrt je soubor příběhů o bájném králi a jeho družině rytířů Kulatého stolu. Přestože bylo dílo napsáno již pěknou řádku let zpátky, je čtivé, není náročné, děj je poutavý a plynule ubíhá. Jediná drobnůstka, kterou lze vytknout, je občasná nepřesnost - například dvě smrti téže osoby - což se ale ve spletitém ději dá odpustit. :) Ačkoliv je kniha poměrně obsáhlá, čte se rychle a příjemně. Doporučuji všem, kteří se zabývají artušovskými legendami a taktéž milovníkům historie.

16.01.2020 4 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Kniha je zvláštně pojatá. Vypráví tři zcela odlišné příběhy, které spolu souvisí pouze tématem osamělosti. Přestože vyvolává spoustu otázek a nejedná se o sourodý příběh s vedlejšími dějovými liniemi, je čtivá a zcela se vymyká svým zpracováním. Příběhy obsahují velké množství kapitol různé délky a jejich obsah je podbarven melancholií, lítostí a samotou.
Dílo je originální, dobře zpracované a hlavně zvláštní. Doporučuji všem, kdo se rádi zabývají osobnostmi postav a také milovníkům české literatury.

16.01.2020 4 z 5

Moje  dlouhé mlčení Moje dlouhé mlčení Erika Bezdíčková

Ke knize jsem se dostala na besedě s paní Bezdíčkovou a musím říct, že jsem opravdu vděčná, že jsem měla tu čest setkat se s tak silnou osobností. Její příběh je neuvěřitelný a skutečnost, že o tom všem autorka dokázala napsat knížku, také. Jsem moc ráda, že můžu mít její příběh ve své knihovně, protože je čtivý, upřímný a jedinečný.

16.01.2020 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Tuhle knížku bych nazvala oddychovou četbou. Je plná pohádkových motivů, je krásná a tajemná. I přes delší "rozjezd" jsem ji četla se zájmem a bavily mě i pasáže ze strany Zvířete. Příběh nese neobyčejné poselství a oplývá množstvím poutavých myšlenek. Zejména pak pravdami, které pohádky ukrývají, ačkoliv si toho mnohdy nevšímáme.
Doporučuji každému, kdo si chce spravit náladu příjemnou pohádkovou četbou.

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Kniha mě na první pohled uchvátila krásnými ilustracemi, obsah mě ale bohužel už tolik nenadchnul. Nepochopila jsem pointu, přišlo mi, jako by si ani sám autor kolikrát nebyl jistý, co chce dílem vlastně říci. Po přečtení mi zůstal jen zmatený pohled a otázka - co si z této knihy vlastně mám odnést?
Nevím co si o díle myslet - asi jen to, co napovídá samotný název - že je podivné.

15.01.2020 2 z 5

Soud padlých andělů Soud padlých andělů James Kimmel jr.

Tato kniha je jedinečná, zajímavá a vypráví originální příběh. Ačkoliv je podtržená melancholickým nádechem, rozhodně nelituji, že jsem si ji přečetla. Myslím, že nadchne každého, kdo se zajímá o "věci mezi životem a smrtí," a rozhodně doporučuji.

Strom lží Strom lží Frances Hardinge

Jedinečná kniha, poutavý příběh a hlavně originální nápad. I přes mírnou skepsi, kterou jsem na začátku pociťovala, mě kniha mile překvapila a příběh mě bavil od začátku až do konce. Nikdy předtím jsem nic podobného nečetla, ale bylo to velmi dobré, promyšlené, gradující a napínavé.
Frances Hardinge je jedinečná spisovatelka, která umí dát svému dílu jiskru a mystický nádech. Kniha je tajemná, postavy propracované, prostředí skvěle zvolené. Nemám co vytknout.

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Krásná kniha, která člověka ponoří zpátky do fantastického světa této fantastické autorky. Ačkoliv příběh není tak strhující jako předchozí dva díly (ACOMAF a ACOWAR), je propracovaný, milý, čtivý a jednoduše skvělý.

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Další úžasná knížka od Maasové. A ani tentokrát nebyla zklamáním. Přestože se mi o něco víc líbil předchozí díl, ani v nejmenším mě dílo nenudilo. Stále strhující, stále okouzlující. Za mě 95%.

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Hned na úvod - nejkrásnější kniha, kterou jsem dosud přečetla (a že jich nebylo málo). Dynamické, poutavé, propracované, a hlavně - přestože se jedná o rozsáhlou publikaci, nenašli byste v ní ani jedinou nudnou pasáž. Příběh krásně graduje, postavy si vás získávají a celkové vyznění je jednoduše dokonalé. Knize bych dala bez rozmýšlení 100%. Sarah J Maas je zkrátka "spisovatelské eso!"

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Dvůr trnů a růží je neobyčejná kniha, jejímž obsahem je krásný a jedinečný příběh. Chvíli mi sice trvalo, než jsem se do děje začetla, ale postupně se příběh stával stále lepším a poutavějším. Tři hvězdičky dávám ze dvou důvodů - jednak kvůli pomalejšímu rozjezdu, a jednak proto, abych dokázala vyjádřit "dokonalostní skok" mezi prvním a druhým dílem (protože ačkoliv se mi první díl opravdu líbil, nebylo to nic v porovnání s dílem druhým - ten mě naprosto odzbrojil). :)

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Tuto knihu bych zařadila mezi oddychovou literaturu, neboť oplývá řadou úsměvných situací, vtípků a rozhodně se při její četbě nenudíte. Je vidět, že si autorky s dílem opravdu vyhrály a podařilo se jim do knihy dostat tu správnou jiskru.
Doporučuji všem, kdo potřebují načerpat do života trochu optimismu, nebo si prostě jen chtějí přečíst něco veselého. :)

Cesty se rozcházejí Cesty se rozcházejí Veronica Roth

Cesty se rozcházejí je kniha, která neurazí, ale ani nenadchne. Narozdíl od Čar života, (které mě natolik uchvátily, že jsem je musela přečíst dvakrát), pro mě toto dílo bylo trošku zklamáním. Je dost možné, že to bylo způsobeno přehnaným očekáváním, které jsem měla po senzačním prvním dílu, ale nemohla jsem se do příběhu začíst. Chyběla mi dynamika, na můj vkus to bohužel gradovalo příliš pomalu.
Tím nechci říct, že by kniha byla špatná - to vůbec ne. Jen jí chyběla ta správná "rothovská" jiskra, kterou Veronica do svých knih vkládá.
Přesto však nelituji, že jsem příběh přečetla a rozhodně se těším na autorčina další díla. :)

Ostrov lhářů Ostrov lhářů Emily Jenkins

Po dlouhé čtecí krizi byla tato kniha skvělým prostředkem, jak začít s chutí zase číst. I přes nabitý program (který mě zpočátku od četby distancoval), mě Ostrov lhářů natolik upoutal, že všechny ostatní úkoly a povinnosti šly stranou, dokud jsem nedočetla poslední stránku.
Příběh je čtivý, poutavý, člověk má až pocit, že vyprávění Cady prožívá na vlastní kůži - alespoň já jsem to tak měla. Ačkoliv je začátek poněkud matoucí (než se čtenář více seznámí se stylem, jímž je kniha napsána), postupně vše začíná gradovat, vyvolávat více a více otázek a samozřejmě i emocí. Myslím, že jen málokterý čtenář u této knihy zůstane "chladným," neboť postupné rozuzlování zápletky s sebou přináší doslova kolotoč pocitů, přičemž neustále jeden střídá druhý, dokud člověk nezůstane nevěřícně zírat s ústy dokořán na poslední stránku.
Knihu bych doporučila všem, kdo mají rádi sekci "young adult," protože je to geniální dílo, které v člověku zůstane ještě dlouho po jeho dočtení. Rozhodně stojí za to.

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Nádherná knížka vyprávějící nádherný příběh. Nemám co dodat, snad jen to, že ji vřele doporučuji.

14.12.2017 4 z 5

Kniha je poutavá, dobře napsaná a těším se na pokračování.

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Kniha je plná skvělých nápadů, je dobře zpracovaná i napsaná, ale na můj vkus působí až příliš depresivně.

14.12.2017 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Jedinečná, zajímavá a krásná knížka, která vás pohltí.

Zářijová světla Zářijová světla Carlos Ruiz Zafón

Tato knížka je čtivá, zajímavá a dobře zpracovaná. Za mě 3 hvězdičky.

14.12.2017 3 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Kniha je čtivá, napínavá a jedinečná. Doporučuji všem.